Results of September 11-12, 2012 Meets

September 11

Wilton/Bassick/Trumbull/Trinity at Staples

Boys Varsity 5,000m

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Staples                  15    1    2    3    4    5    6    7   17:24      1:24
  2   Trinity Catholic         50    8    9   10   11   12             23:48      2:14
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Staples                  19    1    2    4    5    7    9   12   17:24      1:24
  2   Trumbull                 38    3    6    8   10   11   13   14   17:58        55
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Staples                  23    1    4    5    6    7    8   10   17:24      1:24
  2   Wilton                   37    2    3    9   11   12   13   14   18:11      2:51
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Trumbull                 15    1    2    3    4    5    6    7   17:58        55
  2   Trinity Catholic         50    8    9   10   11   12             23:48      2:14
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Wilton                   15    1    2    3    4    5    6    7   18:11      2:51
  2   Trinity Catholic         50    8    9   10   11   12             23:48      2:14
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Trumbull                 26    3    4    5    6    8   10   11   17:58        55
  2   Wilton                   31    1    2    7    9   12   13   14   18:11      2:51


 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Henry Wynne, Sr             16:27    5:17  Staples
    2  Spencer Brown, So           16:38    5:21  Wilton
    3  Matt Caswell, Sr            17:32    5:38  Wilton
    4  Oliver Hickson, So          17:33    5:39  Staples
    5  Austin Held, Jr             17:33    5:39  Trumbull
    6  Samuel Cohen, Sr            17:34    5:39  Staples
    7  Peter Elkind, Jr            17:37    5:40  Staples
    8  Rami Mohamed, Sr            17:47    5:43  Trumbull
    9  Patrick Nolan, Sr           17:50    5:44  Staples
   10  Nicholas Laskos, Sr         17:55    5:46  Trumbull
   11  Brad Payne, Sr              18:02    5:48  Staples
   12  Nick Grew, So               18:07    5:50  Trumbull
   13  Spencer Taylor, Sr          18:23    5:55  Wilton
   14  Shane Romancheck, So        18:28    5:57  Trumbull
   15  William McDonald, Jr        18:35    5:59  Staples
   16  Jake Berman, So             18:36    5:59  Staples

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

17 Owen Mellin, Sr 18:53 6:05 Wilton 18 Griffin Stein, Jr 18:57 6:06 Staples 19 Zack Teixiera, Sr 19:00 6:07 Trumbull 20 Kevin Crossley, Sr 19:10 6:10 Trumbull 21 Alan Kryskiewiez, So 19:28 6:16 Trumbull 22 Derek Stang, Sr 19:29 6:16 Wilton 23 Christopher Driscoll, Sr 19:32 6:17 Staples 24 Kristian Langholm, Jr 19:32 6:17 Wilton 25 David Hernandez, Sr 19:34 6:18 Wilton 26 Jake Atlas, So 19:34 6:18 Staples 27 Thomas Baccaro, Jr 19:40 6:20 Trumbull 28 Mike Calhoun, So 19:47 6:22 Trumbull 29 Tyler Marks, Jr 19:47 6:22 Staples 30 Gregory Fisher, So 19:48 6:22 Staples 31 Luis Cruz, So 19:48 6:22 Staples 32 Brendan Welch, Jr 20:02 6:27 Trumbull 33 Matt Ferraro, Sr 20:09 6:29 Trumbull 34 Nathan Briglin, So 20:12 6:30 Wilton 35 Alexander Ellman, Sr 20:14 6:31 Staples 36 Travis Taylor, Sr 20:16 6:31 Wilton 37 Justin Hoelzl, Fr 20:18 6:32 Wilton 38 Jack DeAngelis, So 20:18 6:32 Wilton 39 Dan Rouleau, So 20:27 6:35 Trumbull 40 Daniel Landy, So 20:32 6:36 Staples 41 Patrick Moore, Fr 20:42 6:40 Wilton 42 Max Kurzner, Sr 20:45 6:41 Staples 43 Nick DiCorato, So 21:05 6:47 Wilton 44 Nick Buchta, Sr 21:10 6:49 Trumbull 45 Chris Stella, Sr 21:13 6:50 Trumbull 46 Tyus Southern, So 21:36 6:57 Wilton 47 Sam McKinney, Jr 21:39 6:58 Trumbull
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

48 Will Sun, Jr 21:57 7:04 Trumbull 49 david Wilson, Jr 22:00 7:05 Wilton 50 Cole Bocchino, So 22:23 7:12 Trumbull 51 Erik McKenna, Fr 22:55 7:22 Trinity Catholic 52 James Conlon, Jr 23:10 7:27 Trinity Catholic 53 Nick Murphy, Jr 23:12 7:28 Wilton 54 Peter Jensen, Sr 23:18 7:30 Wilton 55 Sean Epp, Jr 23:25 7:32 Trinity Catholic 56 Peter Soucy, Jr 24:22 7:51 Trinity Catholic 57 Matthew Lin, Jr 24:43 7:57 Wilton
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

58 Andrew Miliaresis, Sr 25:09 8:05 Trinity Catholic

Girls Varsity 4,400m

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Staples                  25    1    3    5    7    9   10   11   19:12      1:41
  2   Trumbull                 32    2    4    6    8   12   13   14   19:40      1:42
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Wilton                   20    2    3    4    5    6    7   12   18:46        41
  2   Staples                  39    1    8    9   10   11   13   14   19:12      1:41
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Wilton                   15    1    2    3    4    5    7   11   18:46        41
  2   Trumbull                 45    6    8    9   10   12   13   14   19:40      1:42


 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Hannah DeBalsi, Fr          18:06    6:37  Staples
    2  Alex Fiesel, Sr             18:19    6:42  Wilton
    3  Alosha Southern, Sr         18:37    6:48  Wilton
    4  Keiley Gaston, Jr           18:55    6:55  Wilton
    5  Sarah Healy, Jr             18:58    6:56  Wilton
    6  Casey Chase, Jr             19:00    6:57  Wilton
    7  Alexa Pfohl, Sr             19:02    6:57  Trumbull

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

8 Maddie Murphy, Jr 19:10 7:00 Wilton 9 Erica Hefnawy, So 19:10 7:00 Staples 10 Rebecca Buck, Jr 19:13 7:02 Trumbull 11 Alexandra O'Kane, Sr 19:15 7:02 Staples 12 Sara Steere, Sr 19:39 7:11 Trumbull 13 Caroline Corbally, Sr 19:43 7:13 Staples 14 Olivia Nestro, Jr 19:44 7:13 Trumbull 15 Georgia Kursten, Sr 19:47 7:14 Staples 16 Kate Williams, Fr 19:49 7:15 Wilton 17 Lauren Prospect, Sr 19:53 7:16 Wilton 18 Cailey Troller, Sr 20:11 7:23 Wilton 19 Kellen Smithson, Jr 20:29 7:29 Staples 20 Judy Feng, Sr 20:30 7:30 Staples 21 Corrigan Serpa, Sr 20:34 7:31 Wilton 22 Casey Healey, Sr 20:44 7:35 Trumbull 23 Rebecca Konowitz, Sr 20:44 7:35 Staples 24 Katharine Smith, Fr 20:52 7:38 Staples 25 Paige Haviland, Jr 21:01 7:41 Trumbull 26 Jordyn Patterson, Jr 21:07 7:43 Staples 27 Margaret Colias, Fr 21:11 7:45 Wilton 28 Kim Holmgren, Jr 21:18 7:47 Wilton 29 Camilla Broccolo, Jr 21:18 7:47 Staples 30 Angelee Parmar, Fr 21:20 7:48 Staples 31 Amanda Pfohl, So 21:21 7:48 Trumbull 32 Mikayla Doyle, Jr 21:24 7:49 Wilton 33 Julie Provenzano, So 21:30 7:52 Trumbull 34 Melissa Giblin, Sr 21:36 7:54 Trumbull 35 Kimberly Gladitsch, So 21:44 7:57 Staples 36 Anna Eichhorn, Fr 21:47 7:58 Staples
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

37 Carly Steckel, Jr 22:34 8:15 Staples 38 Sarah Mahoney, So 22:36 8:16 Staples 39 Jessica Haroun, Jr 22:44 8:19 Staples 40 Meghan Farrell, So 22:50 8:21 Trumbull 41 Lily Ge, Sr 23:02 8:25 Wilton 42 Adriana Deonarine, Fr 24:19 8:54 Wilton
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

43 Emily Alonso, Jr 25:17 9:15 Wilton 44 Anabel George, Sr 25:40 9:23 Wilton 45 Vivian Hong, So 25:43 9:24 Wilton

Greenwich/Norwalk/Central at St. Joe's

Boys Varsity 5,000m

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Greenwich                24    1    3    4    6   10   11   13   17:51      1:08
  2   Norwalk                  31    2    5    7    8    9   12   14   18:10      1:02
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Greenwich                16    1    2    3    4    6    7   14   17:51      1:08
  2   St. Joseph               43    5    8    9   10   11   12   13   18:49      1:04
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Greenwich                15    1    2    3    4    5    6    8   17:51      1:08
  2   Bridgeport Central       49    7    9   10   11   12   13   14   21:40      3:45
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Norwalk                  18    1    2    4    5    6   11   14   18:10      1:02
  2   St. Joseph               37    3    7    8    9   10   12   13   18:49      1:04
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Norwalk                  15    1    2    3    4    5    7    8   18:10      1:02
  2   Bridgeport Central       48    6    9   10   11   12   13   14   21:40      3:45
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   St. Joseph               18    1    2    4    5    6    7    8   18:49      1:04
  2   Bridgeport Central       45    3    9   10   11   12   13   14   21:40      3:45


 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Daniel Wilbanks, Sr         17:25    5:36  Greenwich
    2  Ezequiel Rodriguez, Jr      17:30    5:38  Norwalk
    3  Andrew Jarombek, Sr         17:31    5:38  Greenwich
    4  John Sulich, Jr             17:39    5:41  Greenwich
    5  Christian Bonebrake, Jr     17:57    5:47  Norwalk
    6  Mark Jarombek, Jr           18:05    5:49  Greenwich
    7  Carmine Corica, Sr          18:07    5:50  St. Joseph
    8  Dylan Ramirez, Sr           18:20    5:54  Norwalk
    9  Edwin Rosales, Sr           18:27    5:56  Norwalk
   10  Ian McGrath, Sr             18:32    5:58  Norwalk
   11  Hajime Agresta, Jr          18:33    5:58  Greenwich

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

12 Sebastian Oe, Fr 18:41 6:01 Greenwich 13 Jared Quigley, Jr 18:44 6:02 St. Joseph 14 #1398 18:53 6:05 Bridgeport Central 15 Nick Rosenau, Sr 18:56 6:06 St. Joseph 16 Brian Reilly, Sr 19:06 6:09 St. Joseph 17 Jeremy Hopwood, Jr 19:11 6:10 St. Joseph 18 Malik Weir, Sr 19:14 6:11 Norwalk 19 James Mas, Fr 19:17 6:12 St. Joseph 20 Nick Zannis, Fr 19:19 6:13 St. Joseph 21 Zachary James, Jr 19:34 6:18 Greenwich 22 Spencer Helmrich, Jr 19:37 6:19 Greenwich 23 Aidan Quigley, Jr 19:42 6:20 St. Joseph 24 Douglas Bretherton, Jr 19:56 6:25 Norwalk 25 Kyle O'Brien, So 20:03 6:27 St. Joseph 26 Jeremy Falcone, Sr 20:06 6:28 Norwalk 27 Andrew Kates, Fr 20:07 6:29 Greenwich 28 Charles Novek, So 20:17 6:32 Greenwich 29 Ross Lodato, Sr 20:20 6:33 Greenwich 30 James Manganiello, Sr 20:21 6:33 Greenwich 31 William Hessert, Jr 20:21 6:33 Norwalk 32 Anthony Salzillo, Jr 20:24 6:34 St. Joseph 33 Erik Pstrag, Jr 20:33 6:37 St. Joseph 34 Jack Guman, So 21:02 6:46 St. Joseph 35 Jon Lemanski, Jr 21:07 6:48 St. Joseph 36 Will Quigley, Fr 21:08 6:48 St. Joseph 37 Chris Haack, Jr 21:29 6:55 St. Joseph 38 #1407 21:38 6:58 Bridgeport Central 39 Joe Capio 21:41 6:59 St. Joseph
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

40 Will Gallagher, So 21:44 7:00 St. Joseph 41 Chris Denke, Jr 21:46 7:00 Norwalk 42 Evan Adlo 21:47 7:01 St. Joseph 43 William Alexander, Sr 21:47 7:01 Norwalk 44 Joshua Dyke, Fr 21:49 7:01 St. Joseph 45 Mike Lovello, Sr 21:55 7:03 St. Joseph 46 Harry Bound, Fr 21:58 7:04 Greenwich 47 Matthew Dube, Jr 22:07 7:07 Norwalk 48 Mike Magocsi, Jr 22:11 7:08 St. Joseph 49 #1399 22:32 7:15 Bridgeport Central 50 #1409 22:36 7:16 Bridgeport Central 51 #1410 22:38 7:17 Bridgeport Central 52 #1402 22:41 7:18 Bridgeport Central 53 Matt Horn 22:42 7:18 St. Joseph 54 Kevin Finn, Fr 22:44 7:19 St. Joseph
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

55 #1400 28:15 9:06 Bridgeport Central 56 #1403 28:51 9:17 Bridgeport Central 57 #1404 29:05 9:22 Bridgeport Central 58 Nick Maltese, Fr 29:10 9:23 St. Joseph

Girls Varsity 5,000m

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Greenwich                15    1    2    3    4    5    6    7   22:07      1:23
  2   Norwalk                  50    8    9   10   11   12   13   14   25:20      3:57
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Greenwich                15    1    2    3    4    5    6    7   22:07      1:23
  2   St. Joseph               50    8    9   10   11   12   13   14   25:13      2:34
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   St. Joseph               24    2    3    4    7    8    9   12   25:13      2:34
  2   Norwalk                  33    1    5    6   10   11   13   14   25:20      3:57


 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Jennnifer Goggin, So        21:16    6:51  Greenwich

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

2 Elaine Harris, So 22:06 7:07 Greenwich 3 Kana Jitsuno, Jr 22:13 7:09 Greenwich 4 Kathryn Bernstein, Sr 22:18 7:11 Greenwich 5 Emily Hunt, So 22:39 7:17 Greenwich 6 Emma Fountain, So 22:44 7:19 Greenwich 7 Amy Wyle, Fr 22:45 7:19 Greenwich 8 Claire Turner, Jr 22:57 7:23 Norwalk 9 Elizabeth Persau, Sr 23:28 7:33 Greenwich 10 Lindsey Noskin, Sr 23:37 7:36 Greenwich 11 Catherine Wright, Sr 23:38 7:36 Greenwich 12 Christine Zangrillo, Sr 24:05 7:45 St. Joseph 13 Melissa Tkacs, Jr 24:08 7:46 St. Joseph 14 Mackenzie Spadinger, So 24:36 7:55 St. Joseph
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

15 Brianna Fitzgerald, Fr 24:56 8:02 Norwalk 16 Jessica Balasa, So 24:57 8:02 Norwalk 17 Kathleen Silkman, Sr 25:27 8:12 Greenwich 18 Cheyenne Ahmad 26:34 8:33 St. Joseph 19 Erin Hurd, Sr 26:39 8:35 St. Joseph 20 Megan Kacenski, Jr 26:51 8:39 St. Joseph 21 Alexandra Troetti, Sr 26:53 8:39 Norwalk 22 Natalia Dedios 26:54 8:40 Norwalk 23 Lauren Fitzsimmons, Jr 26:56 8:40 St. Joseph 24 Marissa DiMaria, Jr 27:01 8:42 St. Joseph 25 Jenna Sheridan, Jr 27:05 8:43 Norwalk 26 Alexandra Quatrella, So 27:11 8:45 St. Joseph 27 Kerry McNamara, Sr 27:13 8:46 St. Joseph 28 Marissa Noonan, Jr 27:39 8:54 Norwalk 29 Katherine LaBash, Jr 27:42 8:55 St. Joseph 30 Kristen Frattaroli, Jr 27:49 8:57 St. Joseph
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

31 Maddie 28:25 9:09 St. Joseph 32 Holly Nelson, So 28:57 9:19 St. Joseph 33 Ava Rosato, Fr 29:10 9:23 Norwalk 34 Abby McNamara, Jr 29:27 9:29 St. Joseph 35 Isabelle Izoldi-Waldman, So 30:20 9:46 Norwalk 36 #1397 30:21 9:46 Bridgeport Central 37 Sophie DeBroff, Sr 30:55 9:57 St. Joseph
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

38 Bonnie McGrath, So 32:41 10:31 Norwalk 39 Brenna Shanahan, Jr 32:42 10:32 St. Joseph 40 Nicole Lemanski, Sr 33:48 10:53 St. Joseph 41 #1408 33:49 10:53 Bridgeport Central

Stamford/Darien/Warde at Ridgefield

Boys Varsity 5,000m

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Darien                   18    1    2    4    5    6    7    9   17:31      1:11
  2   Warde                    44    3    8   10   11   12   13   14   18:42      2:00
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Darien                   19    1    3    4    5    6    8    9   17:31      1:11
  2   Ridgefield               42    2    7   10   11   12   13   14   18:09      1:54
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Darien                   15    1    2    3    4    5    6    7   17:31      1:11
  2   Stamford                 50    8    9   10   11   12   13   14   20:51      2:46
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Ridgefield               24    1    3    5    7    8    9   10   18:09      1:54
  2   Warde                    35    2    4    6   11   12   13   14   18:42      2:00
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Warde                    17    1    2    3    4    7    8    9   18:42      2:00
  2   Stamford                 44    5    6   10   11   12   13   14   20:51      2:46
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Ridgefield               15    1    2    3    4    5    6    7   18:09      1:54
  2   Stamford                 50    8    9   10   11   12   13   14   20:51      2:46


 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Alex Ostberg, So            16:41    5:22  Darien
    2  Trevor Hopper, Jr           16:51    5:25  Ridgefield
    3  Marshall Huffman, Jr        17:29    5:37  Darien
    4  Aidan Fiol, Jr              17:40    5:41  Warde
    5  Colten Appleby, Jr          17:42    5:42  Darien
    6  Peter Kreuch, Jr            17:50    5:44  Darien
    7  Brian Davey, Jr             17:51    5:45  Darien
    8  McCall Keller, Sr           17:52    5:45  Ridgefield
    9  Ben Olsen, Jr               18:00    5:48  Darien
   10  Connor O'Day, Sr            18:09    5:50  Warde
   11  Jack Sparkman, Jr           18:10    5:51  Darien
   12  Steven Ignatowich, Sr       18:29    5:57  Ridgefield
   13  Kyle Byrne, Sr              18:37    5:59  Warde

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

14 Arthur Cassidy, So 18:42 6:01 Darien 15 Richard Duffy, Sr 18:45 6:02 Ridgefield 16 Philip DiGiacomo, Jr 18:45 6:02 Ridgefield 17 Matthew Carpenter, Sr 19:06 6:09 Ridgefield 18 Andrew Oakes, So 19:07 6:09 Ridgefield 19 Colin Maher, Jr 19:08 6:09 Ridgefield 20 Gabriel Altopp, Fr 19:09 6:10 Ridgefield 21 Christopher Bencivengo, Sr 19:22 6:14 Warde 22 Gil Barrios 19:25 6:15 Stamford 23 Pierre Fils 19:32 6:17 Stamford 24 Michael Conroy, Jr 19:33 6:17 Darien 25 James Farrington, Jr 19:36 6:18 Darien 26 Nick Anagnost, Sr 19:40 6:20 Warde 27 Sean Lee, Sr 19:45 6:21 Darien 28 Sean Malone, So 19:55 6:25 Ridgefield 29 Aidan Loh, So 20:07 6:28 Darien 30 Morgan Fleming, Jr 20:19 6:32 Ridgefield 31 Gregory Gorski, Sr 20:20 6:32 Ridgefield 32 Andrew Xiong, Sr 20:46 6:41 Darien 33 Connor Tepfer, Sr 20:52 6:43 Ridgefield 34 Christopher Wilson, Jr 21:05 6:47 Warde 35 Douglas Baran, Sr 21:10 6:49 Warde 36 Tim Walsh 21:23 6:53 Stamford 37 Carter Scott, So 21:26 6:54 Darien 38 Brendan Sharp, Sr 21:28 6:54 Ridgefield 39 Shane McVeigh, So 21:40 6:58 Warde 40 Mike Costello 21:43 6:59 Stamford
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

41 Benjamin Friedrichs, Jr 21:53 7:02 Warde 42 Christopher Scally, Sr 21:56 7:03 Ridgefield 43 Adam Satz 22:11 7:08 Stamford 44 Sean Connolly, Jr 22:16 7:10 Ridgefield 45 Alex Taylor 22:32 7:15 Stamford 46 Daniel Newhall 22:33 7:15 Stamford 47 Cameron Wong, Sr 22:34 7:16 Darien 48 Joseph Kunetz, Sr 22:41 7:18 Darien 49 Casey Hyman 23:01 7:24 Stamford 50 Zachary Germania 23:07 7:26 Stamford 51 Steve Browning 24:10 7:46 Stamford 52 Steve Zuchelli 24:10 7:47 Stamford 53 Bert Pierce 24:22 7:50 Stamford
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

54 Andres Avila 25:01 8:03 Stamford 55 Lyubo Hadzhiev 25:18 8:08 Stamford 56 Kuni Noubissi, So 25:22 8:10 Warde 57 Matt Nelson, Sr 25:29 8:12 Darien 58 Austin Senerchio 25:41 8:16 Stamford 59 Alex Lyons 26:22 8:29 Stamford 60 Calvin Coronel, So 26:25 8:30 Warde 61 Scott Lemoult, Sr 27:22 8:48 Warde 62 Kyle Frillici, Jr 27:47 8:57 Warde

Girls Varsity 5,000m

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Darien                   23    1    4    5    6    7    8        21:14      2:44
  2   Warde                    35    2    3    9   10   11   12   13   22:53      5:33
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Ridgefield               22    2    3    4    6    7    8   10   20:45      1:13
  2   Darien                   38    1    5    9   11   12   13        21:14      2:44
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Darien                   15    1    2    3    4    5    6        21:14      2:44
  2   Stamford                 45    7    8    9   10   11   12        29:15      8:59
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Ridgefield               23    2    3    5    6    7    8    9   20:45      1:13
  2   Warde                    38    1    4   10   11   12   13   14   22:53      5:33
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Warde                    17    1    2    3    5    6    7    9   22:53      5:33
  2   Stamford                 45    4    8   10   11   12   13        29:15      8:59
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Ridgefield               15    1    2    3    4    5    6    7   20:45      1:13
  2   Stamford                 50    8    9   10   11   12   13        29:15      8:59


 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Anne Johnston, So           19:22    6:14  Darien
    2  Cate Allen, Jr              19:52    6:24  Warde
    3  Laura Hergenrother, Jr      20:03    6:27  Ridgefield
    4  Caroline Carr, Sr           20:30    6:36  Ridgefield
    5  Caroline Keough, Sr         20:34    6:37  Warde
    6  Jeanne Jacullo, Sr          20:46    6:41  Ridgefield
    7  Sarah Colon, Sr             20:54    6:44  Darien
    8  Sarah Guillaume, Sr         21:11    6:49  Ridgefield
    9  Marguarette McSpedon, Jr    21:16    6:50  Ridgefield
   10  Melissa Budicini, Jr        21:27    6:54  Ridgefield
   11  Ellen Bauer, Sr             21:41    6:59  Darien

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

12 Hannah Fleming, So 22:03 7:06 Ridgefield 13 Katie Farren, Sr 22:05 7:06 Darien 14 Sophie Long, Sr 22:06 7:07 Darien 15 Claire Walker, Sr 23:14 7:29 Darien 16 Leah Epstein, Jr 23:37 7:36 Warde 17 Megan Rule 23:45 7:38 Stamford 18 Molly Weeks, Sr 24:06 7:45 Ridgefield 19 Kristin Von Ohlsen, So 24:33 7:54 Ridgefield 20 Margo Poundstone, Sr 24:34 7:54 Ridgefield 21 Shauna Norris, Sr 24:36 7:55 Ridgefield
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

22 Allie Davidson, Jr 24:59 8:02 Warde 23 Shaina Mahoney, Jr 25:06 8:04 Ridgefield 24 Megan Schellong, Jr 25:18 8:08 Ridgefield 25 Mary Kate McTague, Jr 25:25 8:11 Warde 26 Abigail Side, Jr 25:37 8:14 Ridgefield 27 Cathryn Depuy, So 25:39 8:15 Ridgefield 28 Darien Strassfield, Jr 25:57 8:21 Ridgefield 29 Abigail Ulman, So 27:21 8:48 Warde 30 Storm Morrow 27:36 8:53 Stamford 31 Emily Lerman, Sr 27:40 8:54 Warde
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

32 Megan Fox, Jr 29:28 9:29 Ridgefield 33 Julie Piskin 29:29 9:29 Stamford
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

34 Lianne Barney 32:42 10:31 Stamford 35 Gabriele DeMasi 32:43 10:32 Stamford
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | 11:00 | Top

36 Kaitlyn Bruno 35:03 11:17 Stamford

September 12

Danbury/McMahon/Ludlowe/Harding at New Canaan (Waveny Park)

Sunny, warm (82), dry
Results by Club Connecticut

Boys Varsity 5 km

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Danbury                  15    1    2    3    4    5    6    7   17:55        44
  2   Brien McMahon            50    8    9   10   11   12   13        20:41      3:54
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Ludlowe                  17    1    2    3    5    6    7    8   18:46        58
  2   Brien McMahon            46    4    9   10   11   12   13        20:41      3:54
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   New Canaan               15    1    2    3    4    5    7    8   18:22      1:23
  2   Brien McMahon            48    6    9   10   11   12   13        20:41      3:54
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Westhill                 25    1    3    6    7    8    9   10   20:07      2:02
  2   Brien McMahon            34    2    4    5   11   12   13        20:41      3:54
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Danbury                  16    1    2    3    4    6    7    8   17:55        44
  2   Ludlowe                  47    5    9   10   11   12   13   14   18:46        58
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Danbury                  20    1    3    4    5    7    9   10   17:55        44
  2   New Canaan               39    2    6    8   11   12   13   14   18:22      1:23
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Danbury                  15    1    2    3    4    5    6    7   17:55        44
  2   Westhill                 50    8    9   10   11   12   13   14   20:07      2:02
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   New Canaan               21    1    3    4    5    8   11   12   18:22      1:23
  2   Ludlowe                  34    2    6    7    9   10   13   14   18:46        58
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Ludlowe                  17    1    2    3    5    6    8    9   18:46        58
  2   Westhill                 44    4    7   10   11   12   13   14   20:07      2:02
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   New Canaan               16    1    2    3    4    6    8    9   18:22      1:23
  2   Westhill                 45    5    7   10   11   12   13   14   20:07      2:02

 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  C J. Cunningham, Jr         17:26    5:37  Danbury
    2  Tucker Radecki, Sr          17:36    5:40  New Canaan
    3  Corey Mullins, So           17:58    5:48  Danbury
    4  Avery Lord, Sr              18:01    5:49  Danbury
    5  Austin Winter, Sr           18:02    5:49  Danbury
    6  Thomas Carroll, Sr          18:04    5:49  Ludlowe
    7  Kevin McEneaney, Sr         18:08    5:51  New Canaan
    8  Zachary Stemple, Jr         18:10    5:52  Danbury
    9  Alexander Ellsworth, So     18:15    5:53  New Canaan
   10  Rohit Das, Jr               18:18    5:54  Danbury
   11  Kyle O'Brien, Jr            18:22    5:55  Danbury

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

12 Paul Murphy, Sr 18:44 6:02 Danbury 13 Anderson Lee, Jr 18:47 6:04 Danbury 14 Spencer Lyman, So 18:49 6:04 New Canaan 15 Josh Archer, Jr 18:51 6:05 Ludlowe 16 Brian Peterson, Sr 18:54 6:06 Ludlowe 17 Dylan McAuley, So 18:55 6:06 Danbury 18 Larry Yancey, Jr 18:58 6:07 Westhill 19 Kalan Lysenko, Sr 18:59 6:07 New Canaan 20 Eric Van der Els, Fr 19:00 6:08 Brien McMahon 21 Ken Caldwell, So 19:00 6:08 Danbury 22 Michael Leone, Sr 19:01 6:08 Danbury 23 William Keresey, Fr 19:01 6:08 Ludlowe 24 William Carron, Jr 19:02 6:08 Ludlowe 25 Wyatt Grant, Sr 19:02 6:08 Westhill 26 Jeremy Dewitt, Sr 19:20 6:14 Danbury 27 David Tuttle, So 19:34 6:19 New Canaan 28 TURKEY 19:38 6:20 28 Will Molloy, Jr 19:41 6:21 New Canaan 29 Brian Haughn, Sr 19:49 6:23 Ludlowe 30 Stephen Strosser, Sr 19:51 6:24 Danbury 31 Luke Donohue, Sr 19:52 6:24 Ludlowe 32 William Downie, Jr 19:54 6:25 Ludlowe 33 Sam Reynolds, Jr 19:55 6:25 New Canaan 34 Patrick Stankiewicz, Sr 19:55 6:25 Brien McMahon 35 Phillip Arliss, Sr 19:56 6:26 New Canaan 36 Brian O'Leary, Sr 19:59 6:26 Brien McMahon 37 Alec Accomondo, Sr 20:11 6:30 Ludlowe 38 Justin Hoyt, Jr 20:21 6:34 Danbury 39 Edward Hughes Jr., Jr 20:23 6:34 New Canaan 40 Calvin Gaynor, Sr 20:36 6:38 New Canaan 41 Tom Andrianos, Jr 20:40 6:40 Westhill 42 Logan Hart, So 20:41 6:40 New Canaan 43 Michael Schulte, So 20:42 6:41 New Canaan 44 John Gerber, Fr 20:53 6:44 Ludlowe 45 Daniel Leto, Fr 20:55 6:45 Ludlowe 46 Vladysav Vlad, Jr 20:58 6:46 Westhill 47 Ryan Daly, Sr 20:59 6:46 Westhill 48 Austen Deery, Jr 21:00 6:46 New Canaan 49 Kevin Warten, Jr 21:08 6:49 Ludlowe 50 Evan Greenblatt, Sr 21:09 6:49 New Canaan 51 Garrett Greenblatt, Sr 21:13 6:51 New Canaan 52 Connor Matheny, So 21:20 6:53 Westhill 53 Kajon Woodfine, So 21:21 6:53 Westhill 54 Aren Heitmann, Fr 21:21 6:53 Ludlowe 55 Jake Cortiglano, So 21:29 6:56 Westhill 56 Rob Paddock, So 21:35 6:58 New Canaan 57 Sebastian Vargas, Sr 21:37 6:58 Brien McMahon 58 Jacob Schwartz, So 21:41 6:59 Westhill
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

59 Eamon Schaney, Jr 21:41 7:00 New Canaan 60 Justin Wang, Jr 21:46 7:01 Ludlowe 61 Gavin Georgiadis, Sr 21:56 7:04 Ludlowe 62 Nick Warkentin, So 21:58 7:05 Ludlowe 63 Donald Mecca, Jr 22:24 7:14 Ludlowe 64 Aerrol Ampeloquio, Sr 22:34 7:17 Danbury 65 Nicholas Mears, So 22:36 7:17 Ludlowe 66 George Wales, So 22:52 7:22 Ludlowe 67 Brendan Walsh, So 22:53 7:23 Brien McMahon 68 Griffin Georgiadis, So 22:57 7:24 Ludlowe 69 Deegan Reeves, So 22:58 7:24 Brien McMahon 70 William Kenton, Jr 22:59 7:25 Ludlowe 71 Justin Tormey, Jr 23:14 7:29 Ludlowe 72 Luke Georgiadis, So 24:26 7:53 Ludlowe
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | Top

73 Sean Smalley, Sr 24:59 8:03 Ludlowe 74 Daniel Montanez, Fr 25:09 8:06 Ludlowe 75 Kyle Boyle, So 25:30 8:13 Ludlowe 76 Tommy O'Shea, Fr :00 Ludlowe

Girls Varsity 4 km

PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Danbury                  19    1    3    4    5    6    8    9   16:32      1:06
  2   Brien McMahon            42    2    7   10   11   12   13        19:14      5:33
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Ludlowe                  23    2    3    5    6    7    8    9   17:46      1:39
  2   Brien McMahon            38    1    4   10   11   12   13        19:14      5:33
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   New Canaan               20    2    3    4    5    6    7    8   16:32      1:16
  2   Brien McMahon            43    1    9   10   11   12   13        19:14      5:33
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Westhill                 21    1    2    4    6    8             17:15      4:04
  2   Brien McMahon            34    3    5    7    9   10   11        19:14      5:33
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Danbury                  15    1    2    3    4    5    8   10   16:32      1:06
  2   Ludlowe                  45    6    7    9   11   12   13   14   17:46      1:39
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   New Canaan               24    2    3    4    5   10   11   12   16:32      1:16
  2   Danbury                  31    1    6    7    8    9   13   14   16:32      1:06
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Danbury                  24    2    4    5    6    7    9   11   16:32      1:06
  2   Westhill                 34    1    3    8   10   12             17:15      4:04
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   New Canaan               17    1    2    3    4    7    8    9   16:32      1:16
  2   Ludlowe                  44    5    6   10   11   12   13   14   17:46      1:39
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   Westhill                 27    1    2    5    7   12             17:15      4:04
  2   Ludlowe                  30    3    4    6    8    9   10   11   17:46      1:39
PLACE  TEAM                  POINTS  PLACES OF FINISHERS              AVG. TIME    SPREAD

  1   New Canaan               25    3    4    5    6    7    9   10   16:32      1:16
  2   Westhill                 34    1    2    8   11   12             17:15      4:04

 PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Claire Howlett, Jr          15:19    6:10  Westhill
    2  Kristen Dakin, Sr           15:42    6:20  Danbury
    3  Nicole Ambrosecchio, Sr     15:54    6:24  Westhill
    4  Kristin Burnham             16:07    6:30  Brien McMahon
    5  Olivia Hompe, Sr            16:10    6:31  New Canaan
    6  Sarah Endres, Fr            16:10    6:31  New Canaan
    7  Lana Delvecchio, Sr         16:22    6:36  New Canaan
    8  Elizabeth Perry, Jr         16:31    6:39  New Canaan
    9  Pauline Kaplan, Sr          16:42    6:44  Danbury
   10  Sarah Woxholdt, Sr          16:43    6:44  Danbury
   11  Kaleigh Constantine, Jr     16:46    6:45  Danbury
   12  Brittany Kenyon, Jr         16:47    6:46  Danbury
   13  Sydney Foulk, Sr            16:49    6:47  Ludlowe
   14  Julia Von Ehr, Jr           17:13    6:56  Ludlowe

Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

15 Isabel Hetherington, Jr 17:25 7:01 New Canaan 16 Alison Ambrosecchio, So 17:33 7:04 Westhill 17 Jane Reed, Fr 17:34 7:05 New Canaan 18 Jenna Sachs, Jr 17:36 7:05 New Canaan 19 Hannah Skipper, Sr 17:40 7:07 Brien McMahon 20 Leah Riefberg, Sr 17:51 7:11 Danbury 21 Caroline Ostrand 18:01 7:16 New Canaan 22 Corinne Vietorisz, So 18:01 7:16 New Canaan 23 Kelly Walsh, So 18:04 7:17 Ludlowe 24 Elizabeth Gordon, Jr 18:08 7:18 New Canaan 25 Isabele Yick, So 18:10 7:19 Westhill 26 Alexandra Naughton, Jr 18:12 7:20 New Canaan 27 Caley Maida, Sr 18:14 7:21 Danbury 28 Lily Citrin, Sr 18:15 7:21 New Canaan 29 Madalena O'Brien, Sr 18:16 7:22 Ludlowe 30 Shiny Patel, Sr 18:18 7:23 Danbury 31 Cassie Miller, Jr 18:21 7:24 New Canaan 32 Samantha Santoni, So 18:25 7:25 New Canaan 33 Julie Spindel, Sr 18:26 7:26 New Canaan 34 Ellie Schroeder, Jr 18:28 7:26 Ludlowe 35 Sarah Luke, Sr 18:35 7:29 New Canaan 36 Emily Wood, Jr 18:38 7:31 New Canaan 37 Sara Musicco, Jr 18:40 7:31 New Canaan 38 Colette Pellegrini, Jr 18:41 7:32 New Canaan 39 Allyson Lennhoff, Sr 18:43 7:33 Ludlowe 40 Anna Leatherwood, Fr 18:44 7:33 Ludlowe 41 Allie Bel Bruno, Jr 18:45 7:34 New Canaan 42 Brooke Decker, Sr 18:48 7:34 New Canaan 43 Kylie Schultz, Jr 18:49 7:35 Danbury 44 Hannah Neeleman, So 18:52 7:36 New Canaan 45 Lauren Williams, So 18:56 7:38 New Canaan 46 Madison Sam, Jr 18:58 7:39 Danbury 47 Katie DeMouth, Sr 19:09 7:43 Danbury 48 Sara Van der Ells, Jr 19:12 7:44 Brien McMahon 49 Jill Christian, Sr 19:17 7:46 Danbury 50 Laura Schaffer, Sr 19:22 7:48 Westhill 51 Niki Reisert, Jr 19:30 7:52 Danbury 52 Mary Kate Brown, So 19:34 7:53 Ludlowe 53 Kelly Nolan, Sr 19:35 7:54 Danbury 54 Hana Picorelli, Jr 19:36 7:54 Danbury 55 Kimberly Rios, Sr 19:38 7:55 Danbury 56 Keaton McAuliffe, Jr 19:40 7:56 New Canaan 57 Elizabeth Reidy, Fr 19:40 7:56 Ludlowe 58 Taylor Ferguson, Jr 19:47 7:59 New Canaan 59 Christina Donovan, Jr 19:49 7:59 New Canaan
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

60 Elizabeth Haney, Fr 19:50 8:00 Ludlowe 61 Kirsti Carr, Jr 19:52 8:00 Ludlowe 62 Charlotte Grayson, Fr 20:22 8:13 New Canaan 63 Courtney Leopold, Jr 20:23 8:13 New Canaan 64 Amanda Dobbin 20:29 8:15 New Canaan 65 Lauren Onofrio, Jr 20:34 8:17 Ludlowe 66 Alima Cannon 20:37 8:19 New Canaan 67 Tai Williams, Sr 20:52 8:25 Ludlowe 68 Kara Westhoven, Jr 21:11 8:32 Ludlowe 69 Emily Cimmino, So 21:17 8:35 Ludlowe 70 Medna Bien-Aime, Sr 21:29 8:40 Brien McMahon 71 Avery Lowe, Jr 21:40 8:44 Brien McMahon 72 Madeline Mucci, Jr 21:46 8:46 Danbury 73 Taylor Dupont, Sr 22:01 8:52 New Canaan
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

74 Katherine Ray, Sr 22:21 9:01 New Canaan 75 Sarah Owen, So 22:31 9:04 New Canaan 76 Rachel Cupp, Fr 22:31 9:05 Ludlowe 77 Jenna Hickey, Jr 22:59 9:16 New Canaan 78 Lindsay McCarthy, Jr 23:02 9:17 New Canaan 79 Isabel Ruksznis, Jr 23:02 9:17 New Canaan 80 Kaitlin Louie, Sr 23:07 9:19 Brien McMahon 81 Callie Busch, Fr 23:38 9:31 New Canaan 82 Juliet Guynn, Sr 23:42 9:33 New Canaan
Pace: 7:00 | 8:00 | 9:00 | 10:00 | Top

83 Alessandra Smicka, Fr 24:55 10:03 New Canaan 84 Taylor Cowser, Fr 25:11 10:09 New Canaan 85 Emily Pugliese, Sr 25:11 10:09 New Canaan

CoEd Novice 1.5 Miles

PLACE          FINISHER          TIME    PACE        TEAM

    1  Jack Adamski, Fr            8:36    5:44  Danbury
    2  Julio Arredondo, So         8:38    5:45  Danbury
    3  Cooper Mead, So             8:41    5:47  Danbury
    4  Tim Moore, Fr               8:42    5:47  Danbury
    5  Ryan McGough, Fr            8:48    5:52  New Canaan
    6  Patrick Mengler, Jr         8:50    5:53  Danbury
    7  Aidan Buck, Fr              8:50    5:53  New Canaan
    8  James Laber, So             8:52    5:54  Danbury
    9  UNKNOWN                     8:53    5:55  Danbury
    9  Justin Tek You, So          8:54    5:56  Danbury

Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

10 Andrew Diehl, Fr 9:00 6:00 Danbury 11 Matt Edgar, Jr 9:02 6:01 Danbury 12 Ken Philipson, Jr 9:04 6:02 New Canaan 13 Peter Gutierrez, So 9:16 6:10 Danbury 14 Cory Hall, So 9:23 6:15 New Canaan 15 Isaac Fishman, Jr 9:26 6:17 New Canaan 16 Kane Curtin, So 9:27 6:18 New Canaan 17 Colin Tiller, So 9:29 6:19 New Canaan 18 R J. Radcliff, Fr 9:30 6:20 Danbury 19 Harrison Burt, Sr 9:32 6:21 New Canaan 20 Chris Rough, So 9:37 6:24 Westhill 21 Eric Waterman, So 9:38 6:25 Danbury 22 Christopher LeClerc, So 9:40 6:26 Ludlowe 23 Jason Lee, Fr 9:43 6:28 Ludlowe 24 Brendan Cunningham, Jr 9:45 6:30 Danbury 25 Samuel Mahler, So 9:46 6:30 Ludlowe 26 Eli Felber, Fr 9:51 6:34 Brien McMahon 27 Jake Roberts, Fr 9:56 6:37 Danbury 28 Patrick Nicholson, So 9:59 6:39 Danbury 29 Jerry Martinez, Fr 10:00 6:40 Danbury 30 Alex Emma, Sr 10:04 6:43 Danbury 31 Justin Walker, Sr 10:11 6:47 Brien McMahon 32 Aidan Hakes, Fr 10:13 6:48 Ludlowe 33 Benjamin Hellmann, Fr 10:16 6:50 Danbury 34 Brett Williams, Fr 10:24 6:56 Ludlowe 35 Daniel Ysuei, Fr 10:25 6:56 Westhill 36 Gyoranni Pellicone, Fr 10:26 6:57 Westhill 37 Kevin Coyle, So 10:27 6:58 Ludlowe 38 Austin Sherman, Fr 10:28 6:58 Ludlowe
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

39 Reid Lewis, Fr 10:32 7:01 New Canaan 40 Davis Baer, Jr 10:34 7:02 New Canaan 41 Ismael Farooqui, Jr 10:37 7:05 New Canaan 42 Daniel Suquilanda, Jr 10:38 7:05 Danbury 43 Peter Maida, Fr 10:41 7:07 Danbury 44 Liam Raftery, So 10:42 7:08 Ludlowe 46 UNKNOWN 10:44 7:09 Ludlowe 45 Tara Ryan, Jr 10:45 7:10 Danbury 46 Molly Brenner, So 10:46 7:10 Danbury 47 Zachary Angel, Fr 10:48 7:12 Ludlowe 48 Dhruvil Shah, Fr 10:49 7:13 Brien McMahon 49 Matthew Onofrio, Fr 10:50 7:13 Ludlowe 50 Dylan Marshall, Fr 10:50 7:13 Ludlowe 51 Jessica Alexander, Sr 10:51 7:14 Ludlowe 54 UNKNOWN 10:52 7:14 Ludlowe 52 Parker Beladino, So 10:53 7:15 New Canaan 53 John Sloan, Fr 10:54 7:16 New Canaan 54 Kylie Balis, So 10:57 7:18 Ludlowe 55 Brianna Amicone, Sr 10:59 7:19 Ludlowe 56 Sophia Carrano, Fr 11:00 7:19 Ludlowe 57 Aman Karunakaran, So 11:02 7:21 Brien McMahon 58 Elizabeth Knudsen, Jr 11:04 7:23 Danbury 59 Patrick Fortunato, Fr 11:06 7:24 Ludlowe 60 Catherine VanWattum, Jr 11:09 7:25 Danbury 61 Alexandria Acosta, Fr 11:09 7:26 Danbury 62 Ian Handler, Fr 11:11 7:27 Westhill 63 Gabriela Collado, So 11:11 7:27 Danbury 64 Abigail Llanos, So 11:12 7:28 Danbury 65 Nicole Bilotto, Fr 11:13 7:28 Ludlowe 66 Norelis Collado, Jr 11:13 7:29 Danbury 67 Brigette Vanegas, Jr 11:15 7:30 Danbury 68 Gabriella Mascioli, Jr 11:17 7:31 Danbury 69 Kyle Lesko, Fr 11:17 7:31 Ludlowe 70 UNKNOWN 11:18 7:31 Ludlowe 71 John Hewitt, Fr 11:23 7:35 Ludlowe 72 Clay Bratches, Jr 11:24 7:36 New Canaan 76 UNKNOWN 11:25 7:36 New Canaan 73 Tara Strosser, Jr 11:27 7:38 Danbury 74 David Hewitt, Fr 11:28 7:38 Ludlowe 75 Charlene Reyes, Fr 11:30 7:40 Brien McMahon 76 Jackie Lesica, So 11:30 7:40 Danbury 77 Reilly Carroll, Fr 11:33 7:42 Ludlowe 78 Julian Lanson, Fr 11:37 7:44 Danbury 79 Brendan Hill, Jr 11:39 7:46 New Canaan 80 John Bemis, Fr 11:40 7:46 New Canaan 81 Emily Jimenez, So 11:48 7:52 Danbury 82 Eric Landesberg, Fr 11:54 7:56 Ludlowe 83 Kimberly Correa, Sr 11:56 7:57 Danbury 84 Christopher Margres, Fr 11:56 7:57 Danbury 85 Chloe Angel, So 11:57 7:58 Ludlowe
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

86 Emma Kilbride, Fr 12:00 8:00 Ludlowe 87 Kimberly Clemens, So 12:01 8:00 Danbury 88 Nicole Biele, Sr 12:02 8:01 Danbury 89 Brad Cerrano, Fr 12:03 8:02 Brien McMahon 90 Corrine Philbin, Fr 12:13 8:08 Danbury 91 Alexandra DeAngelis, So 12:18 8:12 Ludlowe 92 Meredith Brown, So 12:30 8:19 Ludlowe 93 Lisett Lojano, Sr 12:53 8:35 Danbury 94 Jane Reddan, Fr 13:19 8:52 New Canaan 95 Olivia Doyle, Jr 13:27 8:58 Danbury
Pace: 6:00 | 7:00 | 8:00 | 9:00 | Top

96 Danielle Biele, Jr 14:14 9:29 Danbury 97 Kaitlyn Clavijo, Sr 14:14 9:29 Danbury
Return to Club Connecticut home page.