20 km, Fairfield, CT
February 8, 2015

Cold (35), cloudy, damp, wet roads.

MEN'S WINNER: Kevin Hoyt - 1:09:08
WOMEN'S WINNER: Courtney Dinnan - 1:20:25

 

Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

Male and female finishers numbered separately; to find your overall place, add your gender place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.

  
        CLASS  
 PLACE  PLACE               FINISHER                 TIME    PACE
    1      OpM  Kevin Hoyt, 24, Newtown, CT                1:09:08    5:33
    2    1 OpM  Tim Milenkevich, 32, Ansonia, CT           1:10:03    5:37

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

3 2 OpM Yuzo Aramaki, 35, Cos Cob, CT 1:19:11 6:21 4 3 OpM Jeff Watson, 33, Stamford, CT 1:19:32 6:23 5 4 OpM Tony Perugini, 34, Oxford, CT 1:19:56 6:25 1 OpW Courtney Dinnan, 24*, Hamden, CT 1:20:25 6:27 6 5 OpM James Quintanilla, 19, Danbury, CT 1:20:48 6:29 7 6 OpM Leo Biala, 37, Stamford, CT 1:21:00 6:30 8 1 M50 Paul Greenberg, 53, Westport, CT 1:21:50 6:34 9 2 M50 Roger Harper, 54, New Canaan, CT 1:21:57 6:34 10 1 M40 Kenneth Merrick, 45, New Fairfield, CT 1:22:16 6:36 11 7 OpM Nick Logan, 33, Norwalk, CT 1:22:30 6:37 12 8 OpM Jeff Zarrilli, 33, Darien, CT 1:23:08 6:40 2 1 OpW Kristen Curran, 22*, Southport, CT 1:23:52 6:43 13 2 M40 Eric Krebs, 46, Roxbury, CT 1:24:00 6:44 14 3 M40 Wantuil Souza, 47, Bridgeport, CT 1:24:05 6:45 3 1 W40 Liz Herbert, 46*, Darien, CT 1:24:07 6:45 15 4 M40 Gregory Waterfield, 47, West Haven, CT 1:24:20 6:46 4 2 OpW Brittany Heninger, 26*, Bristol, CT 1:24:35 6:47 16 3 M50 Peter Lofink, 54, Brookfield, CT 1:24:40 6:47 17 5 M40 Roger D'Agostin, 44, Norwalk, CT 1:24:52 6:48 18 4 M50 Mike O'Neill, 50, New Canaan, CT 1:25:15 6:50 5 3 OpW Anja Jokela, 30*, Winooski, VT 1:25:38 6:52 19 5 M50 George Buchanan, 56, Shelton, CT 1:26:02 6:54 6 4 OpW Allison Goldstein, 29*, Jersey City, NJ 1:26:06 6:54 20 6 M40 Jim Charlton, 45, Greenwich, CT 1:26:21 6:55 21 9 OpM Josh Maio, 37, New York, NY 1:26:43 6:57 7 2 W40 Aimee Patel, 40*, Hamden, CR 1:26:57 6:58 22 10 OpM Zachary Staszak, 36, New Fairfield, CT 1:26:57 6:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

23 6 M50 Billy Barone, 50, New Haven, CT 1:28:20 7:05 8 5 OpW Jessica Gonzales, 29*, Long Island City, NY 1:29:14 7:09 9 6 OpW Tina Senft-Batoh, 31*, Trumbull, CT 1:29:37 7:11 24 7 M40 Tim Urbanz, 44, Ridgefield, CT 1:29:59 7:13 25 11 OpM Carlo Agostinetto, 34, Norwalk, CT 1:30:07 7:14 10 7 OpW Michelle Goggin, 33*, Yonkers, NY 1:30:07 7:14 11 8 OpW Jamie Whittendale, 27*, Stamford, CT 1:30:16 7:14 26 12 OpM Chris Tingue, 29, Greenwich, CT 1:30:21 7:15 27 7 M50 Philippe Harousseau, 50, Scarsdale, NY 1:30:26 7:15 28 8 M50 John McKenna, 51, Bantam, CT 1:30:30 7:15 29 8 M40 Alan Martin, 46, Westport, CT 1:30:39 7:16 12 9 OpW Sara Belles, 34*, Brookfield, CT 1:31:02 7:18 13 10 OpW Jeanne Halloran, 36*, Redding, CT 1:31:19 7:19 30 9 M50 Torpedo Ruospo, 50, Stratford, CT 1:31:20 7:19 31 9 M40 Brett Malone, 49, Ridgefield, CT 1:31:31 7:20 32 1 M60 Bruce Cook, 62, Greenwich, CT 1:32:22 7:24 33 10 M50 Bill Hunter, 53, Fairfield, CT 1:32:33 7:25 34 10 M40 Stewart Pomeroy, 47, Wilton, CT 1:32:37 7:26 35 11 M40 Jim Santora, 49, New Canaan, CT 1:32:54 7:27 14 1 W60 Sharon Vos, 60*, Greenwich, CT 1:32:59 7:27 36 13 OpM Will Bergen, 24, Stamford, CT 1:33:29 7:30 15 11 OpW Erin Shreve, 34*, Stratford, CT 1:33:41 7:31 16 1 W50 Susan Chiovitti, 53*, Thomaston, CT 1:34:25 7:34 37 12 M40 Adam Norris, 49, Norwalk, CT 1:34:35 7:35 38 13 M40 Eric Friedland, 41, Westport, CT 1:34:51 7:36 39 11 M50 John Wilson, 57, New Canaan, CT 1:35:01 7:37 40 12 M50 Robert Albanese, 57, Purchase, NY 1:35:18 7:38 41 13 M50 Matthew Spiegel, 54, Westport, CT 1:35:28 7:39 42 14 M50 Robert Kennedy, 52, Norwalk, CT 1:35:33 7:40 43 2 M60 John Krasniewicz, 63, Old Greenwich, CT 1:35:34 7:40 44 14 M40 Gene D'Avolio, 42, Norwalk, CT 1:35:35 7:40 45 15 M40 Tim Fawbert, 46, Harrison, NY 1:35:35 7:40 46 14 OpM Justin Fritch, 34, Torrington, CT 1:35:36 7:40 17 2 W50 Dawn Panny, 52*, Carmel, NY 1:35:40 7:40 18 3 W40 Christine Vincent, 45*, Fairfield, CT 1:35:43 7:40 47 15 M50 Anthony Kelly, 51, Fairfield, CT 1:35:58 7:42 48 16 M40 J P. Milot, 47, Ridgefield, CT 1:36:15 7:43 49 15 OpM Brennan Gerster, 38, Norwalk, CT 1:36:36 7:45 50 17 M40 Jan Schole, 47, Ridgefield, CT 1:36:38 7:45 19 12 OpW Amanda Scheer, 27*, Wall, NJ 1:36:43 7:45 20 4 W40 Jennifer Barrett, 41*, New Haven, CT 1:36:44 7:45 51 16 OpM John Joyce, 37, Norwalk, CT 1:36:51 7:46 52 17 OpM Christopher Skoog, 39, Stamford, CT 1:37:04 7:47 53 16 M50 Cole Mackay, 53, Rye, NY 1:37:08 7:47 54 18 M40 Matthew Demaio, 43, Old Saybrook, CT 1:37:10 7:47 55 19 M40 Michael Pulley, 48, Watertown, NY 1:37:15 7:48 56 3 M60 Dan Clark, 61, Stamford, CT 1:37:43 7:50 21 3 W50 Ann Williams, 50*, Old Greenwich, CT 1:37:45 7:50 57 4 M60 Scott Harrison, 60, Darien, CT 1:38:21 7:53 58 20 M40 Brian Fidler, 44, Stratford, CT 1:38:43 7:55 22 5 W40 Sawsan Fayad, 40*, Danbury, CT 1:39:00 7:56 59 21 M40 Anthony Chiaverini, 43, Fairfield, CT 1:39:12 7:57 60 22 M40 Nick Nassra, 49, Middlebury, CT 1:39:16 7:58 61 23 M40 Tom Dente, 48, New Rochelle, NY 1:39:34 7:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

62 17 M50 Jeff Falberg, 50, Bridgeport, CT 1:39:45 8:00 63 18 M50 Jerry Kerrisk, 59, Darien, CT 1:39:51 8:00 64 24 M40 Ray Buxton, 47, Darien, CT 1:39:52 8:00 65 25 M40 Michael Orth, 47, White Plains, NY 1:39:56 8:01 66 26 M40 Paul Cusumano, 43, Trumbull, CT 1:39:59 8:01 67 27 M40 Todd Morrison, 45, Stamford, CT 1:40:24 8:03 23 13 OpW Julia Mongillo, 28*, Milford, CT 1:40:44 8:05 24 14 OpW Marina Fleming, 38*, Rye, NY 1:40:53 8:05 68 19 M50 Frank Colella, 52, Scarsdale, NY 1:40:59 8:06 69 20 M50 Michael Duvally, 53, Pound Ridge, NY 1:41:11 8:07 70 21 M50 Joe Brautigam, 53, Bethel, CT 1:41:37 8:09 71 28 M40 Kojiro Katayama, 49, Syosset, NY 1:42:31 8:13 72 29 M40 Paul Baldini, 43, North Haven, CT 1:42:44 8:14 73 30 M40 Pascal Fuchs, 44, Fairfield, CT 1:42:56 8:15 25 4 W50 Emmy Stocker, 56*, Cos Cob, CT 1:43:02 8:16 26 6 W40 Jennifer Amend, 42*, Bethel, CT 1:43:05 8:16 74 22 M50 David McNamara, 58, Southbury, CT 1:43:14 8:17 75 23 M50 Douglas Murray, 54, Carmel, NY 1:43:15 8:17 27 15 OpW Sara Zuba, 32*, New Haven, CT 1:43:37 8:18 28 16 OpW Beth Ginand, 36*, Stratford, CT 1:43:53 8:20 76 24 M50 Peter Pfister, 55, Norwalk, CT 1:44:11 8:21 29 17 OpW Meredith Dixon, 26*, New York, NY 1:44:11 8:21 30 7 W40 Cynthia Degirolamo, 48*, Sandy Hook, CT 1:44:22 8:22 77 31 M40 Clement Pascarella, 40, New Canaan, CT 1:45:17 8:26 78 18 OpM Peter Lambert, 36, Greenwich, CT 1:45:18 8:27 79 32 M40 Giuualto Pagiardi, 44, Stratford, CT 1:45:18 8:27 80 33 M40 Segundo Ruiz, 46, Bridgeport, CT 1:45:22 8:27 31 5 W50 Gigi Gaudet, 53*, Westport, CT 1:45:25 8:27 81 34 M40 Ruben Gordillo, 40, Norwalk, CT 1:45:26 8:27 32 8 W40 Christine Stetson, 47*, Fairfield, CT 1:45:30 8:28 82 5 M60 Bob Hermesch, 64, Croton On Hudson, NY 1:45:41 8:28 33 2 W60 Barbara Pearce, 60*, Guilford, CT 1:45:52 8:29 83 #1523 1:46:06 8:30 84 19 OpM Jamar Arbelo, 36, Norwalk, CT 1:46:25 8:32 85 25 M50 Richard Strahota, 57, Darien, CT 1:46:34 8:33 34 18 OpW Kristyn Liebelt, 28*, Milford, CT 1:46:37 8:33 86 35 M40 Ed Marquez, 49, Ridgefield, CT 1:46:55 8:34 35 19 OpW Geraldine Pires, 30*, Fairfield, CT 1:47:05 8:35 36 9 W40 Kellie Brown, 45*, Bridgeport, CT 1:47:14 8:36 37 10 W40 Joanne Gambone, 48*, Pelham, NY 1:47:29 8:37 38 20 OpW Stacy Cascante, 35*, Norwalk, CT 1:47:32 8:37 87 6 M60 Neil Mandel, 61, Shelton, CT 1:47:37 8:38 88 26 M50 Jerry Meshell, 59, Orange, CT 1:47:39 8:38 39 11 W40 Kimberly Van Den Heuvel, 43*, Wilton, CT 1:47:41 8:38 89 7 M60 Stephen Gardner, 61, New Canaan, CT 1:47:46 8:38 90 20 OpM Chris Charter, 36 1:47:46 8:38 91 36 M40 Ed Fung, 45, Wilton, CT 1:47:50 8:39 40 12 W40 Dorian Kail, 47*, Westport, CT 1:47:58 8:39 92 21 OpM Matthew Lundy, 32, Monroe, CT 1:48:02 8:40 93 27 M50 Rick Heyman, 50, Redding, CT 1:48:06 8:40 41 13 W40 Debby Valin, 47*, Woodbridge, CT 1:48:33 8:42 94 8 M60 Tom Maile, 72, Cortlandt Manor, NY 1:48:45 8:43 95 28 M50 Bill Begg, 51, Newtown, CT 1:48:56 8:44 96 29 M50 Thomas Faughnan, 58, Southport, CT 1:48:58 8:44 97 37 M40 Adam Osmond, 47, Farmington, CT 1:48:59 8:44 42 14 W40 Janet Williams, 49*, Pelham, NY 1:49:06 8:45 98 30 M50 Christopher Lanzano, 56, Fairfield, CT 1:49:16 8:46 43 15 W40 Pauline Tang, 44*, Briarwood, NY 1:49:21 8:46 99 31 M50 Bruce Turner, 50, Norwalk, CT 1:49:39 8:48 100 38 M40 Matt Parnell, 45, Fairfield, CT 1:49:44 8:48 44 16 W40 Lynn Schuster, 46*, Fairfield, CT 1:49:44 8:48 45 17 W40 Keri McKay, 43*, Fairfield, CT 1:49:45 8:48 46 18 W40 Kathleen Parker, 46*, Fairfield, CT 1:49:47 8:48 101 9 M60 Timothy Gilday, 60, Reading, MA 1:50:11 8:50 47 6 W50 Pascale Butcher, 53*, Bridgeport, CT 1:50:31 8:52 48 7 W50 Mimi Owen, 51*, New Canaan, CT 1:51:17 8:55 49 19 W40 Jenny Santora, 49*, New Canaan, CT 1:51:18 8:55 102 32 M50 Scott Cooney, 51, Roxbury, CT 1:51:21 8:56 103 33 M50 David Hoffman, 51, Norwalk, CT 1:51:25 8:56 104 34 M50 Kevin Robertson, 53, Norwalk, CT 1:51:29 8:56 105 22 OpM Sean Chick, 38, Yonkers, NY 1:51:31 8:56 50 21 OpW Caroline Phelan, 35*, Philadelphia, PA 1:51:32 8:57 51 22 OpW Murray Bromstad, 38*, Fairfield, CT 1:51:48 8:58
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

52 20 W40 Kerry Rice, 40*, Norwalk, CT 1:53:07 9:04 106 10 M60 Michael Buscher, 63, New Canaan, CT 1:53:17 9:05 53 23 OpW Jodi Olinsky, 33*, Queensbury, NY 1:53:20 9:05 107 #3285 1:53:21 9:05 108 11 M60 Toby Nelson, 61, Cos Cob, CT 1:53:26 9:06 54 21 W40 Sally Freedman, 41*, Norwalk, CT 1:53:30 9:06 109 35 M50 Patrick Cunningham, 58, New Milford, CT 1:53:51 9:08 55 24 OpW Christine Brown, 37*, New Canaan, CT 1:53:54 9:08 56 22 W40 Mitsuko Washington, 46*, Orange, CT 1:54:35 9:11 110 39 M40 Sam Valencia, 40, Norwalk, CT 1:54:36 9:11 111 23 OpM John Schiaroli, 38, Wilton, CT 1:54:45 9:12 57 8 W50 Ronnie Behringer, 57*, Norwalk, CT 1:55:17 9:15 58 25 OpW Sabrina Lewis, 28*, Norwalk, CT 1:55:31 9:16 112 24 OpM Ryan Matherne, 27, Stamford, CT 1:55:32 9:16 59 9 W50 Pavlina Brautigam, 53*, Bethel, CT 1:55:40 9:16 113 40 M40 Jason Rogers, 43, Milford, CT 1:55:50 9:17 60 26 OpW Ruth Schroder, 39*, Norwalk, CT 1:56:03 9:18 61 27 OpW Sarah Sykes, 26*, New Canaan, CT 1:56:03 9:18 62 23 W40 Tiffany Sgritta, 41*, New Canaan, CT 1:56:25 9:20 114 12 M60 Skip Hovdestad, 65, Mount Kisco, NY 1:56:27 9:20 115 13 M60 Roy Van Eick, 65, Stamford, CT 1:56:53 9:22 116 41 M40 Charles Otton, 48, Old Greenwich, CT 1:57:09 9:24 63 24 W40 Stephanie Bennett, 45*, New Fairfield, CT 1:57:43 9:26 64 10 W50 Phyllis Bartoli, 53*, Brookfield, CT 1:58:20 9:29 117 14 M60 Bruce Goulart, 65, Newtown, CT 1:58:23 9:30 118 36 M50 Douglas Knittel, 50, Bethel, CT 1:59:01 9:33 65 11 W50 Louise Schneider, 50*, Danbury, CT 1:59:01 9:33 66 25 W40 Kim Haney, 48*, Fairfield, CT 1:59:37 9:35 67 12 W50 Isaacson Dibonaventura, 54*, Southport, CT 1:59:37 9:35 68 28 OpW Elizabeth Lambert, 36*, Greenwich, CT 1:59:39 9:36 69 26 W40 Edita Egley, 41*, South Salem, NY 1:59:41 9:36 119 15 M60 Frank Ladonna, 64, Stratford, CT 2:00:24 9:39 70 27 W40 Jeannine Ludeke, 42*, Danbury, CT 2:01:00 9:42 71 13 W50 Cynthia Loynd, 55*, Stratford, CT 2:01:03 9:42 120 42 M40 Joe Pica, 44, Wilton, CT 2:01:06 9:43 72 28 W40 Kathryn Stoker, 47*, Norwalk, CT 2:01:10 9:43 121 43 M40 David Danvers, 47, Wilton, CT 2:01:43 9:46 73 29 W40 Carolyn Murphy, 48*, White Plains, NY 2:02:02 9:47 122 44 M40 Anne Moreno, 47, Trumbull, CT 2:02:06 9:47 123 16 M60 Michael Rubinfeld, 67, Dobbs Ferry, NY 2:02:16 9:48 74 14 W50 Mary Karen Davidson, 54*, Ridgefield, CT 2:02:24 9:49 75 29 OpW Jamie Grennan, 37*, Norwalk, CT 2:02:25 9:49 76 15 W50 Pamela Suhr, 52*, Redding, CT 2:02:34 9:50 124 17 M60 Don Capone, 65, Norwalk, CT 2:03:06 9:52 77 3 W60 Janet Voelpert, 67*, Shelton, CT 2:04:02 9:57 78 16 W50 Mary Shurtleff, 57*, Bethany, CT 2:04:03 9:57 125 45 M40 David Williams, 48, Monroe, CT 2:04:26 9:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

79 17 W50 Terrie Kellher, 54*, White Plains, NY 2:05:03 10:02 80 30 OpW Anna Kulacz, 27*, Colonia, NJ 2:05:06 10:02 81 31 OpW Catherine Kapustynski, 25*, Darien, CT 2:06:01 10:06 126 25 OpM Mena Shehata, 29, Rocky Hill, CT 2:07:01 10:11 82 30 W40 Amy Santaniello, 42*, Bethel, CT 2:07:11 10:12 83 18 W50 Luanne Roy, 59*, Bethel, CT 2:08:24 10:18 84 19 W50 Cathleen Simpson, 53*, Bridgeport, CT 2:09:00 10:21 127 37 M50 John Carberry, 57, Stamford, CT 2:09:57 10:25 85 4 W60 Dorothy Lupariello, 60*, Shelton, CT 2:11:00 10:30 86 20 W50 Christina Ogren, 58*, Fairfield, CT 2:13:38 10:43 87 21 W50 Mary Money, 56*, Fairfield, CT 2:14:02 10:45 128 18 M60 Robert Nouza, 62, Wilton, CT 2:14:49 10:49 88 22 W50 Josephine Simko, 50*, Bethel, CT 2:14:54 10:49 89 32 OpW Annette Morales, 33*, Norwalk, CT 2:15:16 10:51
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

90 23 W50 Dorothy Williams, 56*, Wilton, CT 2:22:19 11:25 91 24 W50 Peggy Flood, 58*, Stamford, CT 2:22:20 11:25 92 25 W50 Julie Sharpe-Sidhu, 56*, Weston, CT 2:22:21 11:25 93 26 W50 Andrea Williamson, 56*, Rowayton, CT 2:22:24 11:25 94 27 W50 Jeanette Trujillo, 53*, Norwalk, CT 2:23:50 11:32 95 28 W50 Dawn Bolling, 51*, Norwalk, CT 2:26:57 11:47 129 38 M50 David Stack, 52, Stamford, CT 2:27:31 11:50
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

130 46 M40 Cameron Rice, 40, Norwalk, CT 2:34:53 12:25 131 19 M60 Ed Peters, 63, Norwalk, CT 2:35:34 12:28 96 33 OpW Marley Bykowski, 23*, Norwalk, CT 2:35:49 12:30 132 47 M40 Andy Berman, 41, Shelton, CT 2:36:05 12:31 133 20 M60 Stephen Grathwohl, 67, Fairfield, CT 2:36:28 12:33
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | Top

134 21 M60 Karl Eilers, 62, Danbury, CT 3:04:19 14:47 97 31 W40 Alison Bienstock, 41*, Westport, CT 0 * indicates females 4 finishers among Males (no age given) 25 finishers among Men Under 40 47 finishers among Men 40 - 49 38 finishers among Men 50 - 59 21 finishers among Men 60 & Up 33 finishers among Women Under 40 31 finishers among Women 40 - 49 28 finishers among Women 50 - 59 4 finishers among Women 60 & Up 135 male finishers 96 female finishers 231 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

       CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE

Men Under 40
    2    1  Tim Milenkevich, 32, Ansonia, CT           1:10:03    5:37
    3    2  Yuzo Aramaki, 35, Cos Cob, CT              1:19:11    6:21
    4    3  Jeff Watson, 33, Stamford, CT              1:19:32    6:23
    5    4  Tony Perugini, 34, Oxford, CT              1:19:56    6:25
    6    5  James Quintanilla, 19, Danbury, CT         1:20:48    6:29

Men 40 - 49
   10    1  Kenneth Merrick, 45, New Fairfield, CT     1:22:16    6:36
   13    2  Eric Krebs, 46, Roxbury, CT                1:24:00    6:44
   14    3  Wantuil Souza, 47, Bridgeport, CT          1:24:05    6:45
   15    4  Gregory Waterfield, 47, West Haven, CT     1:24:20    6:46
   17    5  Roger D'Agostin, 44, Norwalk, CT           1:24:52    6:48

Men 50 - 59
    8    1  Paul Greenberg, 53, Westport, CT           1:21:50    6:34
    9    2  Roger Harper, 54, New Canaan, CT           1:21:57    6:34
   16    3  Peter Lofink, 54, Brookfield, CT           1:24:40    6:47
   18    4  Mike O'Neill, 50, New Canaan, CT           1:25:15    6:50
   19    5  George Buchanan, 56, Shelton, CT           1:26:02    6:54

Men 60 & Up
   32    1  Bruce Cook, 62, Greenwich, CT              1:32:22    7:24
   43    2  John Krasniewicz, 63, Old Greenwich, CT    1:35:34    7:40
   56    3  Dan Clark, 61, Stamford, CT                1:37:43    7:50
   57    4  Scott Harrison, 60, Darien, CT             1:38:21    7:53
   82    5  Bob Hermesch, 64, Croton On Hudson, NY     1:45:41    8:28

Women Under 40
    2    1  Kristen Curran, 22, Southport, CT          1:23:52    6:43
    4    2  Brittany Heninger, 26, Bristol, CT         1:24:35    6:47
    5    3  Anja Jokela, 30, Winooski, VT              1:25:38    6:52
    6    4  Allison Goldstein, 29, Jersey City, NJ     1:26:06    6:54
    8    5  Jessica Gonzales, 29, Long Island City, NY
                                                           1:29:14    7:09

Women 40 - 49
    3    1  Liz Herbert, 46, Darien, CT                1:24:07    6:45
    7    2  Aimee Patel, 40, Hamden, CR                1:26:57    6:58
   18    3  Christine Vincent, 45, Fairfield, CT       1:35:43    7:40
   20    4  Jennifer Barrett, 41, New Haven, CT        1:36:44    7:45
   22    5  Sawsan Fayad, 40, Danbury, CT              1:39:00    7:56

Women 50 - 59
   16    1  Susan Chiovitti, 53, Thomaston, CT         1:34:25    7:34
   17    2  Dawn Panny, 52, Carmel, NY                 1:35:40    7:40
   21    3  Ann Williams, 50, Old Greenwich, CT        1:37:45    7:50
   25    4  Emmy Stocker, 56, Cos Cob, CT              1:43:02    8:16
   31    5  Gigi Gaudet, 53, Westport, CT              1:45:25    8:27

Women 60 & Up
   14    1  Sharon Vos, 60, Greenwich, CT              1:32:59    7:27
   33    2  Barbara Pearce, 60, Guilford, CT           1:45:52    8:29
   77    3  Janet Voelpert, 67, Shelton, CT            2:04:02    9:57
   85    4  Dorothy Lupariello, 60, Shelton, CT        2:11:00   10:30

Results produced with
Apple Raceberry JaM
Made on a Mac

ChronoTrack Timing Results by Club Connecticut
Problem or question regarding your result? Email clubct@clubct.org

Top

Return to Club Connecticut home page.