Miles for Myles

May 17, 2014
5 km, Rowayton, CT

Sunny, warm (57), dry.

MEN'S WINNER: Kevin de Regt - 19:55
WOMEN'S WINNER: Sarah Kellogg - 20:24


Results by A Laughing Cow Production

Click on the "pace" links to move about through the results.  
Use the Find option of your Web Browser to find the performance of a specific individual.

Male and female finishers numbered separately; to find your overall place, add your gender place
to that of the first finisher of the opposite gender ahead of you.

         
          CLASS  
 PLACE    PLACE            FINISHER          TIME    PACE
    1      OpM  Kevin de Regt, 24, Norwalk, CT             19:55    6:25
    2    1 M16  Sauyer Machette, 17                        20:09    6:30
    3    1 M13  Griffin Root, 15, Rowayton, CT             20:21    6:34
    1      OpW  Sarah Kellogg, 26*, Norwalk, CT            20:24    6:35
    2    1 W19  Geoffrey Sweitzer, 45*, Rowayton, CT       20:29    6:36
    4    2 M16  Tom Skipper, 16                            20:49    6:43
    5    3 M16  Drew Pace, 17                              20:50    6:43
    3    2 W19  Jill Klein, 44*, Rowayton, CT              21:12    6:50
    6    1 M19  Mike Vodola Jr., 39, Darien, CT            21:12    6:50
    4    3 W19  Allison Coeman, 28*                        21:22    6:54
    7    2 M13  Chris Giordano, 15                         21:28    6:55
    8    3 M13  Andrew Matthews, 14                        21:29    6:56
    9    4 M16  Keegan Roberts, 18                         21:35    6:58
   10    2 M19  Deven Machette, 20                         21:36    6:58
    5    4 W19  Erica Merrill, 50*, Rowayton, CT           21:38    6:59

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

11 5 M16 Colby Scove, 16 21:42 7:00 6 5 W19 L. Beven, 30* 21:52 7:03 12 3 M19 John Ward, 38 21:53 7:04 7 6 W19 Sarah Lane, 33* 21:55 7:04 13 4 M19 Adam Carter, 22, Rowayton, CT 22:04 7:07 14 4 M13 Jack Torrfalba, 14 22:05 7:07 8 7 W19 Shanna Miller, 34*, Stamford, CT 22:06 7:08 15 5 M19 Paul Salmoe, 33 22:18 7:12 16 6 M16 Owen Beringer, 17 22:22 7:13 17 6 M19 Geoff Beringer, 49 22:23 7:13 18 7 M16 Degen Reeves, 17 22:34 7:17 19 8 M16 Douglas Thomson, 17 22:35 7:17 9 1 W16 Hannah Skipper, 18* 22:40 7:19 20 5 M13 James Fay, 14 22:44 7:20 21 1 JrM Teddy Keelin, 9 22:47 7:21 22 9 M16 Sam Starkman, 17 22:48 7:21 23 7 M19 David Short, 53 22:50 7:22 24 10 M16 Alex Scallion, 17 23:06 7:27 25 6 M13 Jake Berkowitz, 14 23:11 7:29 26 7 M13 Matt Gaiyas, 15 23:13 7:29 27 8 M13 Richrd Clemens, 15 23:14 7:30 10 1 W13 Mary Myers, 15* 23:15 7:30 28 1 M60 Kerry Barutti, 66 23:16 7:30 11 2 W13 Sabrina McDonnell, 15* 23:19 7:31 29 11 M16 Will Crane, 17 23:25 7:33 30 12 M16 Chris Graves, 16 23:26 7:34 31 9 M13 Jack Coulter, 15 23:48 7:41 32 13 M16 John Flynn, 17 23:51 7:42 33 14 M16 Jacob Padro, 18 23:55 7:43 12 8 W19 Arlety Campos, 38* 24:00 7:45 34 Salmone 24:01 7:45 35 15 M16 Justin Hofnagel, 17 24:02 7:45 36 10 M13 Chris Gordon, 15 24:03 7:45 37 11 M13 Brendan Huertas, 14 24:07 7:47 38 16 M16 Aman Karunakaran, 16 24:12 7:48 39 8 M19 John Cross, 40 24:13 7:49 40 17 M16 Floria Van Dijk, 17 24:17 7:50 13 9 W19 Elizabeth Lahaussois, 53* 24:25 7:53 41 12 M13 Liam Carroll, 13 24:26 7:53 42 13 M13 Gauin McGee, 13, Norwalk, CT 24:29 7:54 43 9 M19 Luong My-Thanh, 57, Rowayton, CT 24:32 7:55 44 10 M19 Philip Bowman, 40, Westport, CT 24:38 7:57 45 1 M10 Will Coale, 10 24:41 7:58 46 11 M19 John Fallon, 43 24:43 7:58
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

47 2 JrM Ducan Carlson, 1 24:48 8:00 48 12 M19 Andrew Carlson, 37 24:51 8:01 49 13 M19 Davidson McCulloh, 48, Stamford, CT 24:57 8:03 14 2 W16 Sophie Lemner, 16* 24:58 8:03 15 3 W16 Megan Root, 17* 24:58 8:03 50 14 M19 Michael Wallace, 57, Rowayton, CT 25:00 8:04 16 10 W19 Wendy Root, 46* 25:08 8:06 17 11 W19 Laura Czegledi, 32* 25:09 8:07 51 15 M19 Justin Zerega, 45 25:10 8:07 52 16 M19 Justin McLaughlin, 28 25:34 8:15 53 18 M16 Chris Whnthrop, 16 25:37 8:16 54 14 M13 Jack Torrealba, 14, Rowayton, CT 25:57 8:22 55 15 M13 Will Greegaira, 15 26:01 8:24 56 16 M13 Brendan Mills, 13 26:12 8:27 57 17 M13 Wasy Almonte, 15 26:18 8:29 18 12 W19 Lissa Short, 52* 26:19 8:29 19 13 W19 Jeanne Simon, 55* 26:20 8:30 58 18 M13 Jack Farrar, 13 26:20 8:30 59 19 M16 Max Blumenthal, 17 26:21 8:30 60 20 M16 matt downey, 17 26:22 8:30 61 2 M10 Holden Zerega, 12 26:26 8:32 20 14 W19 Kirby Stirland, 27*, Rowayton, CT 26:33 8:34 62 #133 26:34 8:34 83 Turkey 8:34 8:36 63 21 M16 Michael Bogski, 16 27:07 8:45 64 17 M19 Chris Lemner, 46 27:09 8:45 86 Turkey 8:45 8:45 21 4 W16 morgan gedney, 18* 27:09 8:45 22 3 W13 Carey Hocker, 15*, Darien, CT 27:10 8:46 23 5 W16 Morgan Tienken, 16*, Darien, CT 27:10 8:46 24 6 W16 Alli Lowitz, 16* 27:14 8:47 25 4 W13 Jane Bredahl, 15* 27:24 8:50 65 19 M13 Ari Lander, 14 27:30 8:52 26 15 W19 Suzanne Taylor, 45*, New Canaan, CT 27:34 8:54 27 16 W19 Jennifer Hansmann, 40*, Stamford, CT 27:36 8:54 28 17 W19 Dina Fay, 45* 27:48 8:58
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

66 18 M19 Mark Cohen, 51 27:53 9:00 67 2 M60 Barry Minnerly, 62, Rowayton, CT 28:07 9:04 29 18 W19 Jacki Dillon, 44* 28:33 9:13 68 19 M19 Paul Curtin, 45 28:37 9:14 69 3 M10 Tyler Vodola, 10, Darien, CT 28:37 9:14 30 5 W13 Kaileigh Doyle, 13* 28:42 9:15 31 1 W10 Cassidy Nash, 11*, Rowayton, CT 28:42 9:15 32 19 W19 Brooke Weicker, 24* 28:50 9:18 70 20 M19 Bill Latimer, 44, Darien, CT 28:50 9:18 33 6 W13 Anna Bean, 14* 28:59 9:21 34 7 W13 Charlotte Hussey, 13* 28:59 9:21 35 20 W19 Kathleen Keady, 38* 29:02 9:22 71 #168 29:03 9:22 36 21 W19 Allison Richards, 28*, Darien, CT 29:05 9:23 37 8 W13 Kaela Thompson, 14* 29:08 9:24 72 Graham Manning 29:10 9:25 73 20 M13 Michael Claps, 14 29:14 9:26 38 9 W13 Delaney Oak, 13*, Norwalk, CT 29:16 9:26 39 2 W10 Maggie Sovak, 10* 29:17 9:27 74 21 M19 Jonathan Skipper, 48 29:18 9:27 40 22 W19 Grayson Coale, 43* 29:24 9:29 41 3 W10 Mia Sweitzer, 10*, Rowayton, CT 29:28 9:30 75 3 M60 Richard Marsh, 61, Clinton, CT 29:35 9:33 76 22 M16 Paul Salata, 17 29:35 9:33 42 23 W19 Kristin Maloney, 48* 29:47 9:36 43 24 W19 Christine Smith, 47* 29:55 9:39 44 1 JrW Annalise Wolters, 9*, Norwalk, CT 29:56 9:39 77 23 M16 Matt Salata, 16 29:56 9:39 78 4 M10 Adam Shaak, 12 29:57 9:40 79 22 M19 Roger Smith, 46, Sleepy Hollow, NY 30:08 9:43 80 23 M19 Rob Chesley, 41 30:08 9:43 127 Turkey 9:43 9:44 81 #159 30:09 9:44 82 3 JrM Carsten Doyle, 8 30:10 9:44 83 24 M19 Ken Doyle, 49 30:15 9:45 45 2 JrW Justine Luth, 9* 30:16 9:46 46 3 JrW Ceclia Wolters, 7*, Norwalk, CT 30:17 9:46 47 1 W60 Donna Reeves, 60* 30:18 9:46 134 Turkey 9:46 9:46 84 21 M13 Will Halltippiny, 13 30:26 9:49 136 Turkey 9:49 9:50 48 10 W13 Sarah Beringer, 15* 30:46 9:55 49 7 W16 Sonya Smith, 16*, Sleepy Hollow, NY 30:46 9:55 85 25 M19 Martin Yallop, 46, Rowayton, CT 30:47 9:56 86 4 JrM Griffin Beringer, 8 30:47 9:56
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

50 4 JrW Rose Dunne, 8* 31:03 10:01 87 26 M19 Harrison Dunne, 43 31:34 10:11 51 5 JrW Alice Nash, 8*, Rowayton, CT 31:41 10:13 144 Turkey 10:13 10:14 52 6 JrW Brooke Coale, 7* 31:58 10:19 88 24 M16 Zach Pirraglia, 16 32:11 10:23 53 2 W60 Pat Halbert, 66* 32:11 10:23 54 25 W19 Lara Walsh, 45* 32:12 10:23 89 5 M10 Ryan Roberts, 10, Darien, CT 32:40 10:32 55 26 W19 Gail Bisher, 47* 32:58 10:38 90 27 M19 Mat Bisher, 39 32:58 10:38 152 Turkey 10:38 10:39 56 27 W19 Crista Bazoian, 49*, Norwalk, CT 33:00 10:39 57 7 JrW Lindsay Root, 8* 33:08 10:41 91 22 M13 Renzo Pablo, 14 33:08 10:41 58 8 W16 Seeley Fancher, 18*, Rowayton, CT 33:10 10:42 59 9 W16 Nicole Lue, 18* 33:14 10:43 60 28 W19 Barbara Callaghan, 57* 33:15 10:44 61 29 W19 Wendy Blattman, 55*, Norwalk, CT 33:16 10:44 62 4 W10 Sloane Latimer, 11*, Darien, CT 33:16 10:44 63 30 W19 Audrey Lombard, 52*, Ambler, PA 33:24 10:46 92 28 M19 Jerome Lombard, 53, Ambler, PA 33:38 10:51 64 11 W13 Julia Ely, 14* 33:59 10:58
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

65 12 W13 Caith Bazoian, 13*, Norwalk, CT 34:09 11:01 93 29 M19 Alex Ely, 44 34:10 11:01 94 #26 34:15 11:03 66 13 W13 Kerara Myerson, 14* 34:32 11:08 67 31 W19 Janet Oak, 47*, Norwalk, CT 34:34 11:09 68 14 W13 Emma Curtin, 15* 35:06 11:19 95 23 M13 Wyatt Machette, 13, Norwalk, CT 35:34 11:28 69 32 W19 Smitha Govindan, 49* 35:35 11:29 96 30 M19 Tom Guarcello, 57 35:57 11:36 173 Turkey 11:36 11:37 97 6 M10 Liam Beringer, 10 36:21 11:44 98 7 M10 Cole Murphy, 10 36:35 11:48 70 5 W10 Lauren Hassell, 10*, Rowayton, CT 36:47 11:52 71 33 W19 Jennifer Hassell, 42*, Rowayton, CT 36:47 11:52 72 34 W19 Gillian Minnerly, 19*, Rowayton, CT 36:48 11:52 73 35 W19 Mary Cambareri, 46*, Norwalk, CT 36:52 11:54 74 6 W10 Natalie Smith, 12*, Sleepy Hollow, IL 37:04 11:57
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

75 10 W16 Taylor Hart, 16* 37:12 12:00 76 11 W16 Haley Okun, 18* 37:46 12:11 77 15 W13 Madeleine Keane, 14* 37:46 12:11 78 36 W19 Lisa Firenre, 51* 37:49 12:12 79 7 W10 Fiona Degen, 11* 38:09 12:18 99 #28 38:33 12:26 80 16 W13 eleanor smith, 14* 39:32 12:45 81 17 W13 rachel smith, 13* 39:41 12:48 82 37 W19 Jenny Woolston, 33* 39:55 12:53 83 38 W19 Chris Lue, 48*, Rowayton, CT 39:56 12:53 84 39 W19 Kristen Binkley, 37* 40:02 12:55 85 40 W19 Clodagh McCoole, 47* 40:02 12:55 100 8 M10 jake berry, 10, Darien, CT 40:03 12:55 101 24 M13 Blair Caccam, 15 40:03 12:55 102 #118 40:03 12:55
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

103 25 M13 Grayson Peters, 15 40:34 13:05 86 12 W16 megan berry, 17*, Darien, CT 40:40 13:07 104 26 M13 Scott Joneer, 15 40:44 13:08 105 27 M13 Jensen Peters, 15 40:58 13:13 200 Turkey 13:13 13:13 87 41 W19 Cariyn Payniter, 47* 41:27 13:22 106 5 JrM Michael Widmer, 9 41:27 13:22 203 Turkey 13:22 13:32 204 Turkey 13:32 13:32 205 Turkey 13:32 13:35 107 #155 42:06 13:35 108 #154 42:08 13:35 88 42 W19 Yanibel Guevara, 35* 42:34 13:44 109 31 M19 Jeff Bazoian, 46, Norwalk, CT 42:34 13:44 110 #151 42:47 13:48 89 43 W19 Jennifer Friedrichsen, 42* 42:48 13:48 111 #152 42:48 13:48 112 32 M19 Charlie Carroll, 53 42:53 13:50 90 44 W19 Barici Boringer, 22* 42:55 13:51 215 Turkey 13:51 0 91 8 W10 charlotte Walsh, 10* 0 92 9 W10 Kate Ely, 10* 0
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

93 18 W13 Lindsay Walsh, 15* 45:40 14:44 94 8 JrW Kyle Latimer, 9*, Darien, CT 45:40 14:44 95 45 W19 Barbara Latimer, 43*, Darien, CT 46:05 14:52 113 #1601 46:10 14:54
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

114 #1602 46:56 15:08 223 Turkey 15:08 15:09 96 46 W19 Kim Healy, 45* 47:08 15:12 115 9 M10 Declan Healy, 10 47:09 15:13 97 Jane Hussey* 47:10 15:13 98 9 JrW Sarah Hussey, 9* 47:41 15:23 116 33 M19 Per Sekse, 57, Darien, CT 47:41 15:23 99 47 W19 Jeanne Sekse, 54* 48:08 15:32 100 10 JrW Isabella Mose, 7* 48:08 15:32 101 48 W19 Talita Moss, 36* 48:10 15:32 102 49 W19 Erin Lane, 35*, Rowayton, CT 48:11 15:33 103 11 JrW Hannah Blair, 5* 48:14 15:34 117 #1008 48:14 15:34 104 50 W19 Sue Blair, 45* 48:30 15:39 118 #1007 49:04 15:50
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

105 3 W60 Myrna Chiesa, 73*, Norwalk, CT 50:04 16:09 119 34 M19 Denis Kelly, 44, Rowayton, CT 50:06 16:10 106 51 W19 Leslie Kelly, 44*, Rowayton, CT 50:06 16:10 120 #120 50:32 16:18 121 #121 50:36 16:19 107 52 W19 Pamela Ferguson, 46*, Darien, CT 50:38 16:20 108 53 W19 Kerrie Kelley, 45*, F 50:38 16:20 109 4 W60 Kelsey Doyle, 87* 50:43 16:22 110 54 W19 Siluia Doyle, 49* 50:44 16:22 111 10 W10 Maisy Paynter, 11* 50:54 16:25 112 11 W10 Stoane Hafner, 11* 50:56 16:26 122 #1603 51:18 16:33 123 #1604 52:18 16:52 113 5 W60 Mareaget Steele, 63* 52:26 16:55
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

124 4 M60 Patrick Steele, 66 52:46 17:01 114 55 W19 Georgie Farrar, 48* 52:48 17:02 115 6 W60 Susan Bucciacelli, 61*, Norwalk, CT 52:48 17:02 116 7 W60 Linda Fritch, 67* 52:54 17:04 125 28 M13 Jakob Smith, 14, Sleepy Hollow, NY 52:55 17:04 126 6 JrM Kieren Degen, 5 53:45 17:20 127 7 JrM Paxton Zerega, 8 53:46 17:21 117 56 W19 elizabeth berry, 48*, Darien, CT 53:49 17:22 128 5 M60 Glenn Finley, 60, Bronx, NY 53:49 17:22 118 57 W19 Victoria Monteleone, 37*, Bronx, NY 54:08 17:28 129 35 M19 Louis Zazzarino, 37, Bronx, NY 54:14 17:30 130 8 JrM John Gedney, 9 54:45 17:40 131 9 JrM Jack Kelley, 9 54:50 17:41 132 10 JrM Peter Ferguson, 9, Darien, CT 55:01 17:45 133 6 M60 Rick Pank, 77 55:05 17:46 119 8 W60 Brenda Pank, 74* 55:08 17:47 134 36 M19 Frgd Bleringer, 55 55:10 17:48 120 58 W19 Katherine Beringer, 57* 55:12 17:48 135 #153 55:23 17:52 136 11 JrM Sean Roberts, 6, Darien, CT 55:23 17:52 137 10 M10 Ted Roberts, 12, Darien, CT 55:46 17:59
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

138 37 M19 Max Roberts, 44, Darien, CT 55:48 18:00 121 59 W19 Betsy Roberts, 41*, Darien, CT 56:02 18:05 122 9 W60 Ellen Mulhearn, 67* 56:04 18:05 123 60 W19 Gaylen Nash, 45*, Rowayton, CT 56:05 18:05 124 61 W19 Holly Jespersen, 39*, Darien, CT 56:05 18:05 125 62 W19 Elizabeth Parady, 42*, Southport, CT 56:06 18:06 126 63 W19 Malin Testor, 42* 56:06 18:06 127 64 W19 Helen Werngren, 49* 56:26 18:12 128 65 W19 Anna Eliasson, 45* 56:32 18:14 129 10 W60 Deb Douglas, 62* 56:40 18:17 139 29 M13 Emmett Degen, 14 56:50 18:20 140 30 M13 Grayson Beringer, 13 56:54 18:21 141 Kevin Quirk 56:55 18:22 142 #166 56:55 18:22 130 66 W19 Debra Downey, 52* 56:55 18:22 131 67 W19 Debra Downey, 51*, Norwalk, CT 56:56 18:22 143 #165 57:00 18:23 144 Dina Quirk 57:07 18:25 145 7 M60 Thomas Scallion, 61, Norwalk, CT 57:28 18:32 132 11 W60 Rosanne Scallion, 61*, Norwalk, CT 57:29 18:33
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

133 12 W10 Amelia Majewski, 10*, Rowayton, CT 1:00:14 19:26 146 #1504 1:00:15 19:26 134 68 W19 Marla Majewski, 40*, Rowayton, CT 1:00:15 19:26 135 69 W19 Georgette Diamandis, 40* 1:00:43 19:35 136 12 W60 Ann Williams, 63*, Darien, CT 1:01:18 19:46 147 8 M60 Bob Williams, 63, Darien, CT 1:01:23 19:48 148 38 M19 Ryan Jones, 29, Norwalk, CT 1:01:24 19:48 137 70 W19 Megan Jones, 34*, Norwalk, CT 1:01:26 19:49 149 9 M60 Joseph D'Agostin, 72, Norwalk, CT 1:01:26 19:49
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

138 Callyn Stanley*, Darien, CT 1:04:01 20:39 150 39 M19 John Stanley, 41, Darien, CT 1:05:04 20:59
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | 12:00 | 13:00 | 14:00 | 15:00 | 16:00 | Top

151 10 M60 Fritz Brown, 65, Edina, MN 1:05:14 21:03 139 13 W60 Judy Brown, 65*, Edina, MN 1:05:15 21:03 152 11 M60 Russull Staly, 71 1:05:15 21:03 140 71 W19 Lindsay Stanley, 35*, Darien, CT 1:05:16 21:03 * indicates females 28 finishers among Males (no age given) 11 finishers among Men Under 10 10 finishers among Men 10 - 12 30 finishers among Men 13 - 15 24 finishers among Men 16 - 18 39 finishers among Men 19 - 59 11 finishers among Men 60 & Up 11 finishers among Women Under 10 12 finishers among Women 10 - 12 18 finishers among Women 13 - 15 12 finishers among Women 16 - 18 71 finishers among Women 19 - 59 13 finishers among Women 60 & Up 2 finishers among Females (no age given) 153 male finishers 139 female finishers 292 total finishers Age Groups CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Open Men 1 1 M19 Kevin de Regt, 24, Norwalk, CT 19:55 6:25 Open Women 1 1 W19 Sarah Kellogg, 26, Norwalk, CT 20:24 6:35 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Men Under 10 21 1 Teddy Keelin, 9 22:47 7:21 47 2 Ducan Carlson, 1 24:48 8:00 82 3 Carsten Doyle, 8 30:10 9:44 86 4 Griffin Beringer, 8 30:47 9:56 106 5 Michael Widmer, 9 41:27 13:22 Men 10 - 12 45 1 Will Coale, 10 24:41 7:58 61 2 Holden Zerega, 12 26:26 8:32 69 3 Tyler Vodola, 10, Darien, CT 28:37 9:14 78 4 Adam Shaak, 12 29:57 9:40 89 5 Ryan Roberts, 10, Darien, CT 32:40 10:32 Men 13 - 15 3 1 Griffin Root, 15, Rowayton, CT 20:21 6:34 7 2 Chris Giordano, 15 21:28 6:55 8 3 Andrew Matthews, 14 21:29 6:56 14 4 Jack Torrfalba, 14 22:05 7:07 20 5 James Fay, 14 22:44 7:20 Men 16 - 18 2 1 Sauyer Machette, 17 20:09 6:30 4 2 Tom Skipper, 16 20:49 6:43 5 3 Drew Pace, 17 20:50 6:43 9 4 Keegan Roberts, 18 21:35 6:58 11 5 Colby Scove, 16 21:42 7:00 Men 19 - 59 6 1 Mike Vodola Jr., 39, Darien, CT 21:12 6:50 10 2 Deven Machette, 20 21:36 6:58 12 3 John Ward, 38 21:53 7:04 13 4 Adam Carter, 22, Rowayton, CT 22:04 7:07 15 5 Paul Salmoe, 33 22:18 7:12 Men 60 & Up 28 1 Kerry Barutti, 66 23:16 7:30 67 2 Barry Minnerly, 62, Rowayton, CT 28:07 9:04 75 3 Richard Marsh, 61, Clinton, CT 29:35 9:33 124 4 Patrick Steele, 66 52:46 17:01 128 5 Glenn Finley, 60, Bronx, NY 53:49 17:22 CLASS PLACE PLACE FINISHER TIME PACE Women Under 10 44 1 Annalise Wolters, 9, Norwalk, CT 29:56 9:39 45 2 Justine Luth, 9 30:16 9:46 46 3 Ceclia Wolters, 7, Norwalk, CT 30:17 9:46 50 4 Rose Dunne, 8 31:03 10:01 51 5 Alice Nash, 8, Rowayton, CT 31:41 10:13 Women 10 - 12 31 1 Cassidy Nash, 11, Rowayton, CT 28:42 9:15 39 2 Maggie Sovak, 10 29:17 9:27 41 3 Mia Sweitzer, 10, Rowayton, CT 29:28 9:30 62 4 Sloane Latimer, 11, Darien, CT 33:16 10:44 70 5 Lauren Hassell, 10, Rowayton, CT 36:47 11:52 Women 13 - 15 10 1 Mary Myers, 15 23:15 7:30 11 2 Sabrina McDonnell, 15 23:19 7:31 22 3 Carey Hocker, 15, Darien, CT 27:10 8:46 25 4 Jane Bredahl, 15 27:24 8:50 30 5 Kaileigh Doyle, 13 28:42 9:15 Women 16 - 18 9 1 Hannah Skipper, 18 22:40 7:19 14 2 Sophie Lemner, 16 24:58 8:03 15 3 Megan Root, 17 24:58 8:03 21 4 morgan gedney, 18 27:09 8:45 23 5 Morgan Tienken, 16, Darien, CT 27:10 8:46 Women 19 - 59 2 1 Geoffrey Sweitzer, 45, Rowayton, CT 20:29 6:36 3 2 Jill Klein, 44, Rowayton, CT 21:12 6:50 4 3 Allison Coeman, 28 21:22 6:54 5 4 Erica Merrill, 50, Rowayton, CT 21:38 6:59 6 5 L. Beven, 30 21:52 7:03 Women 60 & Up 47 1 Donna Reeves, 60 30:18 9:46 53 2 Pat Halbert, 66 32:11 10:23 105 3 Myrna Chiesa, 73, Norwalk, CT 50:04 16:09 109 4 Kelsey Doyle, 87 50:43 16:22 113 5 Mareaget Steele, 63 52:26 16:55

Return to home page.