10th Annual

5K Ridgefield, CT
July 30, 2016

Cool (72F), steady drizzle, wet.
ChronoTrack Timing Results by Club Connecticut


MEN'S WINNERS: Ian Mickool - 16:21
WOMEN'S WINNER: Olivia Gorski - 20:35

Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

Male and female finishers numbered separately; to find your overall place, add your gender place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.
      CLASS  
PLACE  PLACE               FINISHER                TIME    PACE
    1   1/1    OVRALM Ian Mickool           18 M Ridgefield      CT   16:21   16:21  5:16 
    2   1/9    M14-18 Jack Adamski          18 M Danbury         CT   16:52   16:52  5:26 
    3   2/9    M14-18 Terrell Cunningham    17 M Danbury         CT   17:48   17:48  5:44 
    4   1/40   M40-49 John McElroy          40 M Danbury         CT   17:56   17:55  5:46 
    5   1/16   M30-39 Nick Fraticelli       33 M Danbury         CT   17:59   17:58  5:47 
    6   2/40   M40-49 Emerson Da Silva      42 M Danbury         CT   18:14   18:14  5:53 
    7   3/9    M14-18 Matt Burke            16 M Danbury         CT   19:50   19:50  6:23 
    8   3/40   M40-49 Michael Alquist       49 M West Hartford   CT   19:54   19:53  6:24 
    9   4/40   M40-49 Richard Lampe         45 M Ridgefield      CT   20:06   20:06  6:29 
   10   5/40   M40-49 Robert Paton          46 M Thompson        CT   20:19   20:18  6:32 
   11   6/40   M40-49 Doug Grevatt          46 M Norwalk         CT   20:28   20:27  6:35 
   12   1/1    OVRALF Olivia Gorski         18 F Ridgefield      CT   20:35   20:35  6:38 
   13   4/9    M14-18 Ryan Lenahan          15 M Brewster        NY   20:47   20:46  6:41 
   14   1/68   F30-39 Anna Pluia            36 F Weston          CT   20:51   20:51  6:43 
   15   5/9    M14-18 Malcolm Going         15 M Danbury         CT   20:54   20:54  6:44 
   16   1/5    M10-13 Ethan McGerald        12 M Ridgefield      CT   21:02   21:01  6:46 
   17   2/68   F30-39 Jennafer Mesigian     39 F Ridgefield      CT   21:05   21:01  6:46 
   18   1/11   M60-69 Oscar Vargas          60 M South Salem     NY   21:11   21:11  6:50 
   19   1/14   M19-29 Ben Smith             24 M Fishkill        NY   21:19   21:14  6:50 
   20   3/68   F30-39 Brenda McRae          32 F Danbury         CT   21:18   21:15  6:51 
   21   4/68   F30-39 Gillian Sheerin       36 F Ridgefield      CT   21:27   21:22  6:53 
   22   2/14   M19-29 Allen Pangilinan      29 M South Windsor   CT   21:24   21:23  6:53 
   23   1/32   M50-59 Andren Blance         58 M New Canaan      CT   21:24   21:23  6:53 
   24   1/47   F19-29 Zoe Gaston            23 F New York        NY   21:51   21:36  6:57 
   25   5/68   F30-39 Courtney Campbell     39 F Middlebury      CT   21:48   21:46  7:01 
   26   2/32   M50-59 Timothy Looney        50 M Wilton          CT   21:56   21:56  7:04 
   27   1/37   F50-59 Kimberly Driscoll     55 F Fairfield       CT   21:58   21:58  7:05 
   28   6/68   F30-39 Julie Porter          33 F Ridgefield      CT   22:03   21:59  7:05 
   29   2/47   F19-29 Melissa Budicini      20 F Ridgefield      CT   21:59   21:59  7:05 
   30   7/40   M40-49 William Going         48 M Danbury         CT   22:19   22:13  7:09 
   31   8/40   M40-49 Stephen Hunt          47 M Avon            CT   22:25   22:21  7:12 
   32   2/16   M30-39 Daniel Rivalti        31 M Danbury         CT   22:25   22:25  7:13 
   33   9/40   M40-49 Felix Touchard        46 M Ridgefield      CT   22:45   22:42  7:19 
   34   1/9    F10-13 Brynn Bergin          12 F Goshen          CT   22:58   22:58  7:24 
   35   3/32   M50-59 Shaun Cunningham      54 M Pawling         NY   23:00   22:59  7:24 
   36   7/68   F30-39 Geraldine Pires       32 F Fairfield       CT   23:01   22:59  7:24 
   37   3/14   M19-29 Tom Starodaj          29 M New Britain     CT   23:01   22:59  7:24 
   38   4/32   M50-59 John Schwartz         53 M                      23:02   23:00  7:25 
   39  10/40   M40-49 David Sherwood        43 M Wilton          CT   23:05   23:03  7:25 
   40   1/19   F14-18 Brenna Creamer        17 F Ridgefield      CT   23:13   23:10  7:28 
   41   2/19   F14-18 Steffi Colao          18 F Ridgefield      CT   23:16   23:14  7:29 
   42   3/19   F14-18 Lili Verrastro        14 F Brewster        NY   23:24   23:23  7:32 
   43   2/5    M10-13 Steven Hergenrother   10 M Ridgefield      CT   23:25   23:25  7:32 
   44   5/32   M50-59 Jack Hergenrother     50 M Ridgefield      CT   23:26   23:26  7:33 
   45   4/19   F14-18 Diana Magnan          15 F Brewster        NY   23:30   23:29  7:34 
   46   3/16   M30-39 Tim Stewart           37 M Norwalk         CT   23:31   23:31  7:34 
   47  11/40   M40-49 John Mullaney         48 M Ridgefield      CT   23:39   23:35  7:36 
   48   5/19   F14-18 Morgan Mettler        18 F Danbury         CT   23:51   23:37  7:36 
   49  12/40   M40-49 Edwards Smith         46 M Oxford          CT   23:41   23:37  7:36 
   50   6/19   F14-18 Jessica Kozma         14 F Carmel          NY   23:43   23:37  7:37 
   51  13/40   M40-49 Sandor Kozma          45 M Carmel          NY   23:43   23:37  7:37 
   52   3/47   F19-29 Kathryn Ann Fullman   28 F Wallingford     CT   23:46   23:39  7:37 
   53   4/16   M30-39 Brendan Kenny         38 M Ridgefield      CT   23:47   23:46  7:39 
   54   7/19   F14-18 Leah Frey             15 F Brewster        NY   23:55   23:55  7:42 
   55  14/40   M40-49 Blaise Halmos         48 M Ridgefield      CT   24:00   23:56  7:43 
   56   8/19   F14-18 Katelyn Thuss         18 F Ridgefield      CT   23:59   23:57  7:43 
   57   8/68   F30-39 Brigid Barnes         37 F Ridgefield      CT   24:05   24:03  7:45 
   58  15/40   M40-49 Steve Markus          48 M Ridgefield      CT   24:19   24:14  7:48 
   59   6/32   M50-59 James Levy            52 M Ridgefield      CT   24:17   24:15  7:49 
   60   4/47   F19-29 Meghan Linekin        21 F Ridgefield      CT   24:22   24:20  7:50 
   61   7/32   M50-59 Kevin Redmond         54 M Ridgefield      CT   24:28   24:25  7:52 
   62   2/37   F50-59 Maria Schanbacher     54 F Brewster        NY   24:33   24:29  7:53 
   63   9/68   F30-39 Katie Martin          39 F Middlebury      CT   24:34   24:31  7:54 
   64  10/68   F30-39 Jane Smith            33 F Oxford          CT   24:38   24:33  7:54 
   65  16/40   M40-49 Chris Kopec           43 M Redding         CT   24:51   24:33  7:54 
   66   5/47   F19-29 Cassie Foy            24 F Southbury       CT   24:40   24:36  7:55 
   67   1/72   F40-49 Dawn Dall             43 F Holmes          NY   24:53   24:40  7:57 
   68   9/19   F14-18 Emma Denatale         17 F Brookfield      CT   24:42   24:41  7:57 
   69   2/72   F40-49 Tricia A Carney       44 F New York        NY   24:48   24:46  7:59 
   70   2/9    F10-13 Dakota-Marie Dinielli 11 F Plainville      CT   24:48   24:48  7:59 
   71   1/5    M9     Cooper Theriault-Dini  8 M Plainville      CT   24:48   24:48  7:59 
   72  17/40   M40-49 David Delange         49 M Ridgefield      CT   24:57   24:53  8:01 
   73  18/40   M40-49 Nick Cappiello        41 M Ridgefield      CT   25:23   25:06  8:05 
   74   2/11   M60-69 Dan Doyle             60 M Warwick         NY   25:09   25:06  8:05 
   75   6/47   F19-29 Jackie Demayo         27 F Danbury         CT   25:37   25:14  8:08 
   76  10/19   F14-18 Lauren Linekin        18 F Ridgefield      CT   25:17   25:15  8:08 
   77  11/68   F30-39 Laura Schmidt         32 F Ridgefield      CT   25:35   25:18  8:09 
   78   3/37   F50-59 Tammy Perrotta        52 F Middletown      CT   25:24   25:19  8:09 
   79  19/40   M40-49 Jackson Kuhl          44 M Fairfield       CT   25:33   25:23  8:11 
   80  12/68   F30-39 Carrie Lang           30 F Oxford          CT   25:39   25:25  8:11 
   81   6/9    M14-18 Ian Dyson             14 M Ridgefield      CT   25:32   25:25  8:11 
   82   7/9    M14-18 Patrick Ogden         16 M Ridgefield      CT   25:54   25:29  8:13 
   83  13/68   F30-39 Katie Carey           33 F Ossining        NY   25:39   25:34  8:14 
   84   3/72   F40-49 Melissa De Brino      42 F Ridgefield      CT   25:51   25:40  8:16 
   85  14/68   F30-39 Lindsay Zenk          31 F Brewster        NY   26:06   25:40  8:16 
   86   4/37   F50-59 Marianne Vandervoorn  54 F Ridgefield      CT   25:51   25:44  8:17 
   87  15/68   F30-39 Julie Revesz          38 F Norwalk         CT   25:47   25:44  8:17 
   88  16/68   F30-39 Debbie Drucker        34 F Danbury         CT   25:51   25:44  8:17 
   89   8/9    M14-18 Gunnar Thuss          15 M Edison          NJ   25:48   25:46  8:18 
   90   5/16   M30-39 Hector Rodriguez      39 M Ridgefield      CT   25:59   25:51  8:19 
   91   7/47   F19-29 Ariana Portante       19 F Brewster        NY   25:58   25:53  8:20 
   92  11/19   F14-18 Cara Schanbacher      18 F Brewster        NY   25:58   25:54  8:20 
   93   4/72   F40-49 Keri Cappiello        40 F Ridgefield      CT   26:12   25:56  8:21 
   94   2/5    M9     William Davitt         9 M Wilton          CT   26:00   25:56  8:21 
   95   6/16   M30-39 Michael Giaquinto     31 M Stamford        CT   26:09   26:01  8:23 
   96  20/40   M40-49 Pete Gakos            41 M Monroe          CT   26:10   26:03  8:23 
   97  17/68   F30-39 Kristine Horvath      36 F Bethel          CT   26:28   26:04  8:24 
   98  12/19   F14-18 Lindsay Martin        18 F Ridgefield      CT   26:05   26:05  8:24 
   99   8/47   F19-29 Sarah Kaiser          19 F Ridgefield      CT   26:37   26:13  8:27 
  100   4/14   M19-29 Callum Breene         19 M Wilton          CT   26:30   26:13  8:27 
  101   9/47   F19-29 Keiley Gaston         19 F Wilton          CT   26:30   26:13  8:27 
  102  21/40   M40-49 Russ Porter           45 M Ridgefield      CT   26:23   26:23  8:30 
  103  10/47   F19-29 Claire O'Connor       19 F Ridgefield      CT   26:58   26:33  8:33 
  104  18/68   F30-39 Jessica Gibson        34 F Newtown         CT   26:41   26:34  8:33 
  105  19/68   F30-39 Aislinn Hyde          31 F Astoria         NY   26:54   26:40  8:35 
  106   5/72   F40-49 Jennifir Englert      47 F Ridgefield      CT   26:47   26:42  8:36 
  107   3/5    M10-13 Luke Englert          10 M Ridgefield      CT   26:48   26:42  8:36 
  108   6/72   F40-49 Naomi Bradley         40 F Ossining        NY   26:45   26:44  8:36 
  109   8/32   M50-59 Rob Creamer           52 M Ridgefield      CT   26:47   26:44  8:37 
  110   7/16   M30-39 Scott Horvath         34 M Bethel          CT   27:12   26:46  8:37 
  111  20/68   F30-39 Lisa Pesce            37 F Danbury         CT   27:15   26:50  8:39 
  112   9/32   M50-59 Frank Bereza          54 M Ridgefield      CT   27:15   26:50  8:39 
  113   7/72   F40-49 Deb Povinelli         44 F Ridgefield      CT   26:50   26:50  8:39 
  114  11/47   F19-29 Lisa Miga             29 F New Fairfield   CT   27:17   26:52  8:39 
  115   8/72   F40-49 Chrissy Bucci         41 F North Salem     NY   27:12   26:52  8:39 
  116  22/40   M40-49 Andrew Cotter         41 M Redding         CT   27:15   26:57  8:41 
  117   9/72   F40-49 April Lionberger      40 F Glastonbury     CT   27:08   27:00  8:42 
  118  10/32   M50-59 Paul Wolf             55 M Danbury         CT   27:25   27:06  8:44 
  119   5/37   F50-59 Bea Jaramillo         57 F South Salem     NY   27:17   27:06  8:44 
  120   4/5    M10-13 Henri Vieltojarvi     12 M Ridgefield      CT   27:28   27:06  8:44 
  121  10/72   F40-49 Kathleen Pesce        47 F Ridgefield      CT   27:14   27:07  8:44 
  122   8/16   M30-39 Patrick Goudy         38 M Bethel          CT   27:20   27:08  8:44 
  123  12/47   F19-29 Emily Healy           19 F Pound Ridge     NY   27:16   27:11  8:45 
  124  11/72   F40-49 Lisa Moore            42 F Ridgefield      CT   27:26   27:15  8:47 
  125   5/14   M19-29 Colin Jenkins         25 M Norwalk         CT   27:24   27:16  8:47 
  126  13/47   F19-29 Rachel Pope           29 F Watertown       CT   27:43   27:20  8:48 
  127  13/19   F14-18 Payton Creamer        16 F Ridgefield      CT   27:21   27:21  8:48 
  128  14/19   F14-18 Madyson Pierce        17 F Brookfield      CT   27:26   27:23  8:49 
  129  21/68   F30-39 Kori Pierce           37 F Brookfield      CT   27:24   27:23  8:49 
  130  12/72   F40-49 Nancy Barlow          43 F Ridgefield      CT   27:29   27:24  8:50 
  131  11/32   M50-59 Ken Gaglione          54 M Ridgefield      CT   27:38   27:26  8:50 
  132  12/32   M50-59 Tony Cataldo          52 M Ridgefield      CT   27:29   27:29  8:51 
  133  15/19   F14-18 Elizabeth Schroppe    15 F Ridgefield      CT   27:44   27:30  8:51 
  134  22/68   F30-39 Daria Fisher          35 F Ridgefield      CT   27:44   27:32  8:52 
  135  13/72   F40-49 Lili Schroppe         47 F Ridgefield      CT   27:50   27:36  8:53 
  136  13/32   M50-59 Richard Stauber       59 M Waccabuc        NY   27:46   27:40  8:55 
  137  14/72   F40-49 Diana Broggy          49 F Danbury         CT   28:15   27:50  8:58 
  138  14/47   F19-29 Megan Jones           27 F Danbury         CT   28:13   27:50  8:58 
  139   6/37   F50-59 Tina McQuilkin        53 F Ridgefield      CT   28:06   27:52  8:58 
  140  23/40   M40-49 Klaas Teschauer       47 M Ridgefield      CT   28:24   27:54  8:59 
  141  15/47   F19-29 Maria Lobalbo         26 F Bethel          CT   28:01   27:56  9:00 
  142  14/32   M50-59 Lee Ogden             52 M Ridgefield      CT   28:22   27:56  9:00 
  143  15/32   M50-59 Robert Van Buren      56 M Redding         CT   28:14   27:56  9:00 
  144   7/37   F50-59 Laura Valedon         53 F Brewster             28:07   28:02  9:02 
  145  16/32   M50-59 Stuart Allen          53 M Greenwich       CT   28:19   28:06  9:03 
  146  23/68   F30-39 Rachel Flynn          30 F Bethel          CT   28:11   28:06  9:03 
  147  15/72   F40-49 Amy O'Leary           40 F Ridgefield      CT   28:18   28:12  9:05 
  148  16/72   F40-49 Hilary Flanagan       47 F Ridgefield      CT   28:24   28:12  9:05 
  149  17/72   F40-49 Colleen Sheehy        40 F Carmel          NY   28:46   28:22  9:08 
  150  24/40   M40-49 Tim Washer            49 M Danbury         CT   28:29   28:25  9:09 
  151   3/11   M60-69 Edward Carella        66 M Broad Brook     CT   28:43   28:29  9:11 
  152  17/32   M50-59 Scott Craig           50 M Danbury         CT   28:48   28:30  9:11 
  153  16/19   F14-18 Sophie Gaston         18 F Wilton          CT   28:47   28:32  9:11 
  154  16/47   F19-29 Kristen Godin         19 F Wilton          CT   28:47   28:32  9:11 
  155  18/32   M50-59 Cary Handelman        56 M White Plains    NY   28:36   28:36  9:13 
  156  18/72   F40-49 Kathryn Stoker        49 F Norwalk         CT   28:43   28:36  9:13 
  157   4/11   M60-69 Jim Murphy            64 M Ridgefield      CT   28:47   28:39  9:14 
  158  24/68   F30-39 Tracy Darmofal        38 F Redding         CT   29:01   28:42  9:15 
  159  19/72   F40-49 Meghan Gabriel        40 F Danbury         CT   28:59   28:43  9:15 
  160   8/37   F50-59 Jeanne Manto          56 F Ridgefield      CT   28:58   28:48  9:16 
  161  25/68   F30-39 Katherine Didriksen-B 36 F Ridgefield      CT   29:01   28:49  9:17 
  162   5/11   M60-69 George Yurchishin     63 M Danbury         CT   29:04   28:51  9:17 
  163  25/40   M40-49 Jon Moore             41 M Ridgefield      CT   29:02   28:51  9:17 
  164  20/72   F40-49 Lisa Gardiner         47 F Vernon          CT   28:58   28:52  9:18 
  165  26/40   M40-49 John Davitt           44 M Wilton          CT   29:00   28:56  9:19 
  166  19/32   M50-59 Andrew Jones          55 M Ridgefield      CT   28:56   28:56  9:19 
  167  26/68   F30-39 Caitlin Kobialka      30 F Redding         CT   28:57   28:57  9:20 
  168  21/72   F40-49 Kimberly Knispel      43 F Ridgefield      CT   29:14   29:01  9:21 
  169   6/11   M60-69 Peter Jenny           66 M Brookfield      CT   29:20   29:05  9:22 
  170  17/19   F14-18 Callie McQuilkin      16 F Ridgefield      CT   29:09   29:09  9:23 
  171  22/72   F40-49 Pamela Greenblatt     46 F Danbury         CT   29:28   29:15  9:25 
  172  23/72   F40-49 Cathi Brody           47 F Brewster        NY   29:27   29:16  9:26 
  173   6/14   M19-29 Paul Fraulo           27 M Stamford        CT   29:33   29:21  9:27 
  174  20/32   M50-59 Pete Steer            55 M Ridgefield      CT   29:29   29:23  9:28 
  175   7/14   M19-29 Nicolas Steer         20 M Ridgefield      CT   29:29   29:23  9:28 
  176  24/72   F40-49 Claire Moffatt        41 F Ridgefield      CT   29:39   29:24  9:28 
  177   9/16   M30-39 Joseph Griffin        39 M Ridgefield      CT   29:45   29:25  9:29 
  178   9/37   F50-59 Susan Petersen        53 F Ridgefield      CT   29:32   29:32  9:31 
  179  21/32   M50-59 Mark Kuehn            54 M Stamford        CT   29:33   29:33  9:31 
  180  25/72   F40-49 Meg Labarbera         40 F Danbury         CT   29:37   29:35  9:32 
  181  26/72   F40-49 Mariya Perreault      41 F Danbury         CT   29:58   29:42  9:34 
  182  27/40   M40-49 Sean Perreault        44 M Danbury         CT   29:58   29:42  9:34 
  183  27/68   F30-39 Courtney St. Jacques  31 F New Fairfield   CT   29:43   29:43  9:34 
  184  22/32   M50-59 Scott Wilcox          50 M Ridgefield      CT   29:47   29:43  9:34 
  185  27/72   F40-49 Debra Morton          41 F Ridgefield      CT   29:57   29:46  9:35 
  186  28/72   F40-49 Lynn Schmidt          45 F Ridgefield      CT   29:51   29:48  9:36 
  187  28/40   M40-49 Ed Brolin             45 M Brooklyn        NY   29:50   29:49  9:36 
  188  23/32   M50-59 Ronald Pelley         54 M East Windsor    CT   30:00   29:49  9:36 
  189  10/16   M30-39 Scott Kowaleski       37 M Stamford        CT   30:10   29:49  9:36 
  190  24/32   M50-59 Chris Capelle         53 M Wilton          CT   30:01   29:49  9:36 
  191   3/9    F10-13 Emily Delafield       12 F New Milford     CT   29:50   29:49  9:36 
  192  17/47   F19-29 Talia Lasalandra      29 F Ridgefield      CT   30:01   29:51  9:37 
  193  10/37   F50-59 Valerie Pacini        50 F Danbury         CT   30:00   29:52  9:37 
  194   4/9    F10-13 Olivia Pacini         11 F Danbury         CT   29:55   29:54  9:38 
  195  11/37   F50-59 Kathy Bunce Delfay    56 F Brewster        NY   30:00   29:54  9:38 
  196  29/40   M40-49 Andrew Loewengart     46 M Brookfield      CT   30:19   29:57  9:39 
  197  28/68   F30-39 Allison Reklaitis     37 F Danbury         CT   30:10   29:57  9:39 
  198   1/2    F70+   Mary Ellen Loncto     74 F Ridgefield      CT   30:15   29:59  9:39 
  199  29/72   F40-49 Cindy Liu             46 F Ridgefield      CT   30:10   30:04  9:41 
  200   5/9    F10-13 Bella Checco          11 F Brookfield      CT   30:06   30:05  9:41 
  201  18/47   F19-29 Kristen Kelleher      27 F Danbury         CT   30:12   30:08  9:42 
  202   1/6    F60-69 Laura Bradshaw        68 F Woodbury        CT   30:18   30:12  9:44 
  203  29/68   F30-39 Erica Stoller         34 F Tarrytown       NY   30:13   30:13  9:44 
  204  30/72   F40-49 Diane Berke           43 F Westport        CT   30:21   30:13  9:44 
  205   2/6    F60-69 Anne Gaston           60 F Wilton          CT   30:32   30:13  9:44 
  206  25/32   M50-59 Frederick Gaston      57 M Wilton          CT   30:32   30:14  9:44 
  207  12/37   F50-59 Clarissa (lindy Olsze 55 F Ridgefield      CT   30:30   30:18  9:46 
  208  30/68   F30-39 Caitlin Rohrmann      31 F Norwalk         CT   30:36   30:21  9:46 
  209  13/37   F50-59 Patricia Gaglione     55 F Ridgefield      CT   30:34   30:21  9:47 
  210  31/68   F30-39 Meg Whitbeck          34 F Ridgefield      CT   30:44   30:25  9:48 
  211  11/16   M30-39 Jose Peralta          34 M Danbury         CT   30:53   30:29  9:49 
  212  32/68   F30-39 Amy Polinsky          36 F Newtown         CT   30:32   30:29  9:49 
  213  31/72   F40-49 Jeannine Hickey       43 F Ridgefield      CT   30:43   30:35  9:51 
  214  32/72   F40-49 Christen Klewicki     41 F Ridgefield      CT   30:44   30:36  9:51 
  215  30/40   M40-49 Pete Wheeler          44 M Danbury         CT   31:06   30:39  9:52 
  216  33/68   F30-39 Tara Axler            36 F Ridgefield      CT   30:52   30:39  9:52 
  217  12/16   M30-39 Michael Maguire       31 M New York        NY   30:55   30:39  9:52 
  218  34/68   F30-39 Christa Rider         33 F Norwalk         CT   30:51   30:42  9:53 
  219  33/72   F40-49 Monika Nica           44 F Ridgefield      CT   31:14   30:42  9:53 
  220  34/72   F40-49 Melissa Pepin         48 F Middletown      CT   30:53   30:45  9:54 
  221  31/40   M40-49 William Seibert       46 M Ridgefield      CT   31:02   30:50  9:56 
  222  32/40   M40-49 Mick Thompson         47 M Fairfield       CT   31:10   30:50  9:56 
  223  35/68   F30-39 Danielle Troetti      39 F Danbury         CT   31:08   30:51  9:56 
  224  33/40   M40-49 Christopher Troetti   42 M Danbury         CT   31:08   30:51  9:56 
  225  36/68   F30-39 Noelle Kenny          37 F Ridgefield      CT   30:53   30:51  9:56 
  226  14/37   F50-59 Kerry Anne Ducey      51 F Ridgefield      CT   30:51   30:51  9:56 
  227  35/72   F40-49 Siobhan Meyer         49 F Southbury       CT   31:02   30:52  9:56 
  228  19/47   F19-29 Blake Reifers         28 F Stamford        NY   31:23   31:04 10:00 
  229   7/11   M60-69 Gary Velez            67 M Ridgefield      CT   31:18   31:05 10:01 
  230  15/37   F50-59 Christine Carr        52 F Ridgefield      CT   31:15   31:08 10:02 
  231  34/40   M40-49 Ray Gabriel           40 M Danbury         CT   31:26   31:09 10:02 
  232  37/68   F30-39 Janine Hoppermann     32 F Holmes          NY   31:45   31:19 10:05 
  233  20/47   F19-29 Kathryn Chryssikos    24 F Granite Springs NY   31:45   31:19 10:05 
  234  21/47   F19-29 Cathy Suraci          28 F Hopewell Juncti NY   31:45   31:19 10:05 
  235   8/14   M19-29 Evan Woodworth        24 M Ridgefield      CT   31:20   31:20 10:06 
  236  36/72   F40-49 Maryanne Touchard     42 F Ridgefield      CT   31:26   31:22 10:06 
  237  22/47   F19-29 Victoria Jenkins      22 F Norwalk         CT   31:23   31:23 10:06 
  238   8/11   M60-69 Jason Howard          62 M Redding         CT   31:31   31:23 10:06 
  239   1/2    M70+   Jonathan Yuen         72 M Katonah         NY   31:31   31:28 10:08 
  240  16/37   F50-59 Sue Pigat             52 F Brewster        NY   31:37   31:32 10:09 
  241  38/68   F30-39 Hilary Starks         37 F Stamford        CT   31:56   31:36 10:10 
  242  17/37   F50-59 Katharine Fogg        57 F Ridgefield      CT   31:52   31:36 10:11 
  243  23/47   F19-29 Emma Ryan             25 F Ridgefield      CT   31:53   31:37 10:11 
  244  26/32   M50-59 David Buckenheimer    57 M Ridgefield      CT   31:54   31:39 10:11 
  245  37/72   F40-49 Dina Sullivan         45 F Fairfield       CT   31:58   31:41 10:12 
  246  18/19   F14-18 Halle Wilkes          16 F Ridgefield      CT   31:44   31:41 10:12 
  247  18/37   F50-59 Deborah Montoya       50 F Danbury         CT   32:03   31:43 10:13 
  248   6/9    F10-13 Tallulah Going        11 F Danbury         CT   31:50   31:44 10:13 
  249  38/72   F40-49 Maria Buono           49 F Norwalk         CT   32:15   31:52 10:16 
  250   9/14   M19-29 Will Buckenheimer     23 M Ridgefield      CT   31:54   31:54 10:16 
  251  39/68   F30-39 Jordana Ciarcia       37 F Ridgefield      CT   32:10   31:55 10:17 
  252  40/68   F30-39 Kristen Keil          37 F Newtown         CT   32:10   31:55 10:17 
  253  39/72   F40-49 Jeannie Loewengart    46 F Brookfield      CT   32:22   31:57 10:17 
  254  24/47   F19-29 Catrina Meyer         21 F Southbury       CT   32:10   31:59 10:18 
  255  25/47   F19-29 Sarah Logrieco        28 F Ridgefield      CT   32:01   32:01 10:19 
  256  41/68   F30-39 Michelle Puskar       39 F East Hampton    CT   32:25   32:03 10:19 
  257  26/47   F19-29 Juliette Klipper      24 F New York        NY   32:28   32:05 10:20 
  258  19/37   F50-59 Mary Garrett          57 F Ridgefield      CT   32:28   32:06 10:20 
  259  42/68   F30-39 Maureen Mulcay        32 F New Haven       CT   32:21   32:07 10:20 
  260  20/37   F50-59 Sarah Bouissou        51 F Ridgefield      CT   32:28   32:07 10:21 
  261  13/16   M30-39 Jonathan Rubell       37 M Stamford        CT   32:32   32:11 10:22 
  262  19/19   F14-18 Leena Vieltojarvi     14 F Ridgefield      CT   32:34   32:11 10:22 
  263  35/40   M40-49 Basheer Shabazz-Willi 44 M Danbury         CT   32:20   32:14 10:23 
  264  27/47   F19-29 Kate Jeffers          25 F Bedford Hills   NY   32:33   32:16 10:24 
  265  43/68   F30-39 Josie Colomar         31 F Tarrytown       NY   32:32   32:17 10:24 
  266  28/47   F19-29 Claire Jeffers        21 F Bedford Hills   NY   32:36   32:19 10:24 
  267  40/72   F40-49 Fionnuala Brown       42 F Watertown       CT   32:30   32:20 10:25 
  268  29/47   F19-29 Jennifer Zuza         25 F Brewster        NY   32:44   32:22 10:25 
  269  41/72   F40-49 Cori Paton            45 F Thompson        CT   32:41   32:26 10:27 
  270  30/47   F19-29 Flavia Quaglia        23 F Danbury         CT   32:31   32:27 10:27 
  271  42/72   F40-49 Colleen Murray        43 F Brookfield      CT   32:45   32:29 10:28 
  272   9/11   M60-69 Thomas Healy          61 M Pound Ridge     NY   32:40   32:35 10:30 
  273  43/72   F40-49 Carrie Aonos          46 F New Fairfield   CT   32:43   32:35 10:30 
  274  44/68   F30-39 Rebecca Manfredonia   39 F Danbury         CT   32:56   32:37 10:30 
  275  31/47   F19-29 Johanna Debari        24 F Danbury         CT   33:00   32:42 10:32 
  276  32/47   F19-29 Cara Mackler          23 F Danbury         CT   33:01   32:42 10:32 
  277  27/32   M50-59 David Burke           50 M Danbury         CT   33:19   32:51 10:35 
  278  21/37   F50-59 Jennifer Hart         52 F Wilton          CT   33:16   32:55 10:36 
  279  22/37   F50-59 Jane Sarath           51 F Ridgefield      CT   33:16   32:55 10:36 
  280  45/68   F30-39 Christina Wilkins     35 F East Windsor    CT   33:01   33:01 10:38 
  281  36/40   M40-49 Ville Vieltojarvi     47 M Ridgefield      CT   33:33   33:10 10:41 
  282  44/72   F40-49 Linda Kuehn           49 F Stamford        CT   33:13   33:13 10:42 
  283  46/68   F30-39 Shari Miller          32 F Trumbull        CT   33:25   33:23 10:45 
  284  28/32   M50-59 Howard Citron         57 M South Salem     NY   33:37   33:26 10:46 
  285  45/72   F40-49 Mary-Jo Checco        47 F Brookfield      CT   33:27   33:27 10:46 
  286  46/72   F40-49 Jennifer Bergin       41 F Goshen          CT   33:40   33:28 10:47 
  287  47/72   F40-49 Sandra Griffin        41 F Ridgefield      CT   33:50   33:30 10:47 
  288  48/72   F40-49 Kelly Turberfield     48 F Ridgefield      CT   33:44   33:31 10:48 
  289  29/32   M50-59 Jay Ross              56 M Stamford        CT   33:44   33:31 10:48 
  290  47/68   F30-39 Danica Daley          30 F Ridgefield      CT   33:59   33:32 10:48 
  291  30/32   M50-59 Brian Broggy          50 M Danbury         CT   34:01   33:33 10:48 
  292  48/68   F30-39 Megan Harney          31 F Danbury         CT   33:51   33:34 10:48 
  293  49/72   F40-49 Jennifer Jackson      43 F New Milford     CT   33:53   33:35 10:49 
  294   3/5    M9     Cian Bergin            7 M Goshen          CT   33:40   33:40 10:51 
  295  10/14   M19-29 Matt Caiola           28 M Stamford        CT   34:01   33:50 10:54 
  296  50/72   F40-49 Hannah Wheeler        43 F Danbury         CT   34:25   33:58 10:56 
  297  49/68   F30-39 Kristen Peterson      39 F Brookfield      CT   34:03   33:59 10:57 
  298  23/37   F50-59 Maureen Redmond       52 F Ridgefield      CT   34:11   34:08 11:00 
  299  51/72   F40-49 Elena Fonseca         47 F South Salem     NY   34:14   34:13 11:01 
  300   4/5    M9     Carlos Fonseca Jr      8 M South Salem     NY   34:13   34:13 11:01 
  301  33/47   F19-29 Kristen Essex         27 F Danbury         CT   34:29   34:17 11:02 
  302  34/47   F19-29 Jessica Petty         22 F Ridgefield      CT   34:39   34:31 11:07 
  303  35/47   F19-29 Elizabeth Abercrombie 23 F Ridgefield      CT   34:48   34:31 11:07 
  304  37/40   M40-49 Michel Sommer         43 M Danbury         CT   35:16   34:48 11:12 
  305  24/37   F50-59 Jennifer Abercrombie  52 F Ridgefield      CT   34:48   34:48 11:12 
  306  38/40   M40-49 Paul Murdock          47 M Ridgefield      CT   35:08   34:52 11:14 
  307  50/68   F30-39 Erin Demacarty        32 F Danbury         CT   34:58   34:56 11:15 
  308  51/68   F30-39 Melissa Labrosciano   36 F Ridgefield      CT   35:16   34:58 11:16 
  309  52/72   F40-49 Kerri Sommer          41 F Danbury         CT   35:28   35:01 11:16 
  310  52/68   F30-39 Lori Broderick        35 F Ridgefield      CT   35:22   35:03 11:17 
  311  53/72   F40-49 Robenta Pessoa        44 F Brewster        NY   35:12   35:07 11:19 
  312  36/47   F19-29 Emily Lupo            19 F Manchester      NH   35:18   35:09 11:19 
  313  37/47   F19-29 Madeleine Bouissou    21 F Ridgefield      CT   35:37   35:14 11:21 
  314  54/72   F40-49 Roisin McGuire        40 F Katonah         NY   35:27   35:17 11:22 
  315  55/72   F40-49 Jennifer Crowe        46 F Manchester      NH   35:18   35:18 11:22 
  316  56/72   F40-49 Katherine McGerald    40 F Ridgefield      CT   35:28   35:28 11:25 
  317  25/37   F50-59 Stacey Gola           52 F Norwalk         CT   35:54   35:29 11:26 
  318   3/6    F60-69 Laura Hunt            62 F Avon            CT   35:34   35:31 11:26 
  319   2/2    F70+   Phyllis Yuen          70 F Katonah         NY   35:39   35:36 11:28 
  320  26/37   F50-59 Margaret Scally       56 F Ridgefield      CT   35:43   35:37 11:28 
  321  10/11   M60-69 Rich Zbrozek          69 M Berlin          CT   35:51   35:37 11:28 
  322                                                                 35:54   35:40 11:29 
  323  39/40   M40-49 Rich Mikolay          41 M Bristol         CT   35:51   35:41 11:29 
  324   9/9    M14-18 James Ross            16 M Stamford        CT   35:54   35:54 11:34 
  325  14/16   M30-39 Nino Pesce            37 M Danbury         CT   36:22   35:55 11:34 
  326  57/72   F40-49 Mary Bellofatto       46 F Riverhead       NY   36:23   36:01 11:36 
  327  58/72   F40-49 Stephanie Bell        45 F Ridgefield      CT   36:23   36:01 11:36 
  328  53/68   F30-39 Katharine C           30 F New York        NY   36:18   36:02 11:36 
  329  54/68   F30-39 Alison Brophy         31 F Ridgefield      CT   36:49   36:23 11:43 
  330  55/68   F30-39 Sarah Lannon          30 F Ridgefield      CT   36:43   36:35 11:47 
  331  56/68   F30-39 Katie Springer        38 F San Diego       CA   36:39   36:39 11:48 
  332  11/14   M19-29 Brandon Franz         28 M Ridgefield      CT   37:36   37:10 11:58 
  333   7/9    F10-13 Sierra Wilcox         13 F Ridgefield      CT   37:14   37:11 11:58 
  334  59/72   F40-49 Michelle Ward         44 F Norwalk         CT   37:36   37:17 12:00 
  335  12/14   M19-29 Dante Calabrese       29 M Mount Vernon    NY   37:38   37:18 12:01 
  336  15/16   M30-39 Dan Depaula           33 M Mount Vernon    NY   37:38   37:18 12:01 
  337  16/16   M30-39 Jeff Kimball          37 M Walpole         NH   37:46   37:18 12:01 
  338  38/47   F19-29 Amanda Starkey        27 F Westmoreland    NH   37:46   37:19 12:01 
  339  40/40   M40-49 Carlos Fonseca        47 M South Salem     NY   37:21   37:21 12:02 
  340   8/9    F10-13 Kristina Fonseca      10 F South Salem     NY   37:22   37:21 12:02 
  341  27/37   F50-59 Luisa Courtien        51 F Yorktown Height NY   37:52   37:32 12:05 
  342  11/11   M60-69 Ken Essex             63 M Redding         CT   37:50   37:38 12:07 
  343  28/37   F50-59 Carol Gamez-Citron    56 F South Salem     NY   38:05   37:57 12:13 
  344   2/2    M70+   Les Kurian            74 M Pound Ridge     NY   38:29   37:59 12:14 
  345  60/72   F40-49 Kelly Billingham      47 F Bethel          CT   38:20   38:09 12:17 
  346  61/72   F40-49 Katie Keppler         49 F Ridgefield      CT   38:38   38:11 12:18 
  347  13/14   M19-29 Brendan White         27 M Somerville      MA   38:44   38:20 12:21 
  348  29/37   F50-59 Barbara Jones         53 F Ridgefield      CT   38:50   38:27 12:23 
  349  39/47   F19-29 Cara Leonard          27 F Stamford        CT   38:49   38:29 12:24 
  350  40/47   F19-29 Lauren McMullen       29 F Stamford        CT   38:49   38:29 12:24 
  351  41/47   F19-29 Sarah Froehlich       22 F Woodstock       CT   38:43   38:36 12:26 
  352  14/14   M19-29 Matthew Miller        26 M Poughkeepsie    NY   39:09   38:40 12:27 
  353  30/37   F50-59 Barbara Newland       56 F Danbury         CT   39:10   38:45 12:29 
  354  42/47   F19-29 Gabrielle Bouissou    25 F Ridgefield      CT   38:47   38:47 12:29 
  355  57/68   F30-39 Kate Jackson          38 F Danbury         CT   38:57   38:57 12:32 
  356  43/47   F19-29 Amanda Rizzo          27 F Ridgefield      CT   39:08   39:08 12:36 
  357   9/9    F10-13 Kiana Shabazz-William 13 F Danbury         CT   39:34   39:27 12:42 
  358  31/37   F50-59 Jackie Salvesen       57 F Andover         MA   39:51   39:31 12:43 
  359  44/47   F19-29 Sarah Kreps           21 F Ridgefield      CT   39:38   39:33 12:44 
  360  45/47   F19-29 Kt McVeigh            23 F Ridgefield      CT   39:38   39:35 12:45 
  361  62/72   F40-49 Beth Stephan          47 F Westport        CT   39:51   39:51 12:50 
  362  63/72   F40-49 Adina Soaita          48 F Danbury         CT   39:54   39:54 12:51 
  363   4/6    F60-69 Pat Soper             68 F Chinchilla      PA   40:19   40:09 12:56 
  364  58/68   F30-39 Vanessa Sztaba        33 F Stamford        CT   40:33   40:11 12:56 
  365  59/68   F30-39 Natalie Bycenski      37 F Oxford          CT   40:33   40:13 12:57 
  366  64/72   F40-49 Rebecca Mettler       42 F Danbury         CT   40:58   40:43 13:07 
  367  60/68   F30-39 Allison Berger        39 F Wilton          CT   41:00   40:49 13:09 
  368   5/6    F60-69 Patty Linnon          66 F Ridgefield      CT   40:54   40:54 13:10 
  369  61/68   F30-39 Marianne Gorski       31 F Norwalk         CT   41:21   41:00 13:12 
  370  62/68   F30-39 Bonnie Rumilly        34 F Wilton          CT   41:23   41:12 13:16 
  371  63/68   F30-39 Jasmine Sanchez       34 F Brookfield      CT   41:26   41:26 13:20 
  372  31/32   M50-59 Tom Martin            56 M Ridgefield      CT   41:28   41:28 13:21 
  373  65/72   F40-49 Lori Tschiedy         45 F Ridgefield      CT   42:06   41:56 13:30 
  374  64/68   F30-39 Kate Thorpe           33 F Norwalk         CT   42:47   42:24 13:39 
  375  66/72   F40-49 Laura Donnelly        46 F Ridgefield      CT   42:52   42:30 13:41 
  376  67/72   F40-49 Lisa Lanspery         42 F Ridgefield      CT   42:47   42:38 13:44 
  377  68/72   F40-49 Amy Bertolino         46 F Ridgefield      CT   43:17   42:55 13:49 
  378  46/47   F19-29 Michele Carfo         29 F Seymour         CT   43:17   43:17 13:56 
  379  65/68   F30-39 Cate Meixner          35 F Danbury         CT   44:01   44:01 14:10 
  380  69/72   F40-49 Paty Susana           40 F Ridgefield      CT   44:32   44:23 14:18 
  381  66/68   F30-39 Wallis Hendon         35 F Hamden          CT   44:53   44:33 14:21 
  382  32/37   F50-59 Doug Salvesen         56 F Andover         MA   46:29   46:09 14:52 
  383  67/68   F30-39 Katherine Krasney     36 F New Haven       CT   46:29   46:09 14:52 
  384  47/47   F19-29 Jacqueline Lintzeris  27 F Danbury         CT   47:19   47:06 15:10 
  385  70/72   F40-49 Nancy Wolf            49 F Southbury       CT   47:18   47:18 15:14 
  386   6/6    F60-69 Marlene Gerhard       63 F Ridgefield      CT   47:52   47:23 15:15 
  387  68/68   F30-39 Alexis Rubell         36 F Stamford        CT   47:42   47:42 15:21 
  388  71/72   F40-49 Virginie Kharouby     46 F Ridgefield      CT   48:17   47:55 15:26 
  389  72/72   F40-49 Sandy Centurelli      47 F Bristol         CT   48:15   48:05 15:29 
  390   5/5    M10-13 Alex Proulx           11 M Bristol         CT   48:16   48:06 15:29 
  391  33/37   F50-59 Ann Thompson          51 F Norwalk         CT   49:00   48:34 15:38 
  392  34/37   F50-59 Marelena Greene       58 F Ridgefield      CT   48:59   48:36 15:39 
  393  35/37   F50-59 Lynn Butner           57 F Fairfield       CT   49:47   49:22 15:54 
  394  36/37   F50-59 Anita Wooten          50 F Riverhead       NY   49:50   49:50 16:03 
  395   5/5    M9     Lannie Beauregard      8 M Hampton         CT   51:03   50:53 16:23 
  396                                                               1:00:01 1:00:01 19:19 
  397  32/32   M50-59 Mitch Beauregard      56 M Hampton         CT 1:00:18 1:00:07 19:21 
  398  37/37   F50-59 Michelle Narus        54 F Bethany         CT 1:00:22 1:00:12 19:23 


AGE-GROUP RESULTS

MALE AGE GROUP:  1 - 9

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Cooper Theriault-Dini   8 Plainville         CT   24:48 
    2 William Davitt          9 Wilton             CT   25:56 
    3 Cian Bergin             7 Goshen             CT   33:40 
    4 Carlos Fonseca Jr       8 South Salem        NY   34:13 
    5 Lannie Beauregard       8 Hampton            CT   50:53 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 9

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 

MALE AGE GROUP:  10 - 13

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Ethan McGerald         12 Ridgefield         CT   21:01 
    2 Steven Hergenrother    10 Ridgefield         CT   23:25 
    3 Luke Englert           10 Ridgefield         CT   26:42 
    4 Henri Vieltojarvi      12 Ridgefield         CT   27:06 
    5 Alex Proulx            11 Bristol            CT   48:06 

FEMALE AGE GROUP:  10 - 13

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Brynn Bergin           12 Goshen             CT   22:58 
    2 Dakota-Marie Dinielli  11 Plainville         CT   24:48 
    3 Emily Delafield        12 New Milford        CT   29:49 
    4 Olivia Pacini          11 Danbury            CT   29:54 
    5 Bella Checco           11 Brookfield         CT   30:05 

MALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jack Adamski           18 Danbury            CT   16:52 
    2 Terrell Cunningham     17 Danbury            CT   17:48 
    3 Matt Burke             16 Danbury            CT   19:50 
    4 Ryan Lenahan           15 Brewster           NY   20:46 
    5 Malcolm Going          15 Danbury            CT   20:54 

FEMALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Brenna Creamer         17 Ridgefield         CT   23:10 
    2 Steffi Colao           18 Ridgefield         CT   23:14 
    3 Lili Verrastro         14 Brewster           NY   23:23 
    4 Diana Magnan           15 Brewster           NY   23:29 
    5 Morgan Mettler         18 Danbury            CT   23:37 

MALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Ben Smith              24 Fishkill           NY   21:14 
    2 Allen Pangilinan       29 South Windsor      CT   21:23 
    3 Tom Starodaj           29 New Britain        CT   22:59 
    4 Callum Breene          19 Wilton             CT   26:13 
    5 Colin Jenkins          25 Norwalk            CT   27:16 

FEMALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Zoe Gaston             23 New York           NY   21:36 
    2 Melissa Budicini       20 Ridgefield         CT   21:59 
    3 Kathryn Ann Fullman    28 Wallingford        CT   23:39 
    4 Meghan Linekin         21 Ridgefield         CT   24:20 
    5 Cassie Foy             24 Southbury          CT   24:36 

MALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Nick Fraticelli        33 Danbury            CT   17:58 
    2 Daniel Rivalti         31 Danbury            CT   22:25 
    3 Tim Stewart            37 Norwalk            CT   23:31 
    4 Brendan Kenny          38 Ridgefield         CT   23:46 
    5 Hector Rodriguez       39 Ridgefield         CT   25:51 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Anna Pluia             36 Weston             CT   20:51 
    2 Jennafer Mesigian      39 Ridgefield         CT   21:01 
    3 Brenda McRae           32 Danbury            CT   21:15 
    4 Gillian Sheerin        36 Ridgefield         CT   21:22 
    5 Courtney Campbell      39 Middlebury         CT   21:46 

MALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 John McElroy           40 Danbury            CT   17:55 
    2 Emerson Da Silva       42 Danbury            CT   18:14 
    3 Michael Alquist        49 West Hartford      CT   19:53 
    4 Richard Lampe          45 Ridgefield         CT   20:06 
    5 Robert Paton           46 Thompson           CT   20:18 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Dawn Dall              43 Holmes             NY   24:40 
    2 Tricia A Carney        44 New York           NY   24:46 
    3 Melissa De Brino       42 Ridgefield         CT   25:40 
    4 Keri Cappiello         40 Ridgefield         CT   25:56 
    5 Jennifir Englert       47 Ridgefield         CT   26:42 

MALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Andren Blance          58 New Canaan         CT   21:23 
    2 Timothy Looney         50 Wilton             CT   21:56 
    3 Shaun Cunningham       54 Pawling            NY   22:59 
    4 John Schwartz          53                         23:00 
    5 Jack Hergenrother      50 Ridgefield         CT   23:26 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Kimberly Driscoll      55 fairfield          CT   21:58 
    2 Maria Schanbacher      54 Brewster           NY   24:29 
    3 Tammy Perrotta         52 Middletown         CT   25:19 
    4 Marianne Vandervoorn   54 Ridgefield         CT   25:44 
    5 Bea Jaramillo          57 South Salem        NY   27:06 

MALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Oscar Vargas           60 South Salem        NY   21:11 
    2 Dan Doyle              60 Warwick            NY   25:06 
    3 Edward Carella         66 Broad Brook        CT   28:29 
    4 Jim Murphy             64 Ridgefield         CT   28:39 
    5 George Yurchishin      63 Danbury            CT   28:51 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Laura Bradshaw         68 Woodbury           CT   30:12 
    2 Anne Gaston            60 Wilton             CT   30:13 
    3 Laura Hunt             62 Avon               CT   35:31 
    4 Pat Soper              68 Chinchilla         PA   40:09 
    5 Patty Linnon           66 Ridgefield         CT   40:54 

MALE AGE GROUP:  70 - 99

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jonathan Yuen          72 Katonah            NY   31:28 
    2 Les Kurian             74 Pound Ridge        NY   37:59 

FEMALE AGE GROUP:  70 - 99

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Mary Ellen Loncto      74 Ridgefield         CT   29:59 
    2 Phyllis Yuen           70 Katonah            NY   35:36 


ChronoTrack Timing Results by Club Connecticut
Problem or question regarding your result? Email clubct@clubct.org


Top

Return to Club Connecticut home page.