Cool (55), misty, wet.


WOMEN'S WINNER: Jen St. Jean - 19:15
MEN'S WINNER: Sean Cunningham - 19:46

Place Div/Tot  Div    Name                  Ag S City            St Time    Pace     
===== ======== ====== ===================== == = =============== == ======= ===== 
    1   1/3    OVRALF Jennifer St. Jean     43 F Darien          CT   19:15  6:12 
    2   1/3    OVRALM Sean Cunningham       19 M Wilton          CT   19:46  6:22 
    3   2/3    OVRALM Aidan Brock           16 M Cos Cob         CT   19:55  6:25 
    4   3/3    OVRALM Akash Molekudy        16 M Greenwich       CT   20:11  6:30 
    5   1/1    MASTRM Peter Hohmeister      60 M Stamford        CT   20:16  6:32 
    6   1/1    M15-19 Akshay Molekudy       16 M Greenwich       CT   20:17  6:32 
    7   1/4    M14&U  A.J. Febles           14 M Greenwich       CT   20:26  6:35 
    8   1/2    M50-59 Andrew Blance         59 M New Canaan      CT   21:38  6:58 
    9   1/1    M40-49 Michael Kornacki      49 M Darien          CT   22:51  7:22 
   10   2/3    OVRALF Eadaion Clarke        14 F Greenwich       CT   23:40  7:37 
   11   3/3    OVRALF Jen Febles            48 F Greenwich       CT   23:46  7:39 
   12   1/1    MASTRF Corliss Spencer       56 F New Canaan      CT   24:33  7:54 
   13   2/4    M14&U  Zachary Santoro       13 M Greenwich       CT   25:13  8:07 
   14   3/4    M14&U  Chase Boshnack        14 M New Canaan      CT   25:13  8:07 
   15   2/2    M50-59 Rich Ferguson         58 M New Canaan      CT   25:28  8:12 
   16   1/1    M60-69 John Krasniewicz      66 M Stamford        CT   25:43  8:17 
   17   1/4    F30-39 Lisa Boshnack         39 F New Canaan      CT   25:44  8:17 
   18   2/4    F30-39 Lindsay Marshall      32 F Fairfield       CT   26:15  8:27 
   19   1/3    M30-39 James Marshall        31 M Fairfield       CT   26:22  8:29 
   20   1/2    F20-29 Paula Brock           29 F Cos Cob         CT   26:32  8:33 
   21   1/4    F50-59 Pamela Bruno          59 F Stamford        CT   27:00  8:42 
   22   2/4    F50-59 Sally Van Leeuwen     59 F Cos Cob         CT   27:37  8:54 
   23   3/4    F50-59 Betsy Bielefield      58 F Middletown      CT   29:34  9:31 
   24   2/3    M30-39 Alexander Yannaccone  34 M South Glastonbu CT   30:04  9:41 
   25   1/1    F40-49 Marika Sickinger      47 F Danbury         CT   30:18  9:46 
   26   4/4    F50-59 Mary Brock            53 F Cos Cob         CT   31:08 10:02 
   27   3/4    F30-39 Christa Rider         34 F Norwalk         CT   34:05 10:59 
   28   4/4    F30-39 Susannah Yannaccone   32 F South Glastonbu CT   34:09 11:00 
   29   2/2    F20-29 Madison Flowers       20 F New Canaan      CT   34:12 11:01 
   30   1/1    F14&U  Taylor Yancy          13 F New Canaan      CT   34:12 11:01 
   31   1/1    M70&O  Les Kurian            76 M Pound Ridge     NY   39:53 12:51 
   32   4/4    M14&U  Tyler Boshnack        10 M New Canaan      CT   43:21 13:58 
   33   3/3    M30-39 Justin Boshnack       39 M New Canaan      CT   43:22 13:58 

AGE GROUP FINISHERS

       CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE

OVERALL MALE
Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Sean Cunningham        19 Wilton             CT   19:46 
    2 Aidan Brock            16 Cos Cob            CT   19:55 
    3 Akash Molekudy         16 Greenwich          CT   20:11 

OVERALL FEMALE
Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jennifer St. Jean      43 Darien             CT   19:15 
    2 Eadaion Clarke         14 Greenwich          CT   23:40 
    3 Jen Febles             48 Greenwich          CT   23:46 

MASTERS MALE
Place Name                  Age City            St Time       
===== ===================== === =============== == ======= 
    1 Peter Hohmeister       60 Stamford        CT   20:16 

MASTERS FEMALE
Place Name                  Age City            St Time       
===== ===================== === =============== == ======= 
    1 Corliss Spencer        56 New Canaan      CT   24:33 

MALE AGE GROUP:  1 - 14

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 A.J. Febles            14 Greenwich          CT   20:26 
    2 Zachary Santoro        13 Greenwich          CT   25:13 
    3 Chase Boshnack         14 New Canaan         CT   25:13 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 14

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Taylor Yancy           13 New Canaan         CT   34:12 

MALE AGE GROUP:  15 - 19

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Akshay Molekudy        16 Greenwich          CT   20:17 

FEMALE AGE GROUP:  20 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Paula Brock            29 Cos Cob            CT   26:32 
    2 Madison Flowers        20 New Canaan         CT   34:12 

MALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 James Marshall         31 Fairfield          CT   26:22 
    2 Alexander Yannaccone   34 South Glastonbury  CT   30:04 
    3 Justin Boshnack        39 New Canaan         CT   43:22 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Lisa Boshnack          39 New Canaan         CT   25:44 
    2 Lindsay Marshall       32 Fairfield          CT   26:15 
    3 Christa Rider          34 Norwalk            CT   34:05 

MALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Michael Kornacki       49 Darien             CT   22:51 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Marika Sickinger       47 Danbury            CT   30:18 

MALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Andrew Blance          59 New Canaan         CT   21:38 
    2 Rich Ferguson          58 New Canaan         CT   25:28 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Pamela Bruno           59 Stamford           CT   27:00 
    2 Sally Van Leeuwen      59 Cos Cob            CT   27:37 
    3 Betsy Bielefield       58 Middletown         CT   29:34 

MALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 John Krasniewicz       66 Stamford           CT   25:43 


MALE AGE GROUP:  70 - 99

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Les Kurian             76 Pound Ridge        NY   39:53 
Problem or question regarding your result? Email clubct@clubct.org

Top

Return to Club Connecticut home page.