11th Annual

April 12, 2015
Fairfield, CT

3.5 Miles. Cool (48), sunny, dry.


MEN'S WINNER: Justin Britton - 19:20
WOMEN'S WINNER: Meredith Anand - 21:40

         
Place Div/Tot  Div    Name                  Ag S City            St Time    Pace     
===== ======== ====== ===================== == = =============== == ======= ===== 
    1   1/1    OVRALM Justin Britton        25 M Fairfield       CT   19:20  5:32 
    2   1/24   M40-49 Chris Gould           49 M Pelham          MA   20:39  5:54 
    3   2/24   M40-49 Wantuil Souza         48 M Bridgeport      CT   21:26  6:08 
    4   3/24   M40-49 Brian Ordway          43 M Shelton         CT   21:36  6:11 
    5   1/1    OVRALF Meredith Anand        36 F Easton          CT   21:40  6:12 
    6   4/24   M40-49 Wesley Olivieta       47 M Bridgeport      CT   22:23  6:24 
    7   1/37   M30-39 Greg Stern            36 M Mamaroneck      NY   22:36  6:28 
    8   1/22   M50-59 Robert Gallace        52 M Southport       CT   22:45  6:30 
    9   1/7    M14-18 Sean Cunningham       16 M Wilton          CT   23:08  6:37 
   10   2/37   M30-39 Daniel Murphy         38 M Fairfield       CT   23:13  6:38 
   11   5/24   M40-49 Peter Katis           49 M Fairfield       CT   23:14  6:39 
   12   6/24   M40-49 Alan Distassio        45 M Milford         CT   23:29  6:43 
   13   3/37   M30-39 Eric Donnelly         36 M Bridgeport      CT   23:59  6:52 
   14   1/10   F14-18 Gabi Galletta         16 F Fairfield       CT   24:12  6:55 
   15   2/22   M50-59 Robert Albanese       57 M Purchase        NY   24:20  6:58 
   16   4/37   M30-39 Daniel Sutter         34 M Fairfield       CT   24:21  6:58 
   17   1/8    M10-13 Luke Laferriere       10 M Southport       CT   24:26  6:59 
   18   1/24   F19-29 Mallory Erford        27 F New York        NY   24:33  7:01 
   19   3/22   M50-59 Tommy Kall            52 M Harrison        CT   24:37  7:02 
   20   5/37   M30-39 Devin Lupinacci       34 M Bridgeport      CT   24:49  7:06 
   21   2/7    M14-18 Johnnie Kirchner      15 M Fairfield       CT   24:56  7:08 
   22   6/37   M30-39 Erik Walsh            36 M Westport        CT   25:03  7:10 
   23   7/24   M40-49 Mike McCreesh         46 M Southport       CT   25:13  7:13 
   24   1/13   M19-29 Justin Boxwell        29 M Milford         CT   25:23  7:16 
   25   4/22   M50-59 Jeff Falberg          50 M Bridgeport      CT   25:36  7:19 
   26   1/32   F40-49 Debbie Gould          49 F Pelham          MA   25:40  7:20 
   27   2/32   F40-49 Carolyn Oppenheim     45 F Sleepy Hollow   NY   25:42  7:21 
   28   7/37   M30-39 Jason Gottlieb        32 M Fairfield       CT   25:44  7:21 
   29   3/7    M14-18 Austin Hochman        14 M Fairfield       CT   25:57  7:25 
   30   4/7    M14-18 Joseph Walewski       14 M Fairfield       CT   26:11  7:29 
   31   8/24   M40-49 Keith Broderick       46 M Fairfield       CT   26:13  7:30 
   32   2/10   F14-18 Maddy Abrahamson      15 F Fairfield       CT   26:24  7:33 
   33   3/10   F14-18 Madi McCreesh         14 F Southport       CT   26:24  7:33 
   34   1/31   F50-59 Janis Grant           59 F Milford         CT   26:40  7:38 
   35   1/13   M60-69 Kevin Lloyd           62 M Darien          CT   26:47  7:40 
   36   2/31   F50-59 Katharine Radziewicz  55 F Fairfield       CT   27:03  7:44 
   37   9/24   M40-49 Kevin Gontowski       42 M Fairfield       CT   27:30  7:52 
   38   1/10   F10-13 Emma Johnson          10 F Fairfield       CT   27:31  7:52 
   39  10/24   M40-49 Michael Baisley       45 M Fairfield       CT   27:33  7:53 
   40   3/32   F40-49 Mary Reidy            48 F Fairfield       CT   27:39  7:54 
   41   8/37   M30-39 Eric Nishiyama        37 M Easton          CT   27:40  7:55 
   42   9/37   M30-39 Scott Gleason         31 M Shelton         CT   27:41  7:55 
   43   2/10   F10-13 Kira McCreesh         10 F Southport       CT   27:42  7:55 
   44   5/7    M14-18 David Duan            16 M Fairfield       CT   27:43  7:56 
   45   2/13   M19-29 Ryan Tracey           28 M Guilford        CT   27:46  7:56 
   46  10/37   M30-39 Andrew Mocarski       36 M Norwalk         CT   27:47  7:57 
   47   2/24   F19-29 Emma Stockmann        24 F Guilford        CT   27:55  7:59 
   48  11/24   M40-49 Bernie Kelley         47 M Fairfield       CT   28:02  8:01 
   49   2/8    M10-13 Philip Galletta       13 M Fairfield       CT   28:07  8:02 
   50  11/37   M30-39 Andy Hill             39 M Westport        CT   28:18  8:06 
   51   1/32   F30-39 Janet McMahon         38 F Cos Cob         CT   28:25  8:08 
   52   4/10   F14-18 Anna Walewski         15 F Fairfield       CT   28:34  8:10 
   53  12/37   M30-39 Antonio Granata       37 M Fairfield       CT   28:34  8:10 
   54   2/32   F30-39 Monica Schneider      33 F Washington      DC   28:35  8:10 
   55  13/37   M30-39 Chris Charter         37 M Fairfield       CT   28:37  8:11 
   56   3/32   F30-39 Shannon Nilan         34 F Trumbull        CT   28:47  8:14 
   57   2/13   M60-69 Matti Rinta-Tuuri     62 M Fairfield       CT   28:49  8:14 
   58   3/31   F50-59 Alice Kileullen       50 F Fairfield       CT   28:54  8:16 
   59   3/24   F19-29 Carolyn Gingras       24 F Sandy Hook      CT   28:56  8:16 
   60   3/13   M19-29 Andrew Kiler          25 M Fairfield       CT   28:57  8:17 
   61   4/13   M19-29 Konstantin Tartakovsk 29 M Trumbull        CT   29:08  8:20 
   62   3/13   M60-69 Aram Nahabedian       63 M Sandy Hook      CT   29:13  8:21 
   63   5/22   M50-59 Sean Ganley           54 M Shelton         CT   29:18  8:23 
   64   4/32   F40-49 Mandy McDonnell       43 F Fairfield       CT   29:22  8:24 
   65  14/37   M30-39 Patrick Sullivan      32 M Stratford       CT   29:31  8:26 
   66   5/13   M19-29 Brendan Galvin        28 M Guilford        CT   29:35  8:27 
   67   5/10   F14-18 Maequan McIntosh      14 F Fairfield       CT   29:35  8:27 
   68   6/7    M14-18 Ryan Donnelly         15 M Fairfield       CT   29:35  8:28 
   69   6/13   M19-29 Ben Mileski           22 M Milford         CT   29:37  8:28 
   70   3/10   F10-13 Noonie Baisley        11 F Fairfield       CT   29:45  8:30 
   71  15/37   M30-39 Philip Maguire        38 M Fairfield       CT   29:47  8:31 
   72   4/32   F30-39 Michelle Murphy       32 F Stamford        CT   29:49  8:32 
   73   4/31   F50-59 Lori Pedro            52 F Northford       CT   29:50  8:32 
   74   5/32   F30-39 Christin Laime        33 F Fairfield       CT   29:50  8:32 
   75   6/32   F30-39 Kelly Tracey          30 F Guilford        CT   29:53  8:33 
   76   7/32   F30-39 Magdalena Flejter     31 F Bridgeport      CT   29:58  8:34 
   77   6/22   M50-59 Jeffrey Weslow        55 M Fairfield       CT   29:59  8:34 
   78   1/4    F60-69 Janet Voelpert        67 F Shelton         CT   30:07  8:37 
   79  16/37   M30-39 Aaron Hagel           34 M Branford        CT   30:16  8:39 
   80   5/32   F40-49 Joan Fleming          43 F Fairfield       CT   30:20  8:40 
   81   4/10   F10-13 Mikaela Fleming       13 F Fairfield       CT   30:21  8:41 
   82   7/22   M50-59 Stephen Sayegh        54 M Sandy Hook      CT   30:31  8:43 
   83   6/32   F40-49 Robin Damato          44 F Milford         CT   30:33  8:44 
   84  17/37   M30-39 Jonathan Bush         31 M Fairfield       CT   30:41  8:46 
   85  12/24   M40-49 Edward Greene         45 M Fairfield       CT   30:42  8:47 
   86  18/37   M30-39 Asvin Srinivasan      34 M Shelton         CT   30:45  8:47 
   87   7/13   M19-29 Guillermo Sanchez Jr  22 M Norwalk         CT   30:47  8:48 
   88   5/10   F10-13 Chloe Mattison        11 F Fairfield       CT   30:49  8:49 
   89  19/37   M30-39 Mark Roberts          30 M Stratford       CT   30:49  8:49 
   90  20/37   M30-39 Neil Mandel           31 M Shelton         CT   30:50  8:49 
   91   6/10   F14-18 Abby Ulman            17 F Fairfield       CT   30:53  8:50 
   92   8/32   F30-39 Sarah Licari          33 F Darien          CT   30:53  8:50 
   93  21/37   M30-39 T.J. Whyte            34 M Stamford        CT   30:54  8:50 
   94   9/32   F30-39 Alison Anderson       34 F Quincy          MA   30:57  8:51 
   95  22/37   M30-39 Blaine Boxwell III    31 M Milford         CT   31:00  8:52 
   96  23/37   M30-39 Stephen T Hladun      34 M Bridgeport      CT   31:07  8:54 
   97   8/13   M19-29 Michael Mariani       23 M Terryville      CT   31:14  8:56 
   98   4/13   M60-69 Frank Ladonna         62 M Stratford       CT   31:16  8:56 
   99   6/10   F10-13 Hannah Gummersell     11 F Lloyd Harbor    NY   31:17  8:57 
  100  24/37   M30-39 Patrick Parnoff       30 M Stratford       CT   31:26  8:59 
  101  10/32   F30-39 Meghan Hurley         34 F Norwalk         CT   31:28  9:00 
  102   4/24   F19-29 Maura McCarthy        27 F Fairfield       CT   31:30  9:00 
  103   8/22   M50-59 Walter Donne          59 M Fairfield       CT   31:32  9:01 
  104   9/13   M19-29 Justin Gottlieb       27 M New York        NY   31:35  9:02 
  105   5/13   M60-69 Joseph Habansky       63 M Milford         CT   31:38  9:03 
  106   5/24   F19-29 Maura Harrington      22 F Wilbraham       MA   31:41  9:04 
  107   6/24   F19-29 Cara Curran           22 F Westford        MA   31:42  9:04 
  108  25/37   M30-39 Keith Varian          39 M Fairfield       CT   31:43  9:04 
  109   7/24   F19-29 Nicole Hentnick       21 F Westfield       MA   31:44  9:04 
  110   9/22   M50-59 Paddy Coyle           54 M Trumbull        CT   31:45  9:05 
  111   1/5    M01-09 Charlie Adams          9 M Fairfield       CT   31:46  9:05 
  112  10/22   M50-59 Tom Packwood          50 M Fairfield       CT   31:48  9:06 
  113   8/24   F19-29 Rebecca Parnoff       29 F Stratford       CT   31:49  9:06 
  114  11/22   M50-59 Blaine Boxwell        54 M Milford         CT   31:53  9:07 
  115  13/24   M40-49 Christina Demico      44 M Easton          CT   31:59  9:09 
  116   9/24   F19-29 Allison Donnelly      22 F Nyc             NY   32:00  9:09 
  117  11/32   F30-39 Jackie Dimeglio       31 F Bridgeport      CT   32:05  9:10 
  118   7/32   F40-49 Siobhan Duffy         43 F Trumbull        CT   32:14  9:13 
  119   5/31   F50-59 Debbie Burke          53 F Bethel          CT   32:17  9:14 
  120  14/24   M40-49 Jerry Butler          46 M Trumbull        CT   32:17  9:14 
  121  26/37   M30-39 Dominic Yacobino      31 M Shelton         CT   32:21  9:15 
  122   8/32   F40-49 Amy Baisley           44 F Fairfield       CT   32:25  9:16 
  123  15/24   M40-49 Allen Barden          40 M Bridgeport      CT   32:31  9:18 
  124  12/32   F30-39 Lindsay Franke        31 F Bridgeport      CT   32:31  9:18 
  125  13/32   F30-39 Pam Kelly             39 F Stamford        CT   32:35  9:19 
  126   7/10   F14-18 Casey Oppenheim       14 F Sleepy Hollow   NY   32:37  9:20 
  127  10/24   F19-29 Regina Siciliano      25 F Ocean           NJ   32:38  9:20 
  128  11/24   F19-29 Laura Kunkel          29 F Sunnyside       NY   32:38  9:20 
  129  14/32   F30-39 Amy| Corr             38 F Fairfield       CT   32:39  9:20 
  130  15/32   F30-39 Freda Roberts         35 F Fairfield       CT   32:47  9:22 
  131  10/13   M19-29 Patrick Davitt        27 M Guilford        CT   32:48  9:23 
  132  11/13   M19-29 Jack Butler           22 M Trumbull        CT   32:55  9:25 
  133  27/37   M30-39 Pepsi Khamvongsa      37 M Bridgeport      CT   32:57  9:25 
  134   6/31   F50-59 Becky Lyons           53 F Fairfield       CT   33:00  9:26 
  135   9/32   F40-49 Trish Sullivan        49 F Fairfield       CT   33:00  9:26 
  136   7/31   F50-59 Cheryl Hawthorne      52 F Fairfield       CT   33:03  9:27 
  137   1/5    M70-79 John Gibbons          73 M Greenwich       CT   33:14  9:30 
  138   8/31   F50-59 Terry Hennessey       54 F Newtown         CT   33:14  9:30 
  139  16/32   F30-39 Sarah Larson          32 F Stratford       CT   33:20  9:32 
  140  17/32   F30-39 Kristin Veenema       34 F Monroe          CT   33:21  9:32 
  141   9/31   F50-59 Ronnie Behringer      56 F                      33:22  9:32 
  142  12/24   F19-29 Nicole Floriano       22 F Yorktown Height NY   33:32  9:35 
  143  10/32   F40-49 Nicole Ladewig        43 F Wilton          CT   33:33  9:35 
  144  16/24   M40-49 Brian Ladewig         45 M Wilton          CT   33:33  9:36 
  145  10/31   F50-59 Cathy Petrone         59 F Fairfield       CT   33:37  9:37 
  146   3/8    M10-13 Peter Strang          12 M Fairfield       CT   33:39  9:37 
  147  11/32   F40-49 Kara Mead             47 F Fairfield       CT   33:39  9:37 
  148  18/32   F30-39 Meghan Habansky       33 F Milford         CT   33:40  9:37 
  149  19/32   F30-39 Jennifer Trahan       39 F Milford         CT   33:44  9:39 
  150  13/24   F19-29 Leah Barlow           28 F Southport       CT   33:48  9:40 
  151  14/24   F19-29 Joanna Barlow         23 F Southport       CT   33:49  9:40 
  152  12/32   F40-49 Sylwia Modzelewska    41 F Greenwich       CT   33:52  9:41 
  153  12/22   M50-59 Tommy Moran           54 M Fairfield       CT   33:57  9:42 
  154  20/32   F30-39 Genevieve Ruane       37 F Bridgeport      CT   33:58  9:42 
  155  13/22   M50-59 Andrew Pearson        52 M Fairfield       CT   33:59  9:43 
  156  11/31   F50-59 Deirdre Brown         52 F Trumbull        CT   34:05  9:45 
  157  12/31   F50-59 Sue Riley             58 F Milton          MA   34:10  9:46 
  158  28/37   M30-39 Mike McMahon          37 M Cos Cob         CT   34:13  9:47 
  159  21/32   F30-39 Meghan Dwyer          32 F Monroe          CT   34:14  9:47 
  160   2/5    M01-09 Tim Donahue            9 M Fairfield       CT   34:14  9:47 
  161   4/8    M10-13 Kevin Donahue         12 M Fairfield       CT   34:15  9:48 
  162  22/32   F30-39 Stephanie Gresko      32 F Norwalk         CT   34:18  9:48 
  163  13/32   F40-49 Mary Britto           44 F Bridgeport      CT   34:19  9:49 
  164  14/32   F40-49 Susan Cayne           48 F Fairfield       CT   34:20  9:49 
  165  15/32   F40-49 Sarah Donahue         43 F Fairfield       CT   34:24  9:50 
  166  15/24   F19-29 Melissa Donnelly      20 F West Hartford   CT   34:32  9:52 
  167  16/32   F40-49 Julie Culver          44 F Easton          CT   34:34  9:53 
  168  13/31   F50-59 Christine Devellis    52 F Newtown         CT   34:35  9:53 
  169  17/24   M40-49 Rob Leder             44 M Stamford        CT   34:38  9:54 
  170   3/5    M01-09 Zachary Kurian         8 M Weston          CT   34:41  9:55 
  171  18/24   M40-49 John Macchia          46 M Fairfield       CT   34:46  9:56 
  172  17/32   F40-49 Laura Nerone          44 F Newtown         CT   34:48  9:57 
  173  19/24   M40-49 William Donovan       42 M Trumbull        CT   34:51  9:58 
  174  14/31   F50-59 Jeanette Truillo      51 F Norwalk         CT   35:00 10:00 
  175   6/13   M60-69 Jim Riley             63 M Milton          MA   35:00 10:00 
  176  15/31   F50-59 Dorothy C Williams    56 F Wilton          CT   35:01 10:01 
  177  23/32   F30-39 Kimberly Edwards      37 F Shelton         CT   35:22 10:07 
  178  16/24   F19-29 Melissa Keklik        27 F Fairfield       CT   35:42 10:12 
  179   5/8    M10-13 Connor Clancy         10 M Fairfield       CT   35:45 10:13 
  180   6/8    M10-13 Walter Gummersell     11 M Lloyd Harbor    NY   35:46 10:14 
  181  18/32   F40-49 Shannon Adams         47 F Fairfield       CT   35:57 10:17 
  182   7/13   M60-69 Ed Adams              64 M Fairfield       CT   35:58 10:17 
  183  16/31   F50-59 Kim Feroleto          52 F Fairfield       CT   36:08 10:20 
  184  19/32   F40-49 Sara Potter           45 F Fairfield       CT   36:17 10:22 
  185  20/32   F40-49 Betsy Murphy          49 F Wilton          CT   36:24 10:24 
  186  17/31   F50-59 Anne Gummersell       55 F Lloyd Harbor    NY   36:33 10:27 
  187  18/31   F50-59 Jeannie Valentino Ryd 58 F Easton          CT   36:34 10:27 
  188   8/13   M60-69 Walt Gumersell        60 M Lloyd Harbor    NY   36:36 10:28 
  189   2/4    F60-69 Donna Cramond         65 F Monroe          CT   36:37 10:28 
  190   1/2    F70-79 Monica Roche          76 F Fairfield       CT   36:40 10:29 
  191  20/24   M40-49 Christopher Laime     41 M Fairfield       CT   36:41 10:29 
  192  29/37   M30-39 Lee Velez             35 M Norwalk         CT   36:55 10:33 
  193  19/31   F50-59 Phyllis Kozlowski     59 F New Fairfiled   CT   36:58 10:34 
  194  17/24   F19-29 Daniella Tartakovsky  28 F Trumbull        CT   36:59 10:34 
  195  24/32   F30-39 Shannon Brennan       34 F Bridgeport      CT   37:13 10:38 
  196  18/24   F19-29 Elizabeth Cullen      23 F Norwalk         CT   37:14 10:39 
  197  21/32   F40-49 Julianne Conlon       41 F Shelton         CT   37:17 10:39 
  198   9/13   M60-69 Tom Clifford          64 M Ansonia         CT   37:17 10:40 
  199  14/22   M50-59 John Dean             55 M Fairfield       CT   37:22 10:41 
  200  15/22   M50-59 Jordon Russell        55 M Mamaroneck      CT   37:34 10:44 
  201  30/37   M30-39 Tim Hammill           34 M Bridgeport      CT   37:39 10:46 
  202  19/24   F19-29 Kayleigh Donnelly     23 F West Hartford   CT   37:42 10:47 
  203   4/5    M01-09 Ryan Mollica           9 M Fairfield       CT   37:49 10:48 
  204  22/32   F40-49 Veronica Mollica      43 F Fairfield       CT   37:52 10:50 
  205   2/5    M70-79 John Howell           79 M Easton          CT   37:55 10:50 
  206  25/32   F30-39 Amy Salley            37 F Norwalk         CT   37:56 10:51 
  207  23/32   F40-49 Rachel Rowan          45 F Fairfield       CT   38:09 10:54 
  208  26/32   F30-39 Jamie Eisenberg       39 F West Haven      CT   38:11 10:55 
  209  31/37   M30-39 Ryan Eisenberg        35 M Long Beach      CA   38:12 10:55 
  210  10/13   M60-69 Mark Tracey           65 M Guilford        CT   38:12 10:55 
  211  16/22   M50-59 Mike Donnelly         52 M West Hartford   CT   38:13 10:55 
  212  27/32   F30-39 Victoria Siewert      39 F Fairfield       CT   38:15 10:56 
  213  20/31   F50-59 Rachel Dreyfus        51 F Fairfield       CT   38:22 10:58 
  214  24/32   F40-49 Kimberly Pierwola     48 F Stratford       CT   38:38 11:02 
  215  25/32   F40-49 Diana Palmentiero     48 F Fairfield       CT   38:40 11:03 
  216  21/24   M40-49 Anthony Giardina      44 M Fairfield       CT   38:41 11:03 
  217  26/32   F40-49 Elizabeth Giardina    44 F Fairfield       CT   38:45 11:05 
  218   3/4    F60-69 Joann Desrochers      60 F Stamford        CT   38:46 11:05 
  219   3/5    M70-79 John Cook             79 M Stamford        CT   38:46 11:05 
  220  32/37   M30-39 Aaron Superfin        34 M Bridgeport      CT   38:50 11:06 
  221  21/31   F50-59 Katie Wellington      52 F Derby           CT   38:58 11:08 
  222  33/37   M30-39 Jon Paterson          38 M Norwalk         CT   39:09 11:11 
  223  20/24   F19-29 Bridget Rappa         27 F Milford         CT   39:18 11:14 
  224  21/24   F19-29 Michelle Bartlett     27 F Milford         CT   39:38 11:20 
  225  17/22   M50-59 David Hawthorne       53 M Fairfield       CT   39:43 11:21 
  226   4/4    F60-69 Geraldine Saxonmeyer  61 F Fairfield       CT   39:43 11:21 
  227  11/13   M60-69 Karl Eilers           62 M Danbury         CT   39:47 11:22 
  228  22/31   F50-59 Tracy Mariani         51 F Terryville      CT   39:58 11:26 
  229   2/2    F70-79 Patty Carton          76 F Stratford       CT   40:04 11:27 
  230  27/32   F40-49 Mary Johnson          48 F Fairfield       CT   40:17 11:31 
  231  28/32   F40-49 Sophia Stewart        41 F Stratford       CT   40:44 11:39 
  232  22/24   F19-29 Lola Aldrich          26 F Meriden         CT   40:49 11:40 
  233  23/31   F50-59 Cindy Murphy          54 F Sandy Hook      CT   40:54 11:42 
  234  23/24   F19-29 Megan Rexroat         29 F Farifield       CT   40:59 11:43 
  235   5/5    M01-09 James Adams            6 M Fairfield       CT   41:33 11:53 
  236  22/24   M40-49 Andrew Adams          40 M Fairfield       CT   41:34 11:53 
  237  24/31   F50-59 Diane Duffy           53 F Fairfield       CT   41:39 11:54 
  238  18/22   M50-59 John Coleman          58 M Trumbull        CT   41:51 11:58 
  239  25/31   F50-59 Leslie Pearson        55 F Fairfield       CT   41:51 11:58 
  240  19/22   M50-59 Paul Townsend         53 M Milford         CT   42:14 12:04 
  241  29/32   F40-49 Donna Stewart         49 F Fairfield       CT   42:30 12:09 
  242  34/37   M30-39 Doug Dagan            36 M Bridgeport      CT   42:46 12:14 
  243  35/37   M30-39 Heath Sheehan         36 M Naugatuck       CT   42:55 12:16 
  244  28/32   F30-39 Sylvie Papageorge     30 F Fairfield       CT   43:02 12:18 
  245  29/32   F30-39 Ewa Sidwa             38 F Fairfield       CT   43:09 12:20 
  246  26/31   F50-59 Elizabeth Keefe       50 F Milford         CT   43:40 12:29 
  247  27/31   F50-59 Janice Barlow         57 F Southport       CT   43:40 12:29 
  248  20/22   M50-59 John Barlow           58 M Southport       CT   43:46 12:31 
  249  30/32   F30-39 Erin McDonough        34 F Bridgeport      CT   43:47 12:31 
  250   4/5    M70-79 Les Kurian            73 M Pound Ridge     NY   43:53 12:33 
  251  28/31   F50-59 Ellen Lemoult         53 F Fairfield       CT   43:55 12:33 
  252   7/10   F10-13 Olivia Kiss           11 F Fairfield       CT   44:05 12:36 
  253  31/32   F30-39 Mary Kat Mattison     39 F Fairfield       CT   44:31 12:44 
  254   8/10   F14-18 Courtney Culver       14 F Easton          CT   44:45 12:47 
  255   8/10   F10-13 Lily Mattison         10 F Fairfield       CT   44:47 12:48 
  256   7/7    M14-18 Sam Mahler            17 M Fairfield       CT   44:49 12:49 
  257   9/10   F14-18 Meredith Brown        17 F Fairfield       CT   44:51 12:49 
  258  12/13   M60-69 Fred Powell           63 M Fairfield       CT   44:52 12:49 
  259  29/31   F50-59 Barbara Frohlich      52 F Fairfield       CT   45:11 12:55 
  260  21/22   M50-59 Jack Burns            59 M Westport        CT   45:11 12:55 
  261  30/32   F40-49 Mary Fleming          47 F Trumbull        CT   45:33 13:01 
  262  22/22   M50-59 Patrick Strang        55 M Fairfield       CT   46:10 13:12 
  263  13/13   M60-69 Dominick Pastorello   60 M Wilton          CT   46:13 13:13 
  264  31/32   F40-49 Mary Shelton          41 F East Granby     CT   46:32 13:18 
  265  36/37   M30-39 Phillip Shelton       37 M East Granby     CT   47:01 13:26 
  266  37/37   M30-39 Jason Maur            30 M Monroe          CT   48:43 13:55 
  267  24/24   F19-29 Stacey Schneider      29 F Monroe          CT   48:44 13:56 
  268  12/13   M19-29 Miguel Sanchez        27 M Norwalk         CT   48:44 13:56 
  269   5/5    M70-79 Betsy Gardner         75 M Fairfield       CT   48:49 13:57 
  270   7/8    M10-13 Jack Rydzik           10 M Easton          CT   49:07 14:02 
  271  13/13   M19-29 Dan Donnelly          22 M Orange          CT   50:01 14:18 
  272  30/31   F50-59 Betsey Russell        54 F Madison         CT   50:13 14:21 
  273  32/32   F40-49 Lisa Thompson         48 F Fairfield       CT   51:49 14:49 
  274  23/24   M40-49 Marc Thompson         43 M Fairfield       CT   51:54 14:50 
  275  24/24   M40-49 Robert Pohl           46 M Norwalk         CT   52:53 15:07 
  276  31/31   F50-59 Carrol Tracey         55 F Guilford        CT   54:27 15:34 
  277   9/10   F10-13 Abbigail Reyes        13 F Bridgeport      CT   54:27 15:34 
  278  10/10   F10-13 Adrianna Harris       11 F Bridgeport      CT   55:12 15:47 
  279  32/32   F30-39 Caitlin Quinn         30 F Weston          CT   55:25 15:50 
  280  10/10   F14-18 Jennifer Pohl         16 F Norwalk         CT   55:57 16:00 
  281                 Bandit                                          57:00 16:18 
  282   8/8    M10-13 Joseph Pohl           13 M Norwalk         CT   57:02 16:18 
 

AGE GROUP FINISHERS

MALE AGE GROUP:  1 - 9


Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Charlie Adams           9 Fairfield          CT   31:46 
    2 Tim Donahue             9 Fairfield          CT   34:14 
    3 Zachary Kurian          8 Weston             CT   34:41 
    4 Ryan Mollica            9 Fairfield          CT   37:49 
    5 James Adams             6 Fairfield          CT   41:33 


MALE AGE GROUP:  10 - 13


Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Luke Laferriere        10 Southport          CT   24:26 
    2 Philip Galletta        13 Fairfield          CT   28:07 
    3 Peter Strang           12 Fairfield          CT   33:39 
    4 Kevin Donahue          12 Fairfield          CT   34:15 
    5 Connor Clancy          10 fairfield          CT   35:45 


FEMALE AGE GROUP:  10 - 13


Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Emma Johnson           10 Fairfield          CT   27:31 
    2 Kira McCreesh          10 southport          CT   27:42 
    3 Noonie Baisley         11 Fairfield          CT   29:45 
    4 Mikaela Fleming        13 Fairfield          CT   30:21 
    5 Chloe Mattison         11 Fairfield          CT   30:49 


MALE AGE GROUP:  14 - 18


Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Sean Cunningham        16 Wilton             CT   23:08 
    2 Johnnie Kirchner       15 Fairfield          CT   24:56 
    3 Austin Hochman         14 Fairfield          CT   25:57 
    4 Joseph Walewski        14 Fairfield          CT   26:11 
    5 David Duan             16 Fairfield          CT   27:43 


FEMALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Gabi Galletta          16 Fairfield          CT   24:12 
    2 Maddy Abrahamson       15 fairfield          CT   26:24 
    3 Madi McCreesh          14 southport          CT   26:24 
    4 Anna Walewski          15 Fairfield          CT   28:34 
    5 Maequan McIntosh       14 Fairfield          CT   29:35 

MALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Justin Boxwell         29 Milford            CT   25:23 
    2 Ryan Tracey            28 Guilford           CT   27:46 
    3 Andrew Kiler           25 Fairfield          CT   28:57 
    4 Konstantin Tartakovsk  29 Trumbull           CT   29:08 
    5 Brendan Galvin         28 Guilford           CT   29:35 

FEMALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Mallory Erford         27 New York           NY   24:33 
    2 Emma Stockmann         24 Guilford           CT   27:55 
    3 Carolyn Gingras        24 Sandy Hook         CT   28:56 
    4 Maura McCarthy         27 Fairfield          CT   31:30 
    5 Maura Harrington       22 Wilbraham          MA   31:41 

MALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Greg Stern             36 Mamaroneck         NY   22:36 
    2 Daniel Murphy          38 Fairfield          CT   23:13 
    3 Eric Donnelly          36 Bridgeport         CT   23:59 
    4 Daniel Sutter          34 Fairfield          CT   24:21 
    5 Devin Lupinacci        34 Bridgeport         CT   24:49 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Janet McMahon          38 Cos Cob            CT   28:25 
    2 Monica Schneider       33 washington         DC   28:35 
    3 Shannon Nilan          34 Trumbull           CT   28:47 
    4 Michelle Murphy        32 Stamford           CT   29:49 
    5 Christin Laime         33 Fairfield          CT   29:50 

MALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Chris Gould            49 Pelham             MA   20:39 
    2 Wantuil Souza          48 Bridgeport         CT   21:26 
    3 Brian Ordway           43 Shelton            CT   21:36 
    4 Wesley Olivieta        47 Bridgeport         CT   22:23 
    5 Peter Katis            49 Fairfield          CT   23:14 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Debbie Gould           49 Pelham             MA   25:40 
    2 Carolyn Oppenheim      45 Sleepy Hollow      NY   25:42 
    3 Mary Reidy             48 Fairfield          CT   27:39 
    4 Mandy McDonnell        43 Fairfield          CT   29:22 
    5 Joan Fleming           43 Fairfield          CT   30:20 

MALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Robert Gallace         52 Southport          CT   22:45 
    2 Robert Albanese        57 Purchase           NY   24:20 
    3 Tommy Kall             52 Harrison           CT   24:37 
    4 Jeff Falberg           50 Bridgeport         CT   25:36 
    5 Sean Ganley            54 Shelton            CT   29:18 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Janis Grant            59 Milford            CT   26:40 
    2 Katharine Radziewicz   55 f                  CT   27:03 
    3 Alice Kileullen        50 Fairfield          CT   28:54 
    4 Lori Pedro             52 northford          CT   29:50 
    5 Debbie Burke           53 Bethel             CT   32:17 

MALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Kevin Lloyd            62 Darien             CT   26:47 
    2 Matti Rinta-Tuuri      62 Fairfield          CT   28:49 
    3 Aram Nahabedian        63 Sandy Hook         CT   29:13 
    4 Frank Ladonna          62 Stratford          CT   31:16 
    5 Joseph Habansky        63 Milford            CT   31:38 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Janet Voelpert         67 Shelton            CT   30:07 
    2 Donna Cramond          65 Monroe             CT   36:37 
    3 Joann Desrochers       60 Stamford           CT   38:46 
    4 Geraldine Saxonmeyer   61 Fairfield          CT   39:43 

MALE AGE GROUP:  70 - 79

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 John Gibbons           73 Greenwich          CT   33:14 
    2 John Howell            79 EASTON             CT   37:55 
    3 John Cook              79 STAMFORD           CT   38:46 
    4 Les Kurian             73 Pound Ridge        NY   43:53 
    5 Betsy Gardner          75 Fairfield          CT   48:49 

FEMALE AGE GROUP:  70 - 79

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Monica Roche           76 Fairfield          CT   36:40 
    2 Patty Carton           76 Stratford          CT   40:04

Return to Club Connecticut home page.