First Annual

Second Chance for Romance Run

3 Miles, Stratford, CT

February 18, 2017

Sunny, cool (37), dry, breezy.


MEN'S WINNER: Mac Sheldon - 17:37
WOMEN'S WINNER: Amy Bevilacqua - 17:39

Place Div/Tot  Div    Name                  Ag S City            St Time    Pace     
===== ======== ====== ===================== == = =============== == ======= ===== 
    1   1/1    OVRALM Mac Sheldon           16 M Shelton         CT   17:37  5:53 
    2   1/1    OVRALF Amy Bevilacqua        43 F Southbury       CT   17:39  5:53 
    3   1/6    M30-39 Brett Jackson         38 M Brooklyn        CT   18:12  6:04 
    4   1/8    M14-18 Ian Cipollaro         16 M Fairfield       CT   18:22  6:08 
    5   2/8    M14-18 Romel Plaza           15 M Fairfield       CT   18:36  6:12 
    6   1/4    M19-29 Anthony Chowanel      29 M Bridgeport      CT   18:48  6:16 
    7   3/8    M14-18 Jack Feeney           17 M Fairfield       CT   19:21  6:27 
    8   2/4    M19-29 Eric Place            28 M Derby           CT   19:23  6:28 
    9   1/23   F40-49 Linda Spooner         42 F Sturbridge      MA   19:34  6:32 
   10   1/13   M40-49 Hugh Jrear            42 M Naugatuck       CT   19:45  6:35 
   11   1/5    M10-13 Joey Bevilacqua       13 M Southbury       CT   20:28  6:50 
   12   1/9    M50-59 Angelo Giordano       50 M Wilton          CT   20:33  6:51 
   13   4/8    M14-18 Alex Marbou           14 M Derby           CT   20:41  6:54 
   14   5/8    M14-18 Michael Fickes        15 M Fairfield       CT   21:09  7:03 
   15   2/9    M50-59 Driss Marbou          52 M Derby           CT   21:27  7:09 
   16   1/5    M9&U   Nicholas Sheriden      9 M Ansonia         CT   21:34  7:12 
   17   2/13   M40-49 Paul Baldini (the Gre 45 M North Haven     CT   21:43  7:15 
   18   1/26   F30-39 Nicole Lopes          35 F Milford         CT   21:50  7:17 
   19   2/6    M30-39 Matthew Montrasio     38 M Stratford       CT   21:52  7:18 
   20   1/26   F50-59 Kimberly Driscoll     52 F Fairfield       CT   21:54  7:18 
   21   1/10   F10-13 Cassie Silkoff        10 F Derby           CT   21:58  7:20 
   22   2/10   F10-13 Isabella Chavarella   13 F Derby           CT   22:02  7:21 
   23   3/13   M40-49 Josh Spooner          41 M Sturbridge      MA   22:02  7:21 
   24   3/4    M19-29 Tom Starodaj          29 M New Britain     CT   22:21  7:27 
   25   4/13   M40-49 Ian Hockley           46 M Sandy Hook      CT   22:36  7:32 
   26   3/9    M50-59 Fran Andrade          52 M Stratford       CT   22:44  7:35 
   27   1/1    F14-18 Natalie Hyde          16 F Brookfield      CT   22:52  7:38 
   28   6/8    M14-18 Emanuel Cruz          17 M Stratford       CT   23:00  7:40 
   29   3/10   F10-13 Emily Bevilacqua      10 F Southbury       CT   23:19  7:47 
   30   5/13   M40-49 Jason Stemmler        40 M Trumbull        CT   23:28  7:50 
   31   1/12   M60-69 Denny White           62 M Stratford       CT   23:34  7:52 
   32   6/13   M40-49 Thomas Fatone         48 M Orange          CT   23:36  7:52 
   33   2/26   F50-59 Katherine Stallfort   56 F Wilton          CT   23:39  7:53 
   34   7/13   M40-49 Donny Bartlett        47 M Monroe          CT   23:39  7:53 
   35   1/11   F19-29 Rachel Mezzoni        23 F Milford         CT   23:40  7:54 
   36   4/9    M50-59 Coach Mike Gozzo      55 M Cheshire        CT   23:46  7:56 
   37   3/26   F50-59 Cathy Downing         58 F Glastonbury     CT   23:48  7:56 
   38   2/26   F30-39 Geraldine Pires       32 F Fairfield       CT   23:50  7:57 
   39   2/12   M60-69 Stephen Gardner       63 M New Canaan      CT   24:19  8:07 
   40   4/26   F50-59 Lori Riley            52 F Storrs Mansfiel CT   24:34  8:12 
   41   2/5    M10-13 Wyatt Reynolds        13 M Branford        CT   24:40  8:14 
   42   2/23   F40-49 Stacy Levy            49 F Wilton          CT   24:41  8:14 
   43   4/10   F10-13 Layli Pudimat         12 F Derby           CT   24:42  8:14 
   44   5/26   F50-59 Brenda Toto           52 F Milford         CT   24:47  8:16 
   45   8/13   M40-49 Dave Kausyla          40 M Waterbury       CT   25:05  8:22 
   46   5/9    M50-59 Peter Marshall        51 M Andover         CT   25:07  8:23 
   47   3/12   M60-69 Michael O'Grady       63 M Milford         CT   25:14  8:25 
   48   6/9    M50-59 Frazier Caner         57 M Wilton          CT   25:21  8:27 
   49   3/5    M10-13 Jack Douglas          13 M Unionville      CT   25:25  8:29 
   50   3/23   F40-49 Emily Locher          41 F Weston          CT   25:26  8:29 
   51   5/10   F10-13 Charlotte Brehmer     13 F Southbury       CT   25:32  8:31 
   52   6/26   F50-59 Cynthia Loynd         57 F Stratford       CT   25:34  8:32 
   53   6/10   F10-13 Tierra McKight        13 F Derby           CT   25:41  8:34 
   54   4/12   M60-69 Brian Walker          63 M Monroe          CT   25:48  8:36 
   55   5/12   M60-69 Brent Stratton        61 M Middletown      CT   25:49  8:37 
   56   3/26   F30-39 Christina Short       34 F Yonkers         NY   25:55  8:39 
   57   9/13   M40-49 Jay Rainier           45 M Jewett City     CT   25:57  8:39 
   58   4/26   F30-39 Tracy Van Vyght       35 F Ledyard         CT   25:57  8:39 
   59   3/6    M30-39 Aland Joseph          31 M Norwalk         CT   25:59  8:40 
   60   5/26   F30-39 Maureen Heneghan      36 F The Bronx       NY   25:59  8:40 
   61   7/10   F10-13 Natalia Grusztos      13 F Derby           CT   26:02  8:41 
   62   7/26   F50-59 Laurie Cartier        52 F Stratford       CT   26:10  8:44 
   63   4/23   F40-49 Mary Ruth Brehmer     42 F Southbury       CT   26:15  8:45 
   64   6/26   F30-39 Samantha Goldstein    31 F Unionville      CT   26:20  8:47 
   65   2/11   F19-29 Sara White            28 F New York        NY   26:22  8:48 
   66   4/5    M10-13 Michael Slack         10 M Derby           CT   26:37  8:53 
   67   4/6    M30-39 Frank Paparazzo       35 M Woodbury        CT   26:43  8:55 
   68   5/23   F40-49 Kathryn Stoker        49 F Norwalk         CT   26:43  8:55 
   69   6/23   F40-49 Stephanie Shaughnessy 44 F New Fairfield   CT   26:47  8:56 
   70   7/26   F30-39 Danette Dominy        30 F Waterbury       CT   26:53  8:58 
   71   8/26   F30-39 Jennifer Fatone       39 F Orange          CT   26:54  8:58 
   72   8/26   F50-59 Louise Melanson       56 F Bloomfield      CT   26:56  8:59 
   73  10/13   M40-49 Jeremy Titus          47 M Durham          CT   26:58  9:00 
   74   2/5    M9&U   Kevin McGuire          9 M Derby           CT   27:02  9:01 
   75   5/6    M30-39 Phil Pires            33 M Fairfield       CT   27:13  9:05 
   76   9/26   F50-59 Heidi Pope            56 F Moodus          CT   27:26  9:09 
   77   6/12   M60-69 Jack Fulton           62 M Storrs          CT   27:28  9:10 
   78   7/23   F40-49 Kathleen Boni         48 F North Branford  CT   27:30  9:10 
   79  10/26   F50-59 Stacey Fulton         58 F Storrs          CT   27:44  9:15 
   80  11/26   F50-59 Sabrina Castagna      52 F Branford        CT   27:56  9:19 
   81   5/5    M10-13 Tommy Douglas         13 M Unionville      CT   28:01  9:21 
   82   3/5    M9&U   Reid Murphy            9 M Derby           CT   28:10  9:24 
   83  12/26   F50-59 Amy Douglas           50 F Unionville      CT   28:11  9:24 
   84   4/5    M9&U   Christopher Parker     8 M Easton          CT   28:23  9:28 
   85   9/26   F30-39 Coach Jenny Ames      35 F Shelton         CT   28:24  9:28 
   86   8/23   F40-49 Maria Depaola         42 F North Branford  CT   28:31  9:31 
   87   7/8    M14-18 Jonathan Singer       15 M                 CT   28:37  9:33 
   88   9/23   F40-49 Stephanie Parker      43 F Easton          CT   28:37  9:33 
   89   1/8    F60-69 Maureen Gillis        60 F East Haddam     CT   28:43  9:35 
   90   1/2    F9&U   Emma Kate Hyder        9 F Derby           CT   28:55  9:39 
   91  10/26   F30-39 Melissa Daiello       38 F South Windsor   CT   28:57  9:39 
   92  10/23   F40-49 Elizabeth Titus       46 F Durham          CT   29:00  9:40 
   93   4/4    M19-29 Noji Augustin         24 M Hamden          CT   29:06  9:42 
   94   7/12   M60-69 Ben Mattheis          63 M Cheshire        CT   29:07  9:43 
   95   3/11   F19-29 Abby Shackett         22 F Milford         CT   29:12  9:44 
   96   8/10   F10-13 Avalyn Gonzalez       13 F Derby           CT   29:17  9:46 
   97   4/11   F19-29 Katie Kowalski        26 F Guilford        CT   29:19  9:47 
   98   5/11   F19-29 Kelley Rahner         28 F Mohegan Lake    CT   29:39  9:53 
   99  11/26   F30-39 Christa Rider         33 F Norwalk         CT   29:43  9:55 
  100  11/13   M40-49 Pedro Lopez           41 M Waterbury       CT   29:47  9:56 
  101   1/3    F70&O  Janit Romayko         71 F East Hartford   CT   29:52  9:58 
  102   7/9    M50-59 Mark Mangelinkx       51 M Bristol         CT   29:56  9:59 
  103  11/23   F40-49 Sarah Ernest          45 F Danbury         CT   30:12 10:04 
  104   6/6    M30-39 Isaac Cymrot          37 M South Windsor   CT   30:27 10:09 
  105   5/5    M9&U   Sean Keogh             8 M Derby           CT   30:27 10:09 
  106  12/23   F40-49 Sharon Mangelinkx     42 F Bristol         CT   30:29 10:10 
  107  12/13   M40-49 Paul McGuire          42 M Derby           CT   30:30 10:10 
  108   1/6    M70&O  Frank Maco            70 M Stratford       CT   30:31 10:11 
  109   2/6    M70&O  Jonathan Yuen         72 M Katonah         NY   30:38 10:13 
  110  12/26   F30-39 Nicole Paez           35 F Shelton         CT   31:01 10:21 
  111  13/26   F50-59 Dorothy Williams      58 F Wilton          CT   31:09 10:23 
  112   6/11   F19-29 Becky Williams        24 F Wilton          CT   31:10 10:24 
  113  14/26   F50-59 Dawn Bolling          53 F Norwalk         CT   31:14 10:25 
  114  15/26   F50-59 Laurie Adams          58 F Southington     CT   31:18 10:26 
  115   8/9    M50-59 Kevin Johnston        58 M Marion          CT   31:51 10:37 
  116  16/26   F50-59 Shelley Opalski       52 F Essex           CT   31:53 10:38 
  117   2/8    F60-69 Donna Cramond         67 F Monrovia        CT   31:58 10:40 
  118  17/26   F50-59 Kim Pierwola          50 F Stratford       CT   31:59 10:40 
  119  13/26   F30-39 Tonya Jackson         37 F Brooklyn        CT   32:20 10:47 
  120   3/6    M70&O  Herman Bershstein     90 M Hamden          CT   32:45 10:55 
  121   3/8    F60-69 Mary Ellen Dombrowski 61 F Wethersfield    CT   33:01 11:01 
  122  14/26   F30-39 Kimberly Diehl        36 F Shelton         CT   33:02 11:01 
  123  15/26   F30-39 Ashley Cheney         34 F Milford         CT   33:12 11:04 
  124   4/8    F60-69 Sharon Powers         65 F Wallingford     CT   33:20 11:07 
  125   8/8    M14-18 Hunter Boni           15 M North Branford  CT   33:21 11:07 
  126   8/12   M60-69 Jeff Johnston         62 M Westport        CT   33:30 11:10 
  127  16/26   F30-39 Katie Biga            39 F Derby           CT   33:38 11:13 
  128   4/6    M70&O  Otto Pinelli          72 M Mahwah          NJ   33:44 11:15 
  129  13/23   F40-49 Lee Rothert           48 F Durham          CT   33:54 11:18 
  130  14/23   F40-49 Maggie Joyce          48 F Fairfield       CT   33:59 11:20 
  131   9/12   M60-69 Armondo Pereira       60 M Milford         CT   34:18 11:26 
  132   7/11   F19-29 Carrie Mallett        27 F Shelton         CT   34:19 11:27 
  133   8/11   F19-29 Meaghan Sharan        26 F Shelton         CT   34:19 11:27 
  134  17/26   F30-39 Malinda Johnston      39 F South Windsor   CT   34:46 11:36 
  135   5/6    M70&O  Richard Zbrozek       70 M Berlin          CT   34:48 11:36 
  136  18/26   F30-39 Kaitlin Gorman        32 F Danbury         CT   34:53 11:38 
  137  15/23   F40-49 Lisa Spencer          45 F Granby          CT   34:59 11:40 
  138  16/23   F40-49 Cate Kulak            45 F Bloomfield      CT   34:59 11:40 
  139  19/26   F30-39 Melissa Wooten        36 F Griswold        CT   35:06 11:42 
  140   9/9    M50-59 Marc Goldberg         51 M Hamden          CT   35:21 11:47 
  141  20/26   F30-39 Holly Smalley         38 F Shelton         CT   35:31 11:51 
  142  18/26   F50-59 Cathleen Hinsch       53 F Middlefield     CT   35:32 11:51 
  143   9/11   F19-29 Shaneshia Jordan      27 F Meriden         CT   35:35 11:52 
  144  19/26   F50-59 Donna Zielinski       51 F Bethany         CT   35:36 11:52 
  145  10/11   F19-29 Brittini Cardona      26 F Meriden         CT   35:37 11:53 
  146  20/26   F50-59 Wendy Zullo           51 F Middlebury      CT   35:39 11:53 
  147  21/26   F50-59 Kelly Rome            51 F Granby          CT   36:03 12:01 
  148   9/10   F10-13 Amani Marbou          11 F Derby           CT   36:16 12:06 
  149   2/3    F70&O  Patty Carton          78 F Stratford       CT   36:18 12:06 
  150  17/23   F40-49 Lora Rainier          45 F Jewett City     CT   36:29 12:10 
  151  21/26   F30-39 Allison Smith         33 F Shelton         CT   36:35 12:12 
  152  18/23   F40-49 Dawn Parkinson        46 F Middlefield     CT   37:01 12:21 
  153  10/12   M60-69 Kevin Ross            64 M Fairfield       CT   37:15 12:25 
  154   5/8    F60-69 Joan Meier            60 F Naugatuck       CT   37:20 12:27 
  155  19/23   F40-49 Suzanne Rinaldi       43 F Goshen          CT   38:07 12:43 
  156  22/26   F50-59 Suzanne Dimenna       54 F Shelton         CT   38:36 12:52 
  157  11/11   F19-29 Jenn Raub             26 F Preston         CT   39:06 13:02 
  158  10/10   F10-13 Maggie Turner         10 F New Canaan      CT   39:08 13:03 
  159  20/23   F40-49 Suzanne Turner        47 F New Canaan      CT   39:11 13:04 
  160  22/26   F30-39 Melanie Kolek         37 F Moodus          CT   39:33 13:11 
  161  23/26   F50-59 Mary Kay Rendou       54 F Windsor         CT   39:39 13:13 
  162   6/8    F60-69 Jane Carlozzi         60 F Farmington      CT   39:50 13:17 
  163  23/26   F30-39 Jen Oliver            30 F Middletown      CT   40:34 13:32 
  164   3/3    F70&O  Ann Louise Onton      73 F Shelton         CT   40:36 13:32 
  165  13/13   M40-49 Marc Lelyveld         41 M Milford         CT   40:56 13:39 
  166  24/26   F30-39 Wallis Hendon         35 F Hamden          CT   40:56 13:39 
  167   7/8    F60-69 Sandy Wade            68 F Durham          CT   41:27 13:49 
  168  21/23   F40-49 Christine O'Meara     46 F East Hartland   CT   42:57 14:19 
  169  24/26   F50-59 Jennifer Heitzke      50 F Monroe          CT   44:12 14:44 
  170  11/12   M60-69 Edward Usps Perkowski 62 M Stratford       CT   44:25 14:49 
  171  12/12   M60-69 John Dombrowski       67 M Wethersfield    CT   44:41 14:54 
  172  22/23   F40-49 Ally Sega             43 F Unionville      CT   44:42 14:54 
  173  25/26   F50-59 Sue Monroe            53 F Stratford       CT   45:03 15:01 
  174  25/26   F30-39 Anne Irvine Savo      38 F Avon            CT   47:41 15:54 
  175  23/23   F40-49 Barbara Ferrigno      49 F Milford         CT   47:57 15:59 
  176   6/6    M70&O  Bill Brewer           70 M South Boston    MA   48:55 16:19 
  177  26/26   F30-39 Christin Quinn        32 F Milford         CT   49:35 16:32 
  178   2/2    F9&U   Carrie Summer          7 F Milford         CT   49:35 16:32 
  179  26/26   F50-59 Carolyn Miller        57 F Milford         CT   50:59 17:00 
  180   8/8    F60-69 Vivian Tanner         68 F Milford         CT   51:59 17:20 
  181                                                               1:04:45 21:35 
  182                                                               1:11:32 23:51 
  183                                                               1:11:36 23:52 

AGE GROUP FINISHERS

MALE AGE GROUP:  1 - 9

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Nicholas Sheriden       9 Ansonia            CT   21:34 
    2 Kevin McGuire           9 Derby              CT   27:02 
    3 Reid Murphy             9 Derby              CT   28:10 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 9

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Emma Kate Hyder         9 Derby              CT   28:55 
    2 Carrie Summer           7 Milford            CT   49:35 

MALE AGE GROUP:  10 - 13

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Joey Bevilacqua        13 Southbury          CT   20:28 
    2 Wyatt Reynolds         13 Branford           CT   24:40 
    3 Jack Douglas           13 Unionville         CT   25:25 

FEMALE AGE GROUP:  10 - 13

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Cassie Silkoff         10 Derby              CT   21:58 
    2 Isabella Chavarella    13 Derby              CT   22:02 
    3 Emily Bevilacqua       10 Southbury          CT   23:19 

MALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Ian Cipollaro          16 Fairfield          CT   18:22 
    2 Romel Plaza            15 Fairfield          CT   18:36 
    3 Jack Feeney            17 Fairfield          CT   19:21 

FEMALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Natalie Hyde           16 Brookfield         CT   22:52 

MALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Anthony Chowanel       29 Bridgeport         CT   18:48 
    2 Eric Place             28 Derby              CT   19:23 
    3 Tom Starodaj           29 New Britain        CT   22:21 

FEMALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Rachel Mezzoni         23 Milford            CT   23:40 
    2 Sara White             28 New York           NY   26:22 
    3 Abby Shackett          22 Milford            CT   29:12 

MALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Brett Jackson          38 Brooklyn           CT   18:12 
    2 Matthew Montrasio      38 Stratford          CT   21:52 
    3 Aland Joseph           31 Norwalk            CT   25:59 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Nicole Lopes           35 Milford            CT   21:50 
    2 Geraldine Pires        32 Fairfield          CT   23:50 
    3 Christina Short        34 Yonkers            NY   25:55 

MALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Hugh Jrear             42 Naugatuck          CT   19:45 
    2 Paul Baldini (the Gre  45 North Haven        CT   21:43 
    3 Josh Spooner           41 Sturbridge         MA   22:02 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Stacy Levy             49 Wilton             CT   24:41 
    2 Emily Locher           41 Weston             CT   25:26 
    3 Mary Ruth Brehmer      42 Southbury          CT   26:15 

MALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Angelo Giordano        50 Wilton             CT   20:33 
    2 Driss Marbou           52 Derby              CT   21:27 
    3 Fran Andrade           52 Stratford          CT   22:44 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Katherine Stallfort    56 Wilton             CT   23:39 
    2 Cathy Downing          58 Glastonbury        CT   23:48 
    3 Lori Riley             52 Storrs Mansfield   CT   24:34 

MALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Denny White            62 Stratford          CT   23:34 
    2 Stephen Gardner        63 New Canaan         CT   24:19 
    3 Michael O'Grady        63 Milford            CT   25:14 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Maureen Gillis         60 East Haddam        CT   28:43 
    2 Donna Cramond          67 Monrovia           CT   31:58 
    3 Mary Ellen Dombrowski  61 Wethersfield       CT   33:01 

MALE AGE GROUP:  70 - 99

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Frank Maco             70 Stratford          CT   30:31 
    2 Jonathan Yuen          72 Katonah            NY   30:38 
    3 Otto Pinelli           72 Mahwah             NJ   33:44 

FEMALE AGE GROUP:  70 - 99

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Janit Romayko          71 East Hartford      CT   29:52 
    2 Patty Carton           78 Stratford          CT   36:18 
    3 Ann Louise Onton       73 Shelton            CT 1:05:36
    

TWO PERSON TEAMS

----------------------------------------------------------------------------------
PL |   TIME | TEAM                                                     | AVE TIME
-----------------------------------------------------------------------------------

  1.   36:58 Morty's Moppers               (  18:29)
========================================
  1    17:37  Mac Sheldon           30-39   16 
  2    19:21  Jack Feeney           30-39   17 

  1.   36:58 Prep                          (  18:29)
========================================
  1    18:22  Ian Cipollaro         30-39   16 
  2    18:36  Romel Plaza           30-39   15 

  3.   38:07 Fast and Faster               (  19:04)
========================================
  1    17:39  Amy Bevilacqua        50-59   43 
  2    20:28  Joey Bevilacqua       50-59   13 

  4.   41:36 Spooner                       (  20:48)
========================================
  1    19:34  Linda Spooner         80-89   42 
  2    22:02  Josh Spooner          80-89   41 

  5.   42:43 Derby Devils                  (  21:22)
========================================
  1    20:41  Alex Marbou           20-29   14 
  2    22:02  Isabella Chavarella   20-29   13 

  6.   43:52 Smiling all the Way           (  21:56)
========================================
  1    20:33  Angelo Giordano       60-69   50 
  2    23:19  Emily Bevilacqua      60-69   10 

  7.   46:32 Lost & Found                  (  23:16)
========================================
  1    22:44  Fran Andrade          110-120 52 
  2    23:48  Cathy Downing         110-120 58 

  8.   47:36 Derby Dervishes               (  23:48)
========================================
  1    21:34  Nicholas Sheriden     20-29    9 
  2    26:02  Natalia Grusztos      20-29   13 

  9.   47:47 Ames, Place & Shoe            (  23:54)
========================================
  1    19:23  Eric Place            60-69   28 
  2    28:24  Coach Jenny Ames      60-69   35 

 10.   49:00 Frazier and Kate              (  24:30)
========================================
  1    23:39  Katherine Stallfort   110-120 56 
  2    25:21  Frazier Caner         110-120 57 

 11.   49:27 Great Gozzo                   (  24:44)
========================================
  1    23:46  Coach Mike Gozzo      60-69   55 
  2    25:41  Tierra McKight        60-69   13 

 12.   50:22 De Lorean                     (  25:11)
========================================
  1    24:34  Lori Riley            110-120 52 
  2    25:48  Brian Walker          110-120 63 

 13.   50:30 Greyson's Gang                (  25:15)
========================================
  1    23:36  Thomas Fatone         80-89   48 
  2    26:54  Jennifer Fatone       80-89   39 

 14.   50:32 The Jackson 2                 (  25:16)
========================================
  1    18:12  Brett Jackson         70-79   38 
  2    32:20  Tonya Jackson         70-79   37 

 15.   51:03 The Peerless Pireses          (  25:32)
========================================
  1    23:50  Geraldine Pires       60-69   32 
  2    27:13  Phil Pires            60-69   33 

 16.   51:58 Vitamin D's                   (  25:59)
========================================
  1    25:05  Dave Kausyla          70-79   40 
  2    26:53  Danette Dominy        70-79   30 

 17.   52:25 Derby Duo                     (  26:13)
========================================
  1    21:58  Cassie Silkoff        19U     10 
  2    30:27  Sean Keogh            19U      8 

 18.   53:36 Douglas-Douglas               (  26:48)
========================================
  1    25:25  Jack Douglas          60-69   13 
  2    28:11  Amy Douglas           60-69   50 

 19.   53:59 Speedsters                    (  27:00)
========================================
  1    24:42  Layli Pudimat         20-29   12 
  2    29:17  Avalyn Gonzalez       20-29   13 

 20.   55:32 Hyder - Slack                 (  27:46)
========================================
  1    26:37  Michael Slack         19U     10 
  2    28:55  Emma Kate Hyder       19U      9 

 21.   55:42 Team Joseph                   (  27:51)
========================================
  1    25:59  Aland Joseph          60-69   31 
  2    29:43  Christa Rider         60-69   33 

 22.   55:58 The Titii                     (  27:59)
========================================
  1    26:58  Jeremy Titus          90-99   47 
  2    29:00  Elizabeth Titus       90-99   46 

 23.   57:43 Team Marbou                   (  28:52)
========================================
  1    21:27  Driss Marbou          60-69   52 
  2    36:16  Amani Marbou          60-69   11 

 24. 1:00:25 The Missing Mangelinkx        (  30:13)
========================================
  1    29:56  Mark Mangelinkx       90-99   51 
  2    30:29  Sharon Mangelinkx     90-99   42 

 25. 1:00:30 J2                            (  30:15)
========================================
  1    29:52  Janit Romayko         130+    71 
  2    30:38  Jonathan Yuen         130+    72 

 26. 1:00:51 Bad To The Boni               (  30:26)
========================================
  1    27:30  Kathleen Boni         60-69   48 
  2    33:21  Hunter Boni           60-69   15 

 27. 1:02:19 Williamsburg!                 (  31:10)
========================================
  1    31:09  Dorothy Williams      70-79   58 
  2    31:10  Becky Williams        70-79   24 

 28. 1:02:26 Here Comes the Rain(iers)     (  31:13)
========================================
  1    25:57  Jay Rainier           90-99   45 
  2    36:29  Lora Rainier          90-99   45 

 29. 1:03:23 Jasper                        (  31:42)
========================================
  1    29:39  Kelley Rahner         100-110 28 
  2    33:44  Otto Pinelli          100-110 72 

 30. 1:05:25 Patty & Ben 169               (  32:43)
========================================
  1    29:07  Ben Mattheis          130+    63 
  2    36:18  Patty Carton          130+    78 

 31. 1:06:46 The Old Timers                (  33:23)
========================================
  1    31:58  Donna Cramond         130+    67 
  2    34:48  Richard Zbrozek       130+    70 

 32. 1:11:12 Cardona/Jordan                (  35:36)
========================================
  1    35:35  Shaneshia Jordan      50-59   27 
  2    35:37  Brittini Cardona      50-59   26 

 33. 1:13:21 Bershtein, Bershtein, Bershtei(  36:41)
========================================
  1    32:45  Herman Bershstein     130+    90 
  2    40:36  Ann Louise Onton      130+    73 

 34. 1:17:32 Singer & Brewer               (  38:46)
========================================
  1    28:37  Jonathan Singer       80-89   15 
  2    48:55  Bill Brewer           80-89   70 

 35. 1:17:42 Run 169 Society               (  38:51)
========================================
  1    33:01  Mary Ellen Dombrowski 120-129 61 
  2    44:41  John Dombrowski       120-129 67 

ChronoTrack Timing Results by Club Connecticut
Problem or question regarding your result? Email clubct@clubct.org


Top

Return to Club Connecticut home page.