BB17Logo

20 km, Fairfield, CT
February 19, 2017

Warm (55), sunny, dry.

MEN'S WINNER: Kevin Hoyt - 1:10:19
WOMEN'S WINNER: Allison Goldstein - 1:23:33

Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

Male and female finishers numbered separately; to find your overall place, add your gender place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.

  
        CLASS  
 PLACE  PLACE               FINISHER                 TIME    PACE
    1      OpM  Kevin Hoyt, 26, Newtown, CT                1:10:19    5:39
    2    1 OpM  Jake Schmitz, 21, West Point, NY           1:11:55    5:47
    3    1 M40  Aaron Heath, 42, White Plains, NY          1:12:35    5:50
    4    2 OpM  William Goodman, 37, Middlebury, CT        1:12:57    5:52
    5    3 OpM  Timothy Milenkevich, 34, Ansonia, CT       1:13:12    5:53
    6    2 M40  Charles Spiess, 47, Old Greenwich, CT      1:13:35    5:55

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

7 4 OpM Alex Dunn, 28, Stamford, CT 1:15:35 6:05 8 5 OpM Tim Loh, 31, New York, NY 1:15:36 6:05 9 6 OpM Brendan Terry, 22, Norwalk, CT 1:16:10 6:08 10 7 OpM Geoffrey Williams, 30, Norwalk, CT 1:17:23 6:14 11 3 M40 Mihail Alexandru, 42, Cos Cob, CT 1:18:34 6:19 12 8 OpM Nick Logan, 35, Norwalk, CT 1:19:35 6:24 13 9 OpM Jeff Watson, 35, New York, NY 1:20:21 6:28 14 10 OpM Jeremy Miner, 26, Stamford, CT 1:20:56 6:31 15 11 OpM Chris Scannell, 29, Stamford, CT 1:21:08 6:32 16 12 OpM Tony Perugini, 36, Oxford, CT 1:21:31 6:34 17 13 OpM Jeff Kurjiaka, 38, Monroe, CT 1:22:12 6:37 18 4 M40 Alejandro Pasten, 44, Stamford, CT 1:22:13 6:37 19 1 M50 Billy Barone, 52, Stamford, CT 1:22:41 6:39 20 5 M40 Greg Stewart, 40, Norwalk, CT 1:22:51 6:40 21 6 M40 Abdellah Bennani, 43, Norwalk, CT 1:22:56 6:40 22 2 M50 Paul Greenberg, 55, Westport, CT 1:23:02 6:41 23 14 OpM Brian Haswell, 28, Stamford, CT 1:23:31 6:43 1 OpW Allison Goldstein, 30*, Jersey City, NJ 1:23:33 6:43 24 7 M40 Leslie Lam, 41, Flushing, NY 1:23:55 6:45 2 1 W40 Aimee Patel, 42*, Hamden, CT 1:24:13 6:47 25 15 OpM David Gordon, 36, Westport, CT 1:24:18 6:47 26 3 M50 John Minervino, 53, Higganum, CT 1:24:34 6:48 27 8 M40 Roger D'Agostin, 46, Norwalk, CT 1:24:53 6:50 3 1 OpW Leslie Loh, 32*, New York, NY 1:25:14 6:52 28 9 M40 Ken Merrick, 47, New Fairfield, CT 1:25:30 6:53 29 16 OpM Michael Tobin, 35, Ridgefield, CT 1:26:00 6:55 30 17 OpM Tucker Green, 37, New Canaan, CT 1:26:04 6:56 4 2 W40 Noga Ruttenberg, 43*, Rye, NY 1:26:27 6:57 31 4 M50 Peter Lofink, 56, Brookfield, CT 1:26:31 6:58 32 10 M40 Stephen Kennedy, 41, Darien, CT 1:26:49 6:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

5 2 OpW Michelle Quinlan, 33*, Morris Plains, NJ 1:26:58 7:00 33 18 OpM Darrin Fodor, 38, Monroe, CT 1:27:01 7:00 34 11 M40 Larry Ikard, 48, New Canaan, CT 1:27:21 7:02 35 19 OpM Bradford Buchta, 38, Bethany, CT 1:27:41 7:03 36 12 M40 Eric Krebs, 47, Roxbury, CT 1:27:51 7:04 37 13 M40 Robert Cook, 48, South Windsor, CT 1:28:20 7:06 38 20 OpM John Tarantino, 39, Cos Cob, CT 1:28:27 7:07 6 3 OpW Jamie Whittendale, 28*, Stamford, CT 1:28:34 7:08 39 21 OpM Leo Biala, 39, Stamford, CT 1:28:59 7:10 40 22 OpM Steve Meagher, 32, Meriden, CT 1:29:08 7:10 41 14 M40 Royden Summers, 44, Pound Ridge, NY 1:29:20 7:11 42 15 M40 Patrick Scully, 47, Ridgefield, CT 1:29:36 7:13 43 1 M60 Chris Brigham, 61, Roxbury, CT 1:29:45 7:13 44 23 OpM Andrew Stanco, 28, Fairfield, CT 1:30:28 7:17 45 5 M50 George Buchanan, 58, Shelton, CT 1:30:37 7:17 7 4 OpW Sara Belles, 36*, Brookfield, CT 1:30:40 7:18 46 6 M50 Bill Casill, 58, Cross River, NY 1:30:41 7:18 8 3 W40 Heidi Ball, 47*, Woodbury, CT 1:31:05 7:20 47 7 M50 Andrew Blance, 58, New Canaan, CT 1:31:15 7:21 9 4 W40 Abigail Lorge, 40*, Fairfield, CT 1:31:21 7:21 48 8 M50 Tony Ryba, 51, Berlin, CT 1:31:44 7:23 49 24 OpM Matthew Epstein, 35, Norwalk, CT 1:32:10 7:25 50 9 M50 Mike O'Neill, 52, New Canaan, CT 1:32:16 7:25 51 16 M40 James Smart, 49, Stamford, CT 1:32:25 7:26 10 5 OpW Kristen Wilson, 39*, White Plains, NY 1:32:26 7:26 52 10 M50 Andrew Bein, 51, Riverside, CT 1:32:41 7:27 11 6 OpW Nicole Semanchik, 37*, Milford, CT 1:32:45 7:28 12 7 OpW Laurie-Ann Netto, 39*, White Plains, NY 1:32:47 7:28 53 2 M60 Jerry Kerrisk, 61, Darien, CT 1:32:49 7:28 54 11 M50 Randy Watkins, 53, New Milford, CT 1:33:03 7:29 55 12 M50 Randy Chamberland, 56, Shelton, CT 1:33:08 7:30 13 1 W60 Sharon Vos, 62*, Old Greenwich, CT 1:33:18 7:30 56 13 M50 Rob Kennedy, 54, Norwalk, CT 1:33:24 7:31 57 25 OpM Will Bergen, 26, Stamford, CT 1:33:35 7:32 58 14 M50 Torpedo Ruospo, 52, Stratford, CT 1:33:41 7:32 59 3 M60 Mark Lang, 60, Danbury, CT 1:34:15 7:35 14 8 OpW Amanda Fox, 26*, New York, NY 1:34:18 7:35 15 9 OpW Jeanne Halloran, 38*, Redding, CT 1:35:42 7:42 60 17 M40 Jp Milot, 49, Ridgefield, CT 1:35:43 7:42 61 15 M50 Matthew Spiegel, 56, Westport, CT 1:35:46 7:42 62 18 M40 Anthony Chiaverini, 45, Fairfield, CT 1:36:08 7:44 63 19 M40 Gene Davolio, 44, Norwalk, CT 1:36:21 7:45 64 20 M40 Eric Friedland, 43, Westport, CT 1:36:24 7:45 65 16 M50 Cole Mackay, 55, Rye, NY 1:36:30 7:46 16 5 W40 Floran Poliseo, 41*, New Rochelle, NY 1:36:31 7:46 17 10 OpW Stephanie Bramlett, 32*, Norwalk, CT 1:36:48 7:47 66 21 M40 Paul Baldini, 45, north haven, CT 1:36:57 7:48 67 22 M40 Kevin Wilson, 43, White Plains, NY 1:37:06 7:49 68 17 M50 Dan Fanelli, 59, Tarrytown, NY 1:37:08 7:49 18 11 OpW Joseph Levitin, 31*, New Haven, CT 1:37:09 7:49 19 12 OpW Beth Ginand, 38*, Stratford, CT 1:37:42 7:52 69 18 M50 Howard Goldstein, 51, Stamford, CT 1:37:47 7:52 20 13 OpW Stephanie Castle, 34*, New York, NY 1:37:48 7:52 70 19 M50 Nicholas Moore, 51, Greenwich, CT 1:37:50 7:52 71 23 M40 William Harnett, 40, Norwalk, CT 1:38:08 7:54 21 1 W50 Erica Merrill, 53*, Norwalk, CT 1:38:21 7:55 22 2 W50 Cheryl Ryba, 50*, Berlin, CT 1:38:28 7:55 72 24 M40 Rick Spiker, 42, Naugatuck, CT 1:38:32 7:56 23 14 OpW Becky Smith, 24*, Stamford, CT 1:39:05 7:58 73 20 M50 Adam Norris, 51, Norwalk, CT 1:39:13 7:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

74 25 M40 Devon Ruttenberg, 44, Rye, NY 1:39:21 8:00 75 21 M50 Wayne Zimmerman, 52, Weston, CT 1:39:40 8:01 76 #920 1:39:40 8:01 77 #5197 1:39:44 8:01 24 6 W40 Christine Dunnery, 48*, New City, NY 1:39:50 8:02 25 15 OpW Elizabeth Gmelin, 35*, Ridgefield, CT 1:39:53 8:02 78 26 M40 Thomas Fatone, 48, Orange, CT 1:40:05 8:03 79 27 M40 Andy Neuberger, 49, Mount Kisco, NY 1:40:08 8:03 80 28 M40 Paul Cusumano, 45, Trumbull, CT 1:40:15 8:04 26 7 W40 Eileen Rice, 43*, Cromwell, CT 1:40:24 8:05 81 4 M60 Daniel Clark, 63, Stamford, CT 1:40:30 8:05 27 8 W40 Christine Stefan, 48*, Fairfield, CT 1:40:35 8:06 28 9 W40 Claudia Smith, 49*, Stamford, CT 1:40:40 8:06 29 10 W40 Keri McKay, 45*, Fairfield, CT 1:41:01 8:08 82 5 M60 Bruce Goulart, 67, Newtown, CT 1:41:02 8:08 30 11 W40 Sarah Borell, 44*, Granite Springs, NY 1:41:12 8:09 83 22 M50 Rene Lammers, 51, Greenwich, CT 1:41:27 8:10 31 16 OpW Sarah Richardson, 37*, Astoria, NY 1:41:41 8:11 84 29 M40 Michael Orth, 48, White Plains, NY 1:42:30 8:15 85 23 M50 Douglas Lee, 56, Sherman, CT 1:42:32 8:15 86 24 M50 Bruce Colthup, 50, New Canaan, CT 1:42:42 8:16 32 3 W50 Ann Williams, 52*, Old Greenwich, CT 1:42:42 8:16 87 6 M60 Bob Bradley, 70, Guilford, CT 1:42:43 8:16 33 4 W50 Paula Scaminaci, 51*, Cos Cob, CT 1:42:50 8:16 34 5 W50 Alene Lofink, 53*, Brookfield, CT 1:43:19 8:19 88 26 OpM Bernie Prat, 31, Fairfield, CT 1:43:29 8:20 89 25 M50 Bill Hunter, 55, Fairfield, CT 1:43:44 8:21 35 17 OpW Erica Logan, 33*, Norwalk, CT 1:43:55 8:22 90 26 M50 David Hoffman, 53, Norwalk, CT 1:44:12 8:23 36 6 W50 Diane Hayes, 51*, Weston, CT 1:44:16 8:23 91 27 M50 Stephen Barone, 58, Plymouth, CT 1:44:17 8:23 92 7 M60 Jeff Dingwell, 61, Bethlehem, CT 1:44:19 8:24 93 27 OpM John Joyce, 39, Norwalk, CT 1:44:21 8:24 94 28 M50 Rick Heyman, 52, Redding, CT 1:44:25 8:24 37 12 W40 Jen Febles, 47*, Greenwich, CT 1:44:41 8:25 95 8 M60 Neil Mandel, 62, Shelton, CT 1:44:47 8:26 96 9 M60 Scott Harrison, 62, Darien, CT 1:44:57 8:27 97 28 OpM Shadram Thelusca, 26, Norwalk, CT 1:45:04 8:27 98 29 M50 Peter Varone, 59, West Haven, CT 1:45:04 8:27 99 30 M50 Del Toreno, 54, Trumbull, CT 1:45:11 8:28 100 31 M50 Anthony Cataldo, 53, Ridgefield, CT 1:45:16 8:28 101 32 M50 Chris Deming, 50, Danbury, CT 1:46:10 8:33 102 30 M40 John Kresser, 47, Fairfield, CT 1:46:19 8:33 103 29 OpM Tom Starodaj, 29, New Britain, CT 1:47:06 8:37 104 33 M50 Jeff Falberg, 52, Bridgeport, CT 1:47:33 8:39 105 30 OpM David Gillespie, 35, Stamford, CT 1:47:35 8:39 106 31 M40 Ed Fung, 47, Wilton, CT 1:47:40 8:40 38 13 W40 Debby Valin, 49*, Woodbridge, CT 1:48:14 8:43 107 32 M40 Roland Goodell, 49, Franklin, MA 1:48:27 8:44 108 31 OpM Philip Pires, 33, Fairfield, CT 1:48:32 8:44 39 18 OpW Geraldine Pires, 32*, Fairfield, CT 1:48:33 8:44 109 34 M50 Frank Jozefick, 51, Milford, CT 1:49:04 8:47 40 7 W50 Anna Starodaj, 55*, New Britain, CT 1:49:49 8:50 41 8 W50 Corliss Spencer, 56*, New Canaan, CT 1:49:56 8:51 110 35 M50 Bill Begg, 53, Newtown, CT 1:50:29 8:53 42 19 OpW Jackie Dimeglio, 32*, Easton, CT 1:50:37 8:54 111 33 M40 Tom Harte, 46, Cheshire, CT 1:50:54 8:55 43 14 W40 Pauline Tang, 46*, Briarwood, NY 1:50:55 8:56 44 9 W50 Cynthia De Girolamo, 50*, Sandy Hook, CT 1:51:15 8:57 45 20 OpW Noa Besner, 34*, New York, NY 1:51:23 8:58 112 32 OpM David Leyden, 37, New York, NY 1:51:23 8:58 46 10 W50 Aili Dibonavetura, 56*, Fairfield, CT 1:51:30 8:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

113 10 M60 Aram Nahabedian, 65, Sandy Hook, CT 1:51:54 9:00 114 33 OpM Max Malec, 23, Westport, CT 1:52:20 9:02 115 11 M60 Jerry Meshell, 61, Orange, CT 1:52:41 9:04 116 12 M60 Pat Marafiote, 62, New York, NY 1:52:53 9:05 47 11 W50 Claudia B K. Rimerman, 51*, Stamford, CT 1:53:00 9:06 48 15 W40 Leah Begg, 47*, Newtown, CT 1:53:08 9:06 117 34 M40 Matthew Dorney, 40, Fairfield, CT 1:53:16 9:07 118 36 M50 Christopher Lanzano, 58, Fairfield, CT 1:53:19 9:07 49 2 W60 Janet Voelpert, 69*, Shelton, CT 1:53:33 9:08 119 35 M40 John Schiaroli, 40, Wilton, CT 1:55:00 9:15 50 12 W50 Mary Karen Davidson, 55*, Ridgefield, CT 1:55:32 9:18 120 36 M40 John Fallon, 46, Norwalk, CT 1:56:20 9:22 51 13 W50 Dorothy Williams, 58*, Wilton, CT 1:56:40 9:23 121 37 M50 Greg Nilan, 53, Monroe, CT 1:56:47 9:24 52 21 OpW Hildie Heck, 38*, Old Lyme, CT 1:56:57 9:25 53 14 W50 Ronnie Behringer, 59*, Norwalk, CT 1:57:14 9:26 54 22 OpW Caitlin Kobialka, 30*, Redding, CT 1:57:57 9:29 122 34 OpM Greg Condron, 32, Westport, CT 1:57:57 9:29 55 23 OpW Jamie Grennan, 39*, Norwalk, CT 1:57:59 9:30 56 3 W60 Andrea Williamson, 61*, Norwalk, CT 1:58:09 9:30 123 37 M40 David Danzak, 43, Stratford, CT 1:58:16 9:31 57 15 W50 Phyllis Bartoli, 55*, Fairfield, CT 1:58:17 9:31 58 24 OpW Chloe Richland, 33*, Stamford, CT 1:58:21 9:31 124 38 M40 Peter Mumola, 46, Norwalk, CT 1:58:29 9:32 125 39 M40 Adam Parks, 40, Amston, CT 1:58:31 9:32 59 16 W40 Kathryn Stoker, 49*, Norwalk, CT 1:58:52 9:34 126 13 M60 Kevin Lloyd, 64, Darien, CT 1:58:59 9:34 127 35 OpM Alex Cotter, 38, Darien, CT 1:59:36 9:37 128 38 M50 Matthew Terry, 52, Southport, CT 1:59:52 9:39 129 40 M40 Tony Aversano, 46, Seymour, CT 2:00:17 9:41 130 14 M60 Robert Inghilterra, 60, Norwalk, CT 2:00:18 9:41 60 17 W40 Beth-Ann Aversano, 45*, Seymour, CT 2:00:20 9:41 61 16 W50 Terri McCleary, 55*, Redding, CT 2:00:51 9:43 131 41 M40 John McCleary, 48, Redding, CT 2:00:54 9:44 62 18 W40 Kimberly Tully, 49*, Wilton, CT 2:00:59 9:44 63 19 W40 Erika Mirwald, 45*, Easton, CT 2:01:06 9:45 132 42 M40 Andy Hill, 41, Westport, CT 2:02:30 9:51 64 20 W40 Carolyn Murphy, 49*, White Plains, NY 2:02:34 9:52 133 43 M40 Sam Valencia, 42, Norwalk, CT 2:02:52 9:53 65 17 W50 Fiona Cosham, 50*, Southbury, CT 2:03:16 9:55 134 15 M60 Geoff Steadman, 65, Norwalk, CT 2:03:36 9:57 135 44 M40 Ric Nadel, 49, Westport, CT 2:04:10 9:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

136 16 M60 John Krasniewicz, 65, Stamford, CT 2:04:30 10:01 137 39 M50 Austin French, 50, Orange, CT 2:06:08 10:09 138 40 M50 Andrew McConnell, 50, Westport, CT 2:06:10 10:09 139 36 OpM Franklyn Gandiaga, 29, Derby, CT 2:06:19 10:10 66 25 OpW Samantha Goldstein, 31*, Unionville, CT 2:06:23 10:10 67 26 OpW Sabrina Lewis, 30*, Norwalk, CT 2:06:32 10:11 140 17 M60 Don Capone, 67, Norwalk, CT 2:08:58 10:23 141 37 OpM John Gregson, 37, Wilton, CT 2:10:00 10:28 142 41 M50 Simon Cosham, 50, Southbury, CT 2:10:33 10:30 143 18 M60 Travis Dowell, 67, New Rochelle, NY 2:10:53 10:32 144 19 M60 Michael Rubinfeld, 69, Dobbs Ferry, NY 2:11:05 10:33 68 18 W50 Katherine Stallfort, 56*, Wilton, CT 2:12:43 10:41 69 27 OpW Kimmy Raney, 34*, Greenwich, CT 2:12:46 10:41 70 19 W50 Louise Melanson, 56*, Bloomfield, CT 2:12:47 10:41 145 20 M60 Jason Howard, 63, Redding, CT 2:15:52 10:56 71 28 OpW Lina Frazer, 39*, Bethany, CT 2:16:02 10:57 72 4 W60 Luanne Roy, 61*, Seymour, CT 2:16:07 10:57
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

73 20 W50 Sherry Boyd, 53*, Trumbull, CT 2:16:40 11:00 146 42 M50 David Gruen, 51, Weston, CT 2:17:18 11:03 74 29 OpW Katherine Krasney, 37*, New Haven, CT 2:18:57 11:11 147 43 M50 Andrew Hollyer, 52, Weston, CT 2:20:53 11:20 148 44 M50 Stephan Month, 57, Scarsdale, NY 2:21:45 11:24 149 38 OpM Christopher Demuth III, 8, New Canaan, CT 2:22:40 11:29 150 45 M40 Chris Demuth, 40, New Canaan, CT 2:22:41 11:29 151 46 M40 Sean Chick, 41, Yonkers, NH 2:23:22 11:32 75 21 W50 Ann Bledsoe Bollert, 50*, White Plains, NY 2:23:29 11:33
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

76 22 W50 Dawn Bolling, 53*, Norwalk, CT 2:30:28 12:06 77 23 W50 Terrie Kelleher, 56*, White Plains, NY 2:33:33 12:21 78 24 W50 Dawn Biondi, 55*, West Haven, CT 2:36:00 12:33
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | Top

152 21 M60 Karl Eilers, 64, Danbury, CT 2:43:28 13:09 79 21 W40 Deanna Shipman, 47*, Groton, CT 2:47:22 13:28 * indicates females 4 finishers among Males (no age given) 38 finishers among Men Under 40 46 finishers among Men 40 - 49 44 finishers among Men 50 - 59 21 finishers among Men 60 & Up 29 finishers among Women Under 40 21 finishers among Women 40 - 49 24 finishers among Women 50 - 59 4 finishers among Women 60 & Up 153 male finishers 78 female finishers 231 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

         CLASS  
 PLACE   PLACE                     FINISHER                    TIME     PACE

Open Men
    2    1  Jake Schmitz, 21, West Point, NY           1:11:55    5:47
    4    2  William Goodman, 37, Middlebury, CT        1:12:57    5:52
    5    3  Timothy Milenkevich, 34, Ansonia, CT       1:13:12    5:53
    7    4  Alex Dunn, 28, Stamford, CT                1:15:35    6:05
    8    5  Tim Loh, 31, New York, NY                  1:15:36    6:05

Men 40 - 49
    3    1  Aaron Heath, 42, White Plains, NY          1:12:35    5:50
    6    2  Charles Spiess, 47, Old Greenwich, CT      1:13:35    5:55
   11    3  Mihail Alexandru, 42, Cos Cob, CT          1:18:34    6:19
   18    4  Alejandro Pasten, 44, Stamford, CT         1:22:13    6:37
   20    5  Greg Stewart, 40, Norwalk, CT              1:22:51    6:40

Men 50 - 59
   19    1  Billy Barone, 52, Norwalk, CT              1:22:41    6:39
   22    2  Paul Greenberg, 55, Westport, CT           1:23:02    6:41
   26    3  John Minervino, 53, Higganum, CT           1:24:34    6:48
   31    4  Peter Lofink, 56, Brookfield, CT           1:26:31    6:58
   45    5  George Buchanan, 58, Shelton, CT           1:30:37    7:17

Men 60 & Up
   43    1  Chris Brigham, 61, Roxbury, CT             1:29:45    7:13
   53    2  Jerry Kerrisk, 61, Darien, CT              1:32:49    7:28
   59    3  Mark Lang, 60, Danbury, CT                 1:34:15    7:35
   81    4  Daniel Clark, 63, Stamford, CT             1:40:30    8:05
   82    5  Bruce Goulart, 67, Newtown, CT             1:41:02    8:08

Open Women
    3    1  Leslie Loh, 32, New York, NY               1:25:14    6:52
    5    2  Michelle Quinlan, 33, Morris Plains, NJ    1:26:58    7:00
    6    3  Jamie Whittendale, 28, Stamford, CT        1:28:34    7:08
    7    4  Sara Belles, 36, Brookfield, CT            1:30:40    7:18
   10    5  Kristen Wilson, 39, White Plains, NY       1:32:26    7:26

Women 40 - 49
    2    1  Aimee Patel, 42, Hamden, CT                1:24:13    6:47
    4    2  Noga Ruttenberg, 43, Rye, NY               1:26:27    6:57
    8    3  Heidi Ball, 47, Woodbury, CT               1:31:05    7:20
    9    4  Abigail Lorge, 40, Fairfield, CT           1:31:21    7:21
   16    5  Floran Poliseo, 41, New Rochelle, NY       1:36:31    7:46

Women 50 - 59
   21    1  Erica Merrill, 53, Norwalk, CT             1:38:21    7:55
   22    2  Cheryl Ryba, 50, Berlin, CT                1:38:28    7:55
   32    3  Ann Williams, 52, Old Greenwich, CT        1:42:42    8:16
   33    4  Paula Scaminaci, 51, Cos Cob, CT           1:42:50    8:16
   34    5  Alene Lofink, 53, Brookfield, CT           1:43:19    8:19

Women 60 & Up
   13    1  Sharon Vos, 62, Old Greenwich, CT          1:33:18    7:30
   49    2  Janet Voelpert, 69, Shelton, CT            1:53:33    9:08
   56    3  Andrea Williamson, 61, Norwalk, CT         1:58:09    9:30
   72    4  Luanne Roy, 61, Seymour, CT                2:16:07   10:57

ChronoTrack Timing Results by Club Connecticut
Problem or question regarding your result? Email clubct@clubct.org

Results produced with
Apple Raceberry JaM
Made on a Mac
Top

Return to Club Connecticut home page.