3.1 Miles

Cloudy, warm (57), dry.


MEN'S WINNER: Jake Krong - 16:19
WOMEN'S WINNER: Caroline Murray - 21:03

          
Place Div/Tot  Div    Name                  Ag S City            St Time    Pace     
===== ======== ====== ===================== == = =============== == ======= ===== 
    1   1/1    OVRALM Jake Krong            31 M Salt Lake City  UT   16:19  5:16 
    2   1/20   M40-49 Daniel Thiery         42 M Stratford       CT   18:02  5:48 
    3   1/15   M30-39 Jeffrey Zawadski      33 M Fairfield       CT   18:05  5:50 
    4   1/6    M19-29 Raymond Vetter        27 M Norwalk         CT   18:23  5:55 
    5   1/10   M14-18 Jacob Roettger        16 M Stratford       CT   18:38  6:00 
    6   2/6    M19-29 Andrew Smith          19 M Trumbull        CT   18:46  6:03 
    7   2/10   M14-18 Jonathan Tinker-Lamot 18 M Trumbull        CT   18:53  6:05 
    8   2/15   M30-39 Joshua Makaron        32 M Trumbull        CT   18:57  6:06 
    9   1/10   M10-13 Aidan Puffer          11 M Manchester      CT   19:17  6:13 
   10   3/15   M30-39 Andrew Reed           36 M Trumbull        CT   20:22  6:34 
   11   3/10   M14-18 Dylan Wietfeldt       15 M New Canaan      CT   20:30  6:36 
   12   2/20   M40-49 Jonathan Faitsch      45 M Guilford        CT   20:49  6:42 
   13   3/20   M40-49 Robert Carey          46 M Trumbull        CT   20:58  6:45 
   14   1/1    OVRALF Caroline Murray       22 F New Canaan      CT   21:03  6:47 
   15   4/15   M30-39 Randy Dueck           39 M Trumbull        CT   21:11  6:49 
   16   1/9    M50-59 Rob Peattie           59 M Bedford         MA   21:18  6:52 
   17   4/20   M40-49 Paul Baldini          44 M North Haven     CT   21:22  6:53 
   18   4/10   M14-18 Chris Lemay           16 M South Windsor   CT   21:26  6:54 
   19   2/10   M10-13 Israel Caro           11 M Watertown       CT   21:31  6:56 
   20   3/6    M19-29 Jeremiah Ludwinski    21 M Clifton         VA   21:44  7:00 
   21   5/15   M30-39 Gregory Vetter        31 M Trumbull        CT   21:51  7:02 
   22   3/10   M10-13 Jake Ashmore          11 M Oakville        CT   21:58  7:05 
   23   5/20   M40-49 Marc Russo            42 M Milford         CT   22:03  7:06 
   24   4/6    M19-29 Joshua Hooker         19 M Monroe          CT   22:05  7:07 
   25   6/15   M30-39 Adam Blank            37 M Norwalk         CT   22:09  7:08 
   26   1/9    M60-69 Lloyd Withers         61 M Margaree Harbou NS   22:15  7:10 
   27   7/15   M30-39 Brian Jasgur          39 M Trumbull        CT   22:16  7:10 
   28   2/9    M50-59 Ron Hooker            56 M Monroe          CT   22:18  7:11 
   29   8/15   M30-39 Liam O'Brien          32 M Trumbull        CT   22:34  7:16 
   30   1/7    F14-18 Valensa Antoine       17 F Stratford       CT   22:42  7:19 
   31   5/10   M14-18 Tim Tamallanca        17 M Easton          CT   22:54  7:23 
   32   4/10   M10-13 Johnny Meyerle        13 M Monroe          CT   23:08  7:27 
   33   9/15   M30-39 Luke Kruse            33 M Trumbull        CT   23:18  7:30 
   34  10/15   M30-39 Matthew Lundy         33 M Monroe          CT   23:47  7:40 
   35   6/20   M40-49 Frank Tyburski        48 M Trumbull        CT   23:59  7:43 
   36   6/10   M14-18 Jacob Rainey          15 M Stratford       CT   24:00  7:44 
   37   3/9    M50-59 Frank Loh             57 M Trumbull        CT   24:03  7:45 
   38   5/6    M19-29 Marc Iannaccone       28 M Ansonia         CT   24:14  7:48 
   39   7/20   M40-49 Abe Froman            48 M South Windsor   CT   24:18  7:50 
   40   1/8    F50-59 Thanksforrockwa Roman 58 F Middlebury      CT   24:46  7:59 
   41   1/8    F10-13 Kate Baisley          10 F Fairfield       CT   24:55  8:02 
   42   8/20   M40-49 Robert Geary          49 M Fairfield       CT   24:56  8:02 
   43   2/7    F14-18 Abby Baisley          14 F Fairfield       CT   25:01  8:04 
   44  11/15   M30-39 Daniel Ludwinski      30 M Ithaca          NY   25:05  8:05 
   45   1/13   F19-29 Jaimie Kurtz          23 F Trumbull        CT   25:14  8:08 
   46   2/9    M60-69 Bruce Goulart         65 M Newtown         CT   25:24  8:11 
   47   2/13   F19-29 Stephanie Ard         25 F Fairfield       CT   25:27  8:12 
   48   7/10   M14-18 Thomas Hooker         15 M Monroe          CT   25:29  8:13 
   49   1/8    M01-09 Hayden Brill           9 M Trumbull        CT   25:32  8:13 
   50  12/15   M30-39 Jonathan Dizney       39 M Trumbull        CT   25:58  8:22 
   51   1/18   F30-39 Kara Swezey           35 F Monroe          CT   26:03  8:24 
   52   8/10   M14-18 Joseph Mason          14 M Stratford       CT   26:04  8:24 
   53   3/13   F19-29 Christine Shaw        29 F Westport        CT   26:04  8:24 
   54   3/7    F14-18 Jillian Rice          18 F Trumbull        CT   26:07  8:25 
   55   4/9    M50-59 Tom Millerd           55 M Windham         CT   26:15  8:27 
   56   1/22   F40-49 Lori Czajkowski       44 F Naugatuck       CT   26:19  8:29 
   57  13/15   M30-39 Jason Stemmler        39 M Trumbull        CT   26:24  8:30 
   58   5/9    M50-59 Robert Saley          56 M West Haven      CT   26:24  8:30 
   59   9/20   M40-49 Michael Baisley       46 M Fairfield       CT   26:25  8:30 
   60   2/8    F10-13 Noonie Baisley        12 F Fairfield       CT   26:27  8:31 
   61   3/9    M60-69 Roy Vaneick           66 M Stamford        CT   26:29  8:32 
   62   4/13   F19-29 Mallory Lapierre      25 F Ansonia         CT   26:32  8:33 
   63   2/8    M01-09 Jaden Buchetto         9 M Trumbull        CT   26:33  8:33 
   64   1/7    F01-09 Jane Hall              8 F Trumbull        CT   26:50  8:38 
   65   2/22   F40-49 Carrie Hall           43 F Trumbull        CT   26:50  8:39 
   66   3/8    M01-09 Nicholas D'Orso        9 M Ridgefield      CT   26:55  8:40 
   67   5/13   F19-29 Rafaella Susara       20 F Trumbull        CT   26:56  8:41 
   68   2/8    F50-59 Aluna Tick            57 F Norwalk         CT   27:04  8:43 
   69   5/10   M10-13 Finn Hall             10 M Trumbull        CT   27:09  8:45 
   70   3/8    F10-13 Grace Hall            13 F Trumbull        CT   27:10  8:45 
   71   9/10   M14-18 Brendan Walsh         18 M Trumbull        CT   27:12  8:46 
   72   4/9    M60-69 Matt Corso            60 M Danburynbury    CT   27:16  8:47 
   73   3/22   F40-49 Tina Mason            40 F Stratford       CT   27:21  8:48 
   74   4/7    F14-18 Danielle Rice         16 F Trumbull        CT   27:22  8:49 
   75   5/9    M60-69 John Szantyr          65 M Stratford            27:25  8:50 
   76   4/8    F10-13 Stephanie D'Orso      13 F Ridgefield      CT   27:27  8:50 
   77   6/13   F19-29 Luise Hampl           29 F New Canaan      CT   27:31  8:52 
   78  10/20   M40-49 John Sorel            40 M Monroe          CT   27:46  8:57 
   79  11/20   M40-49 Chris Brill           46 M Trumbull        CT   27:55  9:00 
   80   7/13   F19-29 Natalie Kruse         25 F Torrington      CT   28:10  9:04 
   81   3/8    F50-59 Kathleen Kruse        57 F Torrington      CT   28:10  9:04 
   82   2/7    F01-09 Rhiya Anand            7 F Easton          CT   28:13  9:05 
   83   2/18   F30-39 Meredith Anand        37 F Easton          CT   28:14  9:06 
   84   4/22   F40-49 Robin Damato          45 F Milford         CT   28:15  9:06 
   85  10/10   M14-18 John Nguyen           18 M Portland        OR   28:28  9:10 
   86   4/8    M01-09 Theodor Keppler        9 M Fairfield       CT   28:43  9:15 
   87  12/20   M40-49 Boris Keppler         42 M Fairfield       CT   28:43  9:15 
   88   5/22   F40-49 Amy Baisley           44 F Fairfield       CT   28:53  9:18 
   89  13/20   M40-49 Gregory Harrow        46 M Shelton         CT   28:54  9:18 
   90   6/22   F40-49 Monika Szymanski      40 F New York        NY   28:54  9:19 
   91   6/10   M10-13 Joseph Valiante       10 M Monroe          CT   28:55  9:19 
   92   7/10   M10-13 Christopher D'Orso    11 M Ridgefield      CT   29:01  9:21 
   93   3/18   F30-39 Lindsay Franke        31 F Bridgeport      CT   29:02  9:21 
   94   4/18   F30-39 Eva Hampl             34 F New Canaan      CT   29:03  9:21 
   95   8/10   M10-13 Mark Wrobel           10 M Fairfield       CT   29:19  9:27 
   96   7/22   F40-49 Jocelyn Wietfeldt     47 F New Canaan      CT   29:24  9:28 
   97   8/22   F40-49 Candice Nonas         40 F Norwalk         CT   29:52  9:37 
   98   6/9    M60-69 Clark Murray          60 M New Canaan      CT   29:53  9:37 
   99   8/13   F19-29 Allison Blacker       26 F Norwalk         CT   29:58  9:39 
  100   6/6    M19-29 Benedict Vetter       25 M Norwalk         CT   29:59  9:39 
  101   9/22   F40-49 Amy Valiante          44 F Monroe          CT   30:08  9:42 
  102   5/18   F30-39 Amy Zvovushe-Ramos    35 F Monroe          CT   30:09  9:43 
  103   5/8    F10-13 Anna Tutek            12 F Trumbull        CT   30:20  9:46 
  104  10/22   F40-49 Rhonda Lord           46 F Naugatuck       CT   30:30  9:49 
  105   6/18   F30-39 Melissa Gambardella   32 F Milford         CT   30:30  9:49 
  106   9/13   F19-29 Samantha Hooker       21 F Monroe          CT   30:31  9:50 
  107   5/7    F14-18 Hannah Marie Delgado  15 F Deltona         FL   30:51  9:56 
  108  11/22   F40-49 Sheryl Bates          47 F Sandy Hook      CT   31:01  9:59 
  109  12/22   F40-49 Sharon D'Orso         45 F Ridgefield      CT   31:05 10:01 
  110   7/18   F30-39 Ania Childress        39 F Hamden          CT   31:14 10:04 
  111   1/5    F60-69 Jean Folsom           64 F Margaree Harbou NS   31:15 10:04 
  112   1/1    F70-79 Janit Romayko         70 F East Hartford   CT   31:21 10:06 
  113   6/7    F14-18 Rachel Hooker         16 F Monroe          CT   31:27 10:08 
  114   4/8    F50-59 Kim Hooker            51 F Monroe          CT   31:28 10:08 
  115   8/18   F30-39 Melissa Daiello       37 F South Windsor   CT   31:38 10:11 
  116   5/8    M01-09 Dylan Kim              9 M Lincoln         MA   31:46 10:14 
  117  13/22   F40-49 Kelli Iassogna        40 F Stratford       CT   31:48 10:14 
  118   6/9    M50-59 Mark Caldwell         58 M Winsted         CT   31:51 10:16 
  119  14/15   M30-39 Bashar Deeb           35 M Stratford       CT   32:03 10:19 
  120   9/18   F30-39 Maureen Kane          33 F Fairfield       CT   32:14 10:23 
  121   9/10   M10-13 Riley Wade            11 M Trumbull        CT   32:14 10:23 
  122  10/13   F19-29 Christal Furphy       22 F Newtown         CT   32:22 10:26 
  123  14/20   M40-49 Jason Marcucilli      42 M Norwalk         CT   32:24 10:26 
  124   6/8    F10-13 Joicen Marcucilli     11 F Norwalk         CT   32:25 10:26 
  125  10/10   M10-13 Alexander Tinker-Lamo 12 M Trumbull        CT   32:29 10:28 
  126  10/18   F30-39 Crystal Zamfino       33 F Stratford       CT   32:39 10:31 
  127  11/18   F30-39 Adriana Pavie         37 F Bridgeport      CT   32:39 10:31 
  128  14/22   F40-49 Julie Aresco          49 F Middletown      CT   32:40 10:31 
  129   2/5    F60-69 Donna Cramond         66 F Monroe          CT   32:43 10:32 
  130   7/9    M60-69 Karl Salvati          62 M North Haven     CT   32:48 10:34 
  131  15/20   M40-49 John Wrobel           46 M Fairfield       CT   32:53 10:35 
  132  15/22   F40-49 Bonnie Meyerle        49 F Monroe          CT   33:00 10:38 
  133   3/7    F01-09 Amelia Tutek           8 F Trumbull        CT   33:04 10:39 
  134  16/20   M40-49 Patrick Tutek         42 M Trumbull        CT   33:08 10:40 
  135  16/22   F40-49 Sheila Hazen          47 F Trumbull        CT   33:15 10:43 
  136  17/22   F40-49 Geri-Ann Ristow       45 F Middletown      CT   33:19 10:44 
  137   8/9    M60-69 Stephen Grathwohl     67 M Fairfield       CT   33:28 10:46 
  138   6/8    M01-09 Leka Mustafa           7 M Bridgeport      CT   33:43 10:51 
  139   5/8    F50-59 Jennifer Rossel       58 F Trumbull        CT   33:44 10:52 
  140  18/22   F40-49 Nicole Radshaw        40 F Alexandria      VA   33:50 10:54 
  141  12/18   F30-39 Katie Hall            38 F Philadelphia    PA   33:54 10:55 
  142   7/8    M01-09 Aaron Roth             9 M Trumbull        CT   34:08 10:59 
  143   9/9    M60-69 Tom Clifford          65 M Ansonia         CT   34:11 11:00 
  144   7/8    F10-13 Clare Teskey          12 F Stratford       CT   35:16 11:21 
  145   8/8    F10-13 Elizabeth Tinker-Lamo 10 F Trumbull        CT   35:24 11:24 
  146  17/20   M40-49 Nathan Tinker         49 M Trumbull        CT   35:25 11:24 
  147   3/5    F60-69 Susan Desrosiers      63 F Trumbull        CT   35:30 11:26 
  148  19/22   F40-49 Lisa Wrobel           43 F Fairfield       CT   35:39 11:29 
  149   4/7    F01-09 Christina Wrobel       9 F Fairfield       CT   35:40 11:29 
  150  11/13   F19-29 Mary Loh              22 F Trumbull        CT   35:58 11:35 
  151   4/5    F60-69 Judith Soule          67 F K               CT   36:19 11:42 
  152   6/8    F50-59 Jane Carlozzi         59 F Farmington1     CT   36:53 11:53 
  153   7/9    M50-59 Todd Rossel           59 M Trumbull        CT   37:21 12:02 
  154  13/18   F30-39 Lisa Bevacqua         35 F Stratford       CT   37:31 12:05 
  155  18/20   M40-49 Ned McMahon           46 M Trumbull        CT   37:44 12:09 
  156   7/8    F50-59 Anne Needleman        54 F Trumbull        CT   38:30 12:24 
  157   8/9    M50-59 John Coleman          59 M Trumbull        CT   38:45 12:29 
  158  14/18   F30-39 Alison Sorel          39 F Monroe          CT   39:19 12:39 
  159  12/13   F19-29 Brittany Russo        20 F Shelton         CT   39:48 12:49 
  160  15/15   M30-39 Isaac Cymrot          35 M South Windsor   CT   39:49 12:49 
  161   5/7    F01-09 Emma Blank             5 F Norwalk         CT   39:52 12:50 
  162  15/18   F30-39 Melissa Iacovacci     37 F Norwalk         CT   39:53 12:50 
  163  19/20   M40-49 Giuseppe Russo        48 M Shelton         CT   39:53 12:51 
  164   7/7    F14-18 Courtney Russo        17 F Shelton         CT   39:56 12:52 
  165  16/18   F30-39 Katie Boland          36 F Milford         CT   39:57 12:52 
  166  20/20   M40-49 John Radshaw          44 M Fairfield       CT   40:23 13:00 
  167   6/7    F01-09 Madeline Hanna         6 F Schenectady     NY   40:49 13:09 
  168  17/18   F30-39 Jessica Hanna         36 F Schenectady     NY   40:50 13:09 
  169   8/8    M01-09 Agron Mustafa          4 M Bridgeport      CT   41:49 13:28 
  170  20/22   F40-49 Marline Mustafa       40 F Bridgeport      CT   41:50 13:28 
  171   5/5    F60-69 Tere Mak              62 F Bridgeport      CT   43:19 13:57 
  172   8/8    F50-59 Karel Zettergren      57 F Plainville      CT   43:44 14:05 
  173   9/9    M50-59 Ken Lord              53 M Naugatuck       CT   44:55 14:28 
  174  18/18   F30-39 Melissa Rice          33 F Stratford       CT   44:59 14:29 
  175  21/22   F40-49 Sandra Delgado        45 F Deltona         FL   47:07 15:10 
  176  22/22   F40-49 Maureen Ashmore       44 F Oakville        CT   47:47 15:23 
  177   7/7    F01-09 Lauren Ashmore         9 F Oakville        CT   47:48 15:24 
  178  13/13   F19-29 Jessica Weimann       22 F Trumbull        CT   48:04 15:29 

AGE GROUP FINISHERS

        CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE

MALE AGE GROUP:  1 - 9

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Hayden Brill            9 Trumbull           CT   25:32 
    2 Jaden Buchetto          9 Trumbull           CT   26:33 
    3 Nicholas D'Orso         9 Ridgefield         CT   26:55 
    4 Theodor Keppler         9 Fairfield          CT   28:43 
    5 Dylan Kim               9 Lincoln            MA   31:46 

FEMALE AGE GROUP:  1 - 9

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jane Hall               8 Trumbull           CT   26:50 
    2 Rhiya Anand             7 Easton             CT   28:13 
    3 Amelia Tutek            8 Trumbull           CT   33:04 
    4 Christina Wrobel        9 Fairfield          CT   35:40 
    5 Emma Blank              5 Norwalk            CT   39:52 

MALE AGE GROUP:  10 - 13

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Aidan Puffer           11 Manchester         CT   19:17 
    2 Israel Caro            11 Watertown          CT   21:31 
    3 Jake Ashmore           11 Oakville           CT   21:58 
    4 Johnny Meyerle         13 Monroe             CT   23:08 
    5 Finn Hall              10 Trumbull           CT   27:09 

FEMALE AGE GROUP:  10 - 13

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Kate Baisley           10 Fairfield          CT   24:55 
    2 Noonie Baisley         12 Fairfield          CT   26:27 
    3 Grace Hall             13 Trumbull           CT   27:10 
    4 Stephanie D'Orso       13 Ridgefield         CT   27:27 
    5 Anna Tutek             12 Trumbull           CT   30:20 

MALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jacob Roettger         16 Stratford          CT   18:38 
    2 Jonathan Tinker-Lamot  18 Trumbull           CT   18:53 
    3 Dylan Wietfeldt        15 New Canaan         CT   20:30 
    4 Chris Lemay            16 South Windsor      CT   21:26 
    5 Tim Tamallanca         17 EASTON             CT   22:54 

FEMALE AGE GROUP:  14 - 18

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Valensa Antoine        17 Stratford          CT   22:42 
    2 Abby Baisley           14 Fairfield          CT   25:01 
    3 Jillian Rice           18 Trumbull           CT   26:07 
    4 Danielle Rice          16 Trumbull           CT   27:22 
    5 Hannah Marie Delgado   15 Deltona            FL   30:51 

MALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Raymond Vetter         27 Norwalk            CT   18:23 
    2 Andrew Smith           19 Trumbull           CT   18:46 
    3 Jeremiah Ludwinski     21 Clifton            VA   21:44 
    4 Joshua Hooker          19 Monroe             CT   22:05 
    5 Marc Iannaccone        28 Ansonia            CT   24:14 

FEMALE AGE GROUP:  19 - 29

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jaimie Kurtz           23 Trumbull           CT   25:14 
    2 Stephanie Ard          25 Fairfield          CT   25:27 
    3 Christine Shaw         29 Westport           CT   26:04 
    4 Mallory Lapierre       25 Ansonia            CT   26:32 
    5 Rafaella Susara        20 Trumbull           CT   26:56 

MALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jeffrey Zawadski       33 Fairfield          CT   18:05 
    2 Joshua Makaron         32 Trumbull           CT   18:57 
    3 Andrew Reed            36 Trumbull           CT   20:22 
    4 Randy Dueck            39 Trumbull           CT   21:11 
    5 Gregory Vetter         31 Trumbull           CT   21:51 

FEMALE AGE GROUP:  30 - 39

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Kara Swezey            35 Monroe             CT   26:03 
    2 Meredith Anand         37 Easton             CT   28:14 
    3 Lindsay Franke         31 Bridgeport         CT   29:02 
    4 Eva Hampl              34 New Canaan         CT   29:03 
    5 Amy Zvovushe-Ramos     35 Monroe             CT   30:09 

MALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Daniel Thiery          42 Stratford          CT   18:02 
    2 Jonathan Faitsch       45 Guilford           CT   20:49 
    3 Robert Carey           46 Trumbull           CT   20:58 
    4 Paul Baldini           44 North Haven        CT   21:22 
    5 Marc Russo             42 Milford            CT   22:03 

FEMALE AGE GROUP:  40 - 49

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Lori Czajkowski        44 Naugatuck          CT   26:19 
    2 Carrie Hall            43 Trumbull           CT   26:50 
    3 Tina Mason             40 Stratford          CT   27:21 
    4 Robin Damato           45 Milford            CT   28:15 
    5 Amy Baisley            44 Fairfield          CT   28:53 

MALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Rob Peattie            59 Bedford            MA   21:18 
    2 Ron Hooker             56 Monroe             CT   22:18 
    3 Frank Loh              57 Trumbull           CT   24:03 
    4 Tom Millerd            55 Windham            CT   26:15 
    5 Robert Saley           56 West Haven         CT   26:24 

FEMALE AGE GROUP:  50 - 59

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Thanksforrockwa Roman  58 Middlebury         CT   24:46 
    2 Aluna Tick             57 Norwalk            CT   27:04 
    3 Kathleen Kruse         57 Torrington         CT   28:10 
    4 Kim Hooker             51 monroe             CT   31:28 
    5 Jennifer Rossel        58 Trumbull           CT   33:44 

MALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Lloyd Withers          61 Margaree Harbour   NS   22:15 
    2 Bruce Goulart          65 Newtown            CT   25:24 
    3 Roy Vaneick            66 Stamford           CT   26:29 
    4 Matt Corso             60 Danburynbury       CT   27:16 
    5 John Szantyr           65 stratford               27:25 

FEMALE AGE GROUP:  60 - 69

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Jean Folsom            64 Margaree Harbour   NS   31:15 
    2 Donna Cramond          66 Monroe             CT   32:43 
    3 Susan Desrosiers       63 Trumbull           CT   35:30 
    4 Judith Soule           67 k                  CT   36:19 
    5 Tere Mak               62 Bridgeport         CT   43:19 

FEMALE AGE GROUP:  70 - 79

Place Name                  Age City               St Time       
===== ===================== === ================== == ======= 
    1 Janit Romayko          70 East Hartford      CT   31:21 

Problem or question regarding your result? Email clubct@clubct.org

Top

Return to Club Connecticut home page.