15 km, Ridgefield, CT
January 25, 2015

Cold (38), dry, slight breeze.

MEN'S WINNER: Kevin Hoyt - 50:43
WOMEN'S WINNER: Sara Belles - 1:01:35

 

Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

Male and female finishers numbered separately; to find your overall place, add your gender place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.

  
        CLASS  
 PLACE  PLACE               FINISHER                 TIME    PACE
    1      OpM  Kevin Hoyt, 24, Newtown, CT                50:43    5:26
    2    1 M40  Aaron Heath, 40, White Plains, NY          55:19    5:56
    3    1 OpM  Pat Dennen, 34, Middlebury, CT             55:44    5:59

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

4 2 OpM Tony Perugini, 34, Oxford, CT 58:55 6:19 5 3 OpM Yuzo Aramaki, 35, Cos Cob, CT 59:05 6:20 6 4 OpM Jeffrey Zawacki, 32, Fairfield, CT 59:07 6:21 7 5 OpM Jeff Watson, 33, Stamford, CT 59:16 6:22 8 2 M40 Kenneth Merrick, 45, New Fairfield, CT 59:48 6:25 9 3 M40 Joe Lemay, 49, Danbury, CT 1:00:17 6:28 10 4 M40 Wantuil Souza, 47, Bridgeport, CT 1:00:51 6:32 11 6 OpM Jeff Zarrilli, 33, Darien, CT 1:01:30 6:36 1 OpW Sara Belles, 34*, Brookfield, CT 1:01:35 6:36 12 5 M40 Larry Ikard, 40, New Canaan, CT 1:01:37 6:37 13 1 M50 Paul Greenberg, 53, Westport, CT 1:01:48 6:38 14 7 OpM Leo Biala, 37, Stamford, CT 1:02:09 6:40 15 2 M50 Roger Harper, 54, New Canaan, CT 1:02:23 6:42 16 3 M50 Billy Barone, 50, New Haven, CT 1:02:36 6:43 17 8 OpM Nick Logan, 33, Norwalk, CT 1:02:49 6:44 18 9 OpM John McElroy, 39, Danbury, CT 1:03:05 6:46 2 1 W40 Liz Herbert, 46*, Darien, CT 1:03:15 6:47 19 6 M40 Gregory Waterfield, 47, West Haven, CT 1:03:41 6:50 20 7 M40 Roger D'Agostin, 44, Norwalk, CT 1:03:41 6:50 21 4 M50 Michael Moccia, 54, Yorktown Heights, NY 1:03:48 6:51 3 1 OpW Allison Goldstein, 29*, Jersey City, NJ 1:04:38 6:56 22 5 M50 Roger Maheiu, 51, Torrington, CT 1:04:47 6:57 23 10 OpM Lance Kichler, 27, Westport, CT 1:04:51 6:57 24 11 OpM Zachary Staszak, 36, New Fairfield, CT 1:04:58 6:58 25 8 M40 Brett Malone, 48, Ridgefield, CT 1:05:06 6:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

26 9 M40 Eric Krebs, 45, Roxbury, CT 1:05:27 7:01 27 6 M50 Mike O'Neill, 50, New Canaan, CT 1:05:34 7:02 28 12 OpM Josh Maio, 37, New York, NY 1:06:03 7:05 4 2 W40 Aimee Patel, 40*, Hamden, CT 1:06:12 7:06 5 2 OpW Tina Senft-Batoh, 30*, Trumbull, CT 1:06:43 7:09 29 10 M40 Louis Csak, 48, Old Greenwich, CT 1:06:58 7:11 30 7 M50 Philippe Harousseau, 50, Scarsdale, NY 1:07:07 7:12 6 3 OpW Mary Johnson, 27*, Hamden, CT 1:07:15 7:13 31 11 M40 Gregory Cohen, 46, Croton On Hudson, NY 1:07:21 7:14 32 1 M60 Bruce Cook, 62, Greenwich, CT 1:07:23 7:14 33 8 M50 Torpedo Ruospo, 50, Stratford, CT 1:07:51 7:17 34 13 OpM Alex Ingham, 39, Rye, NY 1:08:01 7:18 35 12 M40 Felipe Zarama, 49, Shelton, CT 1:08:12 7:19 36 14 OpM Jeffrey Paulson, 30, Danbury, CT 1:08:30 7:21 37 13 M40 Andrew Bein, 49, Riverside, CT 1:08:35 7:22 38 9 M50 Neil Farrow, 51, Ridgefield, CT 1:08:45 7:23 39 14 M40 Jim Santora, 49, New Canaan, CT 1:08:56 7:24 7 4 OpW Jamie Whittendale, 26*, Stamford, CT 1:09:05 7:25 40 10 M50 John McKenna, 51, Bantam, CT 1:09:09 7:25 41 11 M50 Bill Hunter, 53, Fairfield, CT 1:09:49 7:29 42 15 OpM Brennan Gerster, 38, Norwalk, CT 1:09:57 7:30 43 16 OpM Caleb Weiss, 38, Greenwich, CT 1:09:57 7:30 8 5 OpW Jeanne Halloran, 36*, Redding, CT 1:09:58 7:30 44 15 M40 Alan Martin, 45, Westport, CT 1:09:59 7:30 45 16 M40 Stewart Pomeroy, 47, Wilton, CT 1:09:59 7:31 46 2 M60 John Krasniewicz, 63, Old Greenwich, CT 1:10:04 7:31 47 12 M50 Robert Kennedy, 52, Norwalk, CT 1:10:04 7:31 48 17 M40 Adam Norris, 49, Norwalk, CT 1:10:19 7:33 49 3 M60 Dan Clark, 61, Stamford, CT 1:10:27 7:33 50 13 M50 William Pitt, 53, Weston, CT 1:10:31 7:34 51 18 M40 Jan Schole, 47, Ridgefield, CT 1:10:40 7:35 52 19 M40 Eric Friedland, 41, Westport, CT 1:10:47 7:36 53 20 M40 Tim Fawbert, 46, Harrison, NY 1:10:50 7:36 54 14 M50 David McNamara, 58, Southbury, CT 1:11:14 7:39 9 #5635*, Brewster, NY 1:11:17 7:39 55 15 M50 Robert Albanese, 57, Purchase, NY 1:11:19 7:39 56 21 M40 Rob Kiesel, 47, Chappaqua, NY 1:11:22 7:39 57 17 OpM Bart Codd, 12, New Canaan, CT 1:11:27 7:40 10 3 W40 Benedicte Uguen, 40*, Briarcliff Manor, NY 1:11:34 7:41 58 18 OpM David Lehman, 37, Old Greenwich, CT 1:11:48 7:42 11 1 W50 Susan Chiovitti, 53*, Thomaston, CT 1:11:51 7:42 59 22 M40 Matthew Demaio, 43, Old Saybrook, CT 1:12:04 7:44 60 23 M40 Anthony Schembri, 42, White Plains, NY 1:12:09 7:44 61 16 M50 Joe Brautigam, 52, Bethel, CT 1:12:28 7:46 12 2 W50 Ann Williams, 50*, Old Greenwich, CT 1:12:29 7:47 62 17 M50 Cole Mackay, 53, Rye, NY 1:12:44 7:48 63 19 OpM Justin Fritch, 34, Torrington, CT 1:12:50 7:49 64 18 M50 Justin Morley, 53, Middlebury, CT 1:12:50 7:49 13 4 W40 Sawsan Fayad, 40*, Danbury, CT 1:12:54 7:49 14 5 W40 Jennifer Barrett, 41*, New Haven, CT 1:12:58 7:50 15 6 W40 Christine Stefan, 46*, Fairfield, CT 1:13:13 7:51 65 24 M40 Brian Fidler, 44, Stratford, CT 1:13:24 7:53 66 25 M40 Jack Eiff, 43, Rye, NY 1:13:35 7:54 67 19 M50 Frank Colella, 52, Scarsdale, NY 1:13:37 7:54 68 20 M50 Steve Mortinger, 50, Ridgefield, CT 1:13:39 7:54 69 26 M40 Tim Urbanz, 44, Ridgefield, CT 1:13:45 7:55 16 7 W40 Renee Codd, 45*, New Canaan, CT 1:14:15 7:58 17 6 OpW Kathleen McGowan, 34*, New York, NY 1:14:18 7:58 70 21 M50 Jeffrey Dingwell, 59, Bethlehem, CT 1:14:22 7:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

71 27 M40 Ray Buxton, 47, Darien, CT 1:14:32 8:00 72 4 M60 Scott Harrison, 60, Darien, CT 1:14:32 8:00 18 7 OpW Patricia Mulia, 34*, Brooklyn, NY 1:14:36 8:00 73 22 M50 Geraldo Ribeiro, 58, Danbury, CT 1:14:40 8:01 74 5 M60 Bob Hermesch, 64, Croton On Hudson, NY 1:14:48 8:02 75 28 M40 Nick Nassra, 49, Middlebury, CT 1:14:56 8:02 76 23 M50 Dana Perry, 53, New Canaan, CT 1:15:00 8:03 77 24 M50 Matthew Spiegel, 54, Westport, CT 1:15:01 8:03 78 20 OpM Christopher Skoog, 39, Stamford, CT 1:15:17 8:05 79 25 M50 Jerry Kerrisk, 59, Darien, CT 1:15:21 8:05 80 29 M40 Anthony Chiaverini, 43, Fairfield, CT 1:15:38 8:07 19 8 W40 Kristen Porter, 43*, Ridgefield, CT 1:16:00 8:09 81 26 M50 Jeff Falberg, 50, Bridgeport, CT 1:16:11 8:10 82 27 M50 Michael Duvally, 53, Pound Ridge, NY 1:16:14 8:11 83 28 M50 Thomas Faughnan, 58, Southport, CT 1:16:17 8:11 84 30 M40 Ed Marquez, 49, Ridgefield, CT 1:16:20 8:11 85 31 M40 Matthew Barrett, 43, Fairfield, CT 1:16:20 8:11 86 32 M40 Ruben Gordillo, 40, Norwalk, CT 1:16:34 8:13 87 33 M40 J. P. Milot, 47, Ridgefield, CT 1:16:45 8:14 20 8 OpW Kristina Braun, 26*, Danbury, CT 1:16:54 8:15 88 21 OpM Jan Lepic, 39, Sleepy Hollow, NY 1:16:56 8:15 89 29 M50 Eric Anderson, 52, Old Greenwich, CT 1:16:56 8:15 21 9 OpW Geraldine Pires, 30*, Fairfield, CT 1:16:59 8:16 22 9 W40 Cynthia Degirolamo, 48*, Sandy Hook, CT 1:17:02 8:16 23 10 OpW Marina Fleming, 38*, Rye, NY 1:17:32 8:19 90 6 M60 Bruce Goulart, 64, Newtown, CT 1:17:42 8:20 91 22 OpM Will Santora, 15, New Canaan, CT 1:17:50 8:21 92 34 M40 Yirong Wang, 42, Danbury, CT 1:17:59 8:22 93 23 OpM Chris Charter, 36, Fairfield, CT 1:18:16 8:24 24 11 OpW Jan Triani, 36*, Ridgefield, CT 1:18:17 8:24 94 30 M50 Charles Vaccaro, 52, Patterson, NY 1:18:20 8:24 95 35 M40 Ed Fung, 45, Wilton, CT 1:18:26 8:25 96 7 M60 Neil Mandel, 61, Shelton, CT 1:18:33 8:26 97 31 M50 Scott Cooney, 51, Roxbury, CT 1:18:48 8:27 98 8 M60 Tom Maile, 72, Cortlandt Manor, NY 1:18:57 8:28 25 12 OpW Claire Wilson, 15*, New Canaan, CT 1:19:18 8:30 26 10 W40 Margaret O'Donnell, 42*, Wilton, CT 1:19:35 8:32 99 24 OpM Jamar Arbelo, 36, Norwalk, CT 1:19:35 8:32 27 11 W40 Regina Ray, 41*, Wilton, CT 1:19:38 8:33 100 32 M50 Vincent Sabia, 52, Greenwich, CT 1:19:56 8:35 28 3 W50 Corliss Spencer, 54*, New Canaan, CT 1:19:58 8:35 29 12 W40 Jodi Sorrells, 43*, Darien, CT 1:20:05 8:35 101 33 M50 Greg Ritzinger, 57, Newtown, CT 1:20:12 8:36 102 36 M40 Daniel Ditommaso, 47, Vernon Rockville, CT 1:20:22 8:37 30 13 W40 Heather Roles, 42*, Danbury, CT 1:20:49 8:40 31 14 W40 Diane Hayes, 49*, Weston, CT 1:21:14 8:43 32 4 W50 Mimi Owen, 51*, New Canaan, CT 1:21:39 8:46 33 15 W40 Jenny Santora, 49*, New Canaan, CT 1:21:48 8:47 34 16 W40 Lynn Schuster, 46*, Fairfield, CT 1:21:49 8:47 103 37 M40 Matt Parnell, 45, Fairfield, CT 1:21:49 8:47 35 17 W40 Kimberly Van Den Heuel, 43*, Wilton, CT 1:22:05 8:48 104 38 M40 Jason Rogers, 43, Milford, CT 1:22:10 8:49 105 34 M50 Richard Strahota, 57, Darien, CT 1:22:14 8:49 106 39 M40 Segundo Ruiz, 46, Bridgeport, CT 1:22:28 8:51 107 35 M50 Michael Biehl, 54, Fairfield, CT 1:22:36 8:52 108 40 M40 Anil Yashavant, 46, Brookfield, CT 1:23:10 8:55 109 36 M50 Christopher Lanzano, 56, Fairfield, CT 1:23:22 8:57 36 5 W50 Jane Hoffmann, 52*, Wilton, CT 1:23:24 8:57 37 6 W50 Phyllis Bartoli, 53*, Brookfield, CT 1:23:28 8:57 110 25 OpM John Schiaroli, 38, Wilton, CT 1:23:28 8:57 111 37 M50 David Hoffman, 50, Norwalk, CT 1:23:32 8:58 38 13 OpW Christine Brown, 37*, New Canaan, CT 1:23:39 8:59 112 38 M50 Timothy Gilday, 59, Reading, MA 1:23:42 8:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

113 26 OpM Peter Lambert, 36, Greenwich, CT 1:23:51 9:00 39 18 W40 Kerry Rice, 40*, Norwalk, CT 1:23:54 9:00 40 19 W40 Kristen Noble, 40*, New York, NY 1:24:01 9:01 114 39 M50 Patrick Cunningham, 57, New Milford, CT 1:24:06 9:01 115 41 M40 George Wolf, 46, Croton On Hudson, NY 1:24:08 9:02 41 7 W50 Ronnie Behringer, 57*, Norwalk, CT 1:24:38 9:05 116 27 OpM Phil Pires, 31, Fairfield, CT 1:25:04 9:08 42 8 W50 Pavlina Brautigam, 53*, Bethel, CT 1:25:17 9:09 43 14 OpW Ruth Schroder, 38*, Norwalk, CT 1:25:19 9:09 117 42 M40 Sam Valencia, 40, Norwalk, CT 1:25:34 9:11 118 9 M60 James Heus, 62, Ridgefield, CT 1:25:45 9:12 119 10 M60 Jerry Haas, 65, Stamford, CT 1:25:58 9:13 44 15 OpW Jodi Olinsky, 33*, Queensbury, NY 1:26:04 9:14 45 20 W40 Edita Egley, 41*, South Salem, NY 1:26:18 9:15 46 21 W40 Sally Freedman, 41*, Norwalk, CT 1:26:26 9:16 120 11 M60 Kevin Lloyd, 62, Darien, CT 1:26:30 9:17 47 22 W40 Stephanie Bennett, 45*, New Fairfield, CT 1:26:48 9:19 48 16 OpW Sarah Sykes, 26*, New Canaan, CT 1:26:50 9:19 121 12 M60 Roy Van Eick, 65, Stamford, CT 1:26:51 9:19 49 9 W50 Eileen Armstrong, 51*, Wilton, CT 1:27:03 9:20 122 13 M60 Joseph Rorick, 69, Bethel, CT 1:27:04 9:20 50 10 W50 Andrea Williamson, 59*, Norwalk, CT 1:27:09 9:21 51 23 W40 Kathryn Stoker, 47*, Norwalk, CT 1:27:18 9:22 52 11 W50 Louise Schneider, 50*, Danbury, CT 1:27:41 9:24 53 24 W40 Jeannine Ludeke, 42*, Danbury, CT 1:28:52 9:32 54 25 W40 Kim Cognato, 46*, Danbury, CT 1:28:54 9:32 123 28 OpM John Joyce, 37, Norwalk, CT 1:29:02 9:33 55 26 W40 Mary Rubini, 47*, Brewster, NY 1:29:41 9:37 124 14 M60 Don Capone, 65, Norwalk, CT 1:29:55 9:39 125 29 OpM Philip Maguire, 38, Fairfield, CT 1:30:08 9:40 126 40 M50 Chris Verlander, 52, Norwalk, CT 1:30:22 9:42 127 43 M40 Ram Sarma, 40, Stamford, CT 1:31:13 9:47 128 44 M40 David Danvers, 47, Wilton, CT 1:31:17 9:48 129 41 M50 Douglas Knittel, 50, Bethel, CT 1:31:18 9:48 56 17 OpW Catherine Kapustynski, 25*, Darien, CT 1:31:55 9:52 57 18 OpW Elizabeth Lambert, 36*, Greenwich, CT 1:32:05 9:53 130 15 M60 Frank Ladonna, 64, Stratford, CT 1:32:36 9:56 131 45 M40 Chris Deming, 48, Danbury, CT 1:32:48 9:57 132 42 M50 Paul Butler, 57, Southbury, CT 1:33:03 9:59 58 27 W40 Amy Santaniello, 42*, Bethel, CT 1:33:04 9:59
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

133 30 OpM Ryan Matherne, 27, Stamford, CT 1:33:28 10:02 59 19 OpW Sabrina Lewis, 28*, Norwalk, CT 1:33:30 10:02 60 12 W50 Josephine Simko, 50*, Bethel, CT 1:33:33 10:02 134 16 M60 John Kiselak, 64, Danbury, CT 1:33:37 10:03 61 13 W50 Trish Carroll, 55*, Darien, CT 1:34:42 10:10 135 43 M50 Shelby Levino, 53, Trumbull, CT 1:34:59 10:11 62 14 W50 Renee Powell, 50*, Fairfield, CT 1:35:09 10:12 136 17 M60 Michael Rubinfeld, 67, Dobbs Ferry, NY 1:35:57 10:18 137 18 M60 Robert Nouza, 62, Wilton, CT 1:36:39 10:22 63 15 W50 Christina Ogren, 58*, Fairfield, CT 1:37:36 10:28 138 44 M50 James Johnsen, 52, Darien, CT 1:37:37 10:28 139 19 M60 Mike Hollan, 70, New Canaan, CT 1:37:37 10:28 64 20 OpW Lauren Bennett, 28*, Hamden, CT 1:40:50 10:49 140 45 M50 John Carberry, 57, Stamford, CT 1:41:39 10:54
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

65 21 OpW Casey Frederick, 22*, Norwalk, CT 1:42:32 11:00 66 22 OpW Melanie Kondor, 32*, Milford, CT 1:43:34 11:07 141 31 OpM Matt Cronin, 38, West Haven, CT 1:43:36 11:07 142 46 M40 Rob Leder, 44, Stamford, CT 1:44:56 11:16 67 16 W50 Mary Money, 56*, Fairfield, CT 1:45:05 11:16 143 32 OpM Walter Montero, 38, Fairfield, CT 1:45:40 11:20 144 46 M50 David Stack, 52, Stamford, CT 1:45:53 11:22 68 1 W60 Dale Sweeney, 61*, New Canaan, CT 1:46:59 11:29 69 23 OpW Kathleen Turner, 26*, Fairfield, CT 1:47:23 11:31 145 47 M40 Cameron Rice, 40, Norwalk, CT 1:47:43 11:33 146 33 OpM Steven Grimm, 19, Norwalk, CT 1:48:59 11:42 147 48 M40 Andy Berman, 41, Shelton, CT 1:49:03 11:42 148 20 M60 Stephen Grathwohl, 67, Fairfield, CT 1:50:42 11:53
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

149 49 M40 Jeffrey Weisman, 45, New Haven, CT 2:05:54 13:31
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

150 47 M50 D. Mark Wheeler, 52, New Fairfield, CT 2:25:00 15:33
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | Top

151 21 M60 Karl Eilers, 62, Danbury, CT 2:34:14 16:33 * indicates females 2 finishers among Males (no age given) 33 finishers among Men Under 40 49 finishers among Men 40 - 49 47 finishers among Men 50 - 59 21 finishers among Men 60 & Up 23 finishers among Women Under 40 27 finishers among Women 40 - 49 16 finishers among Women 50 - 59 1 finishers among Women 60 & Up 1 finishers among Females (no age given) 152 male finishers 68 female finishers 220 total finishers

AGE GROUP FINISHERS

       CLASS  
PLACE   PLACE            FINISHER                  TIME    PACE

Men Under 40
    3    1  Pat Dennen, 34, Norwalk, CT                55:44    5:59
    4    2  Tony Perugini, 34, Oxford, CT              58:55    6:19
    5    3  Yuzo Aramaki, 35, Cos Cob, CT              59:05    6:20
    6    4  Jeffrey Zawacki, 32, Fairfield, CT         59:07    6:21
    7    5  Jeff Watson, 33, Stamford, CT              59:16    6:22

Men 40 - 49
    2    1  Aaron Heath, 40, White Plains, NY          55:19    5:56
    8    2  Kenneth Merrick, 45, New Fairfield, CT     59:48    6:25
    9    3  Joe Lemay, 49, Danbury, CT               1:00:17    6:28
   10    4  Wantuil Souza, 47, Bridgeport, CT        1:00:51    6:32
   12    5  Larry Ikard, 40, New Canaan, CT          1:01:37    6:37

Men 50 - 59
   13    1  Paul Greenberg, 53, Westport, CT         1:01:48    6:38
   15    2  Roger Harper, 54, New Canaan, CT         1:02:23    6:42
   16    3  Billy Barone, 50, New Haven, CT          1:02:36    6:43
   21    4  Michael Moccia, 54, Yorktown Heights, NY 1:03:48    6:51
   22    5  Roger Maheiu, 51, Torrington, CT         1:04:47    6:57

Men 60 & Up
   32    1  Bruce Cook, 62, Greenwich, CT            1:07:23    7:14
   46    2  John Krasniewicz, 63, Old Greenwich, CT  1:10:04    7:31
   49    3  Dan Clark, 61, Stamford, CT              1:10:27    7:33
   72    4  Scott Harrison, 60, Darien, CT           1:14:32    8:00
   74    5  Bob Hermesch, 64, Croton On Hudson, NY   1:14:48    8:02

Women Under 40
    3    1  Allison Goldstein, 29, Jersey City, NJ   1:04:38    6:56
    5    2  Tina Senft-Batoh, 30, Trumbull, CT       1:06:43    7:09
    6    3  Mary Johnson, 27, Hamden, CT             1:07:15    7:13
    7    4  Jamie Whittendale, 26, Stamford, CT      1:09:05    7:25
    8    5  Jeanne Halloran, 36, Redding, CT         1:09:58    7:30

Women 40 - 49
    2    1  Liz Herbert, 46, Darien, CT              1:03:15    6:47
    4    2  Aimee Patel, 40, Hamden, CT              1:06:12    7:06
   10    3  Benedicte Uguen, 40, Briarcliff Manor, NY
                                                            1:11:34    7:41
   13    4  Sawsan Fayad, 40, Danbury, CT            1:12:54    7:49
   14    5  Jennifer Barrett, 41, New Haven, CT      1:12:58    7:50

Women 50 - 59
   11    1  Susan Chiovitti, 53, Thomaston, CT       1:11:51    7:42
   12    2  Ann Williams, 50, Old Greenwich, CT      1:12:29    7:47
   28    3  Corliss Spencer, 54, New Canaan, CT      1:19:58    8:35
   32    4  Mimi Owen, 51, New Canaan, CT            1:21:39    8:46
   36    5  Jane Hoffmann, 52, Wilton, CT            1:23:24    8:57

Women 60 & Up
   68    1  Dale Sweeney, 61, New Canaan, CT         1:46:59   11:29

Results produced with
Apple Raceberry JaM
Made on a Mac
ChronoTrack Timing Results by Club Connecticut
Problem or question regarding your result? Email clubct@clubct.org

Top

Return to Club Connecticut home page.